صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

نماینده مجلس : "اینها عده ای بودند که برای تظلم خواهی از دولت به مجلس پناه آورده بودند " !

گروه اخبار /
 
روزهای گذشته استان‌هایی چون خراسان رضوی، لرستان، هرمزگان، کردستان، خوزستان، فارس و قزوین اصفهان و چند شهر دیگر شاهد یک تظاهرات آرام و مسالمت آمیز از سوی معلمانی بود که در خصوص برخی از مطالبات خود اعتراض داشتند.
اعتراض معلمان به بودجه‌ای بود که برای حقوق سال آینده معلمان درنظر گرفته شده است. به اعتقاد این عده افزایش ۱۴ درصدی حقوق اصلا جوابگوی معیشت خانواده نیست و معلمان تقاضای حقوق بیشتری دارند.همچنین معلمان به تبعیض بین معلمان و کارکنان دیگر ارگان‌ها نیز معترض بودند. به گفته این افراد در ارگان‌های دیگر یک لیسانسیه تا سه میلیون تومان حقوق دریافت می کند در صورتی که معلمان در نهایت یک میلیون و دویست هزار تومان می توانند دریافت کنند.
majlissp قاسم جعفری نماینده خراسان شمالی در خصوص این موضوع اظهار داشت: معلمان برای اعتراض به به مجلس نیامده بودند، اینها عده ای بودند که برای تظلم خواهی از دولت به مجلس پناه آورده بودند و در واقع آمده بودند که به نمایندگان مشکلات شان را بگویند.
این عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در اینجا اولین گام این است که از دولت و این وزارت خانه پرسید که چرا کاری در این باره انجام نداده است، این وزارت خانه تا کنون واکنشی نیز در این باره نداشته است، که باعث ابهام نیز در این زمینه شده است، و با آرامش معنی داری کنار ایستاده است.این نماینده افزود: مجلس از مدت ها پیش طرح تحول بنیادی که شامل نظام رتبه بندی معلمان می شد را مطرح کرده است، اما سال پیش زمانی که این طرح در مجلس مطرح شد نماینده دولت با آن مخالفت کرد و اجازه نداد نمایندگان به آن رای دهند، امروز بعد از یک سال هنوز این مشکل رفع نشده است.
وی گفت: خواسته های فرهنگیان آن گونه که مطرح می کنند بخش عمده اش صنفی و بحث معیشت شان است، و یکی از نگرانی عمده آنها این است که شرایط برای همه باید یکسان باشد، اگر قرار است برخی از وزارت خانه ها افزایش چشم گیری در حقوق شان داشته باشند، باید در آموزش و پرورش نیز این اتفاق رخ دهد.جعفری گفت: اما در اینجا باید یک نکته را نیز یاد آور شد هرچند که خود فرهنگیان نیز به آن واقف هستند، باید به نوعی حرکت کنند تا کسانی که بد خواه نظام هستند از این مسئله که حق معلمان است به نفع خودشان استفاده نکنند.
وی اضافه کرد: معلمان اکثرا توجیهات خودشان را دارند ، به طور مثال اخیرا دستمزد پزشکان افزایش چشم گیری پیدا کرده یا پرستاران افزایش هایی را در حقوق خود داشته اند، هرچند که خود اینها نیز نسبت به افزایشی که بین حقوق اینها با پزشکان است اعتراض دارند ، نمونه های دیگری نیز وجود دارد من جمله اینکه در شرکت نفت، یا قوه قضاییه برای پرسنل و قضات نیز افزایش هایی صورت گرفته است، در نتیجه معلمان نیز خواستار افزایش دستمزد خود به همان میزان هستند.
هرچند که اینها توجیهات خاص خود را داشته اند.
این نماینده گفت: همه دوست دارند برای معلمان کاری انجام دهند، که این به اراده دولت بر می گردد و مجلس هر چیزی را هم تصویب کند بدون تامین اعتبار جز افزایش انتظار که باعث نارضایتی می شود چیزی به دست نخواهد آمد.این نماینده گفت: اگر دست ما بود در یک نصف روز تصویب می کردیم که 5 میلیارد دلار به آموزش و پرورش اختصاص یابد، تا ظرف دو سال تمام مدارس نو سازی شود، اما این مبلغ دست ما نیست و منابع دست دولت است و دولت هم اگر منصفانه بگوییم، در شرایط خاصی است.این در شرایط حاضر این کار عملی نیست، اما اگر نظام رتبه بندی در مورد معلمان صورت گیرد بسیار کار پسندیده و عاقلانه ای است؛ من چک سفید امضا می دهم که اگر دولت بخواهد کاری برای معلمان انجام دهد و هر لایحه را بیاورد مجلس به آن رای موافق دهد ما منتظر هستیم که وزارت آموزش و پرورش یک اقدام اساسی انجام دهد.
تابناک
 
 
سه شنبه, 12 اسفند 1393 ساعت 09:29 خوانده شده: 1737 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
مولانا 1393/12/12 - 11:12
این نماینده هم برای خودش سینه می زند وگرنه چه کسی به فکر معلم است؟ در نظام آموزشی ما فقط معلم نیست که فراموش شده است بلکه دانش آموزان این جامعه هم فراموش شده اند وبه طور کلی پیشرفت جامعه ، تکنولوزی برتر ، شغل ورفع تبعیض و..... فراموش شده است . همه می دانند که پیشرفت ، تربیت ، اخلاق خوب و به طور کلی دانش یک جامعه در دست آموزش و پرورش یا قسمت اعظم آن در دست معلمان است. وقتی این قشر زحمت فراموش بشوند و جامعه برای آن ها احترامی قائل نشود انگیزه ی شغلی معلم از بین می رود و آموزش گرفتار رکود می شود . تا یک دانش آموزش خوب و با سواد وارد دانشگاه نشود چگونه دانشگاه می تواند یک پزشک ، یک مهندس ، یک حقوقدان خوب پرورش دهد.
آقای قاسم جعفری اگر این دولت و دولت های قبل نمی توانند بودجه کافی داشته باشند علت اصلی آن فراموش شدن نظام آموزشی و معلم است.اگر وزیر بی کفایت است چرا استیضاح نمی شود؟
پاسخ + +1 0 --
علی 1393/12/12 - 15:08
این آقای جعفری خودش معلم بوده و تدریس میکرده . این دولت شرایطش خاصه چرا در دولت قبل کل درآمد نفتی میرفت به صندوق توسعه و حساب ذخیره ارزی و... و این 5 میلیارد دلار که گفتند به آموزش وپرورش ندادند ؟ چطور می توانند تصویب کنند که 10 هزارمیلیارد مازاد درامد نفتی صرف وزارت دفاع بشه اما برای آموزش وپرورش نمیشه . یک درصد هدفمندی که ه بهداشت دادند چطور ؟ این منابعی که گفتند دست مجلسه که تصویب میکنه چقدر در کجا هزینه بشه اون موقع شوت میزنه سمت دولت که دست ما نیست !! عجب جکایتی
پاسخ + +1 0 --
hamid 1393/12/12 - 15:27
موقع انتحابات دیگه این مدلی حرف نمیزنه انوقته که برای معلما سینه چاک میکنه...
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1393/12/13 - 19:56
این هم یه پاس کاری بین مجلس و دولت است . برای تضیع حق هیچ توجیهی قابل قبول نیست .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1393/12/13 - 20:06
تا کنون آنچه که باعث صبوری معلمان در مقابل حق کشی است حفظ منافع انقلاب بوده است .
امان از وقتی که عاملان این بی عدالتی به این رویه ادامه دهند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/14 - 01:15
علی اقا ! فکر می کنم خوبه بری دستیار آقای نوبخت بشی وجلوی مجلس را بگیری تا به این دولت ظلم نکند. دولت می خواد معیشت فرهنگیان را سرو سامان بدهد مجلس مانع میشه. وقتی دولت در حال تدوین بودجه بود بیش ترین سهم بود جه را برای آموزش و پرورش در نظر گرفته به خصوص حقوق معلمان ، این مجلسیان بی انصاف به معلم ها رحم نکردند و سهم آموزش و پرورش و معلمان را کم کردند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور