صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" هنوز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش بحثی نشده است "

موافقان و مخالفان استیضاح دانش آشتیانی چه می گویند ؟

گروه اخبار/

دلایل استیضاح دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش

حجت الاسلام علیرضا سلیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار کرد: هنوز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش بحثی نشده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی که به عنوان سیزدهمین وزیر آموزش و پرورش، ۱۱ آبان ماه با کسب ۱۵۷ رای موافق، ۱۱۱ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۴ رای در جایگاه ریاست این وزارتخانه قرار گرفت، به دلیل برخی موضوعات از جمله انتصاب های مختلف در بدنه نظام آموزشی و تعویق در پرداخت حقوق فرهنگیان مورد انتقاد برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
با سپری شدن دو ماه از سکانداری دانش آشتیانی در وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس به دلیل آنچه که تغییر و تحولات و انتصابات در این وزارتخانه را ‘سیاسی’ می دانند، در حال جمع آوری امضا برای طرح استیضاح دانش آشتیانی هستند.
از سوی دیگر برخی نمایندگان نیز در مخالفت با این مساله اعلام می دارند که در مدت دو ماه از وزارت دانش آشتیانی نمی توان قضاوت درستی از نحوه عملکرد وی داشت و باید منتظر زمان بود.
یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی با بیان اینکه دانش آشتیانی گرایش سیاسی تندی دارد، گفت: اگر آموزش و پرورش درگیر موضوعات سیاسی شود با مشکل مواجه خواهد شد، ضمن اینکه تعدادی از نمایندگان بحث استیضاح دانش آشتیانی را نیز مطرح کرده‌اند.
جبار کوچکی ‌نژاد تصریح کرد: سیاسی کاری در آموزش و پرورش ‘سم’ است و اگر این سم به بدنه وزارتخانه نفوذ کند، مشکلاتی ایجاد می‌شود.
وی اضافه کرد: اکنون وزیر آموزش و پرورش برای پست‌های مختلف از خارج آموزش و پرورش نیروهایی را می‌آورد که این موضوع توهین به جامعه فرهنگیان است زیرا خود آموزش و پرورش اکنون به سایر دستگاه‌ها از نظر نیرو کمک می‌کند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش مبنای عقلانی ندارد، گفت: استیضاح‌کنندگان اهداف خاصی را دنبال می‌کنند که این روش در ادوار پیشین نیز سابقه داشته اما به نتیجه نرسیده است.
قاسم میرزایی ‌نیکو دیگر عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر نافرجام‌ ماندن تلاش متقاضیان استیضاح وزیر آموزش و پرورش، اعلام کرد: در حالی که تنها دو ماه از آغاز به ‌کار دانش‌آشتیانی در وزارت آموزش و پرورش می‌گذرد، امکان ارزیابی عملکرد او میسر نبوده و تلاش برای استیضاح او به صلاح نیست.
وی ادامه داد: چگونه می‌توان عملکرد وزیری که هنوز دو ماه از فعالیتش نمی‌گذرد را مورد بررسی قرار داد و به نظر می ‌رسد چنین رویکردهایی ناشی از بی‌انصافی برخی همکاران است.
عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید بیش از این به وزرا فرصت دهیم. حداقل انتظار ما این بود که سه ماه یا صد روز به وزیر فرصت بدهند و بعد از ارزیابی عملکرد اولیه وزیر به او مشاوره داده و سعی کنند مشکلات را از طریق تعامل برطرف کنند و درصورتی که به این اطمینان رسیدند که مشکلات مرتفع نمی‌شود، اقدام به استیضاح وزیر کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز به تلاش برخی از نمایندگان برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش و جمع‌آوری امضا اشاره کرده و گفت: من این استیضاح را امضا نکردم اما نظر متقاضیان استیضاح دانش‌آشتیانی این است که در دو ماه گذشته که وی مسوولیت وزارت آموزش و پرورش را به عهده گرفته، اتفاق خاصی نیفتاده است.
قاسم احمدی لاشکی اضافه کرد: متقاضیان همچنین یکی از دلایل خود برای استیضاح را موضوع عزل و نصب‌ها و جابه جایی‌های مدیران این وزارتخانه دانسته و معتقدند برخی از انتصاب‌ها با انگیزه‌های جناحی صورت گرفته و این گروه از نمایندگان چنین رویکردی را به وی یادآور شده اند.
وی افزود: باید فرصت بیشتری به دانش‌آشتیانی داده شود و اکنون زمان مناسبی برای استیضاح نیست و به طور کلی استیضاح یک وزیر برای جابه جایی یا عزل یک مدیر به صلاح نیست.
اما اسدالله عباسی دیگر عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نظر دیگری درباره استیضاح وزیر دانش آشتیانی دارد و با تاکید بر اینکه عزل و نصب‌های دانش آشتیانی سیاسی است، گفت: پیگیر سوال از وزیر آموزش و پرورش و همچنین استیضاح وی هستیم.
وی افزود: جابه جایی هایی که وزیر آموزش و پرورش انجام می‌دهد، سیاسی است و بیشتر نیروهایی که وارد آموزش و پرورش می‌شود از خارج این وزارتخانه هستند.
به نظر می رسد برای ارزیابی عملکرد دانش آشتیانی به عنوان سیزدهمین وزیر آموزش و پرورش باید فرصت بیشتری در اختیار وی قرار گیرد زیرا حجم و گستردگی کار در این وزارتخانه با وجود بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز و حدود یک میلیون فرهنگی نیازمند زمان و دقت عمل بیشتری است.

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 13:42 خوانده شده: 897 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +23 -1 --
همکار 1395/10/18 - 14:09
منتظرم ببینم که حقوق دی ماه کدام زمان پر داخت میشه حتما 12 بهمن ماه ویا 22بهمن ....
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/10/18 - 18:31
من معلم معیشت خوبی ندارم و منزلتم در جامعه پایینه اماالان وقت استیضاح نیست چون هم مدت کمی از وزلرت ایشان گذشته هم دولت در حال اتمام است
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1395/10/18 - 20:58
تو این مدت باقی مانده فقط عزل و نصب میخواد کنه ای کاش یکم به فکر بودجه بود
نماینده ها استیضاح استیضاح استیضاح، مگه چقدر فرصت هست که بگیم چکار میخواد کنه الان فقط افزایش حقوق
پاسخ + +16 -5 --
علیرضا 1395/10/18 - 15:39
سالها عزل ونصب های باندی وجناحی بدون در نظر گرفتن سابقه و مدرک تحصیلی در مدیریت ادارات و مدیریت مدارس حق کشی و توهین به فرهنگیان با سابقه و تحصیل کرده نبوده ؟ اینک انتصاب اساتید برجسته دانشگاه در پست های وزارتی که متخصص و کاردان هستند توهین به فرهنگیان است ؟مدعیان دروغین دفاع از فرهنگیان فقط به منافع خود فکر می کنند انتظار داریم تا الان کمکی که نکردیدچوب لای جرخ وزیر جدید هم نگذاریدببینیم تا یک سال آینده جه عملکردی دارد
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1395/10/18 - 18:51
علیرضای عزیز کدام اساتید برجسته دانشگاه برادر چرا تحقیق نکرده افاضه میفرمایید افراد منصوب شده الفبای اموزش وپرورش رانیدانند حداقل یکماه کاراموزی نیاز دارند
پاسخ + 0 0 --
صمدی 1395/10/19 - 15:49
دکتر دانش افراد غیر مرتبط دانشگاهی را منصوب کرده که هیچ شناختی از اموزش وپرورش ندارند وبعلت اشتغالات زیاد وتدریس وپزوهش وقت هم نمیگذارند اموزش وپرورش به دکور وعنولن نیاز ندارد باید شبانه روزی تلاش نمود علیرضای عزیز برای مثال لیسانس برق ودکتر برنامه ریزی توسعه اموزش عالی را برای معاونت پرورشی وفرهنگی منصوب کرده
پاسخ + 0 0 --
اکبری 1395/10/19 - 15:51
تند نرو بابا فیض تو رزومه اش اعلام کرده دروس حوزوی را تا هدایه خوانده هرکی ندونه فکر میکنه درجه ای از اجتهاده هدایه بخش کوچکی از جامع المقدمات است که طلاب در ماه اول طلبگی میخوانند
پاسخ + 0 0 --
اسدی 1395/10/19 - 16:25
برای ابتدایی هم بعد از ان همه زمان خانم دکتری را منصوب کرده که خدا بخیر کند بااین گستردگی وپیچیدگی دوره ابتدایی بنده خدا یک روز هم در ابتدایی کار نکرده است مدیران وکارشناسان موجود اقای دیمه ور به مراتب از او قوی تر هستند
پاسخ + +18 -1 --
بازنشسته 93 1395/10/18 - 16:19
متاسفانه خیلی وقته فاتحه اموزش وپرورش خوانده شده .اگر می بینید نفس می کشد،مرهون زحمات معلمان دلسوز ست......
پاسخ + 0 0 --
اکبریان 1395/10/19 - 16:07
درود بردکتر روحانی که استاد ومتخصص زلزله شناسی را وزیر ما کرد عزیز من ما فرهنگیان خانه خراب وزلزله زده هستیم توانتخابات 96 هم نشان خواهیم داد وقدرشناسی خواهیم کرد
پاسخ + +14 -2 --
ناشناس 1395/10/18 - 17:06
ایشان به جای جابجایی زیاد در فکر فاز دو رتبه بندی و بودجه بودن بهتر بود
اما تابلو داره سیاسی کاری میکنه
برادر من بفکر بودجه باش
پاسخ + +6 0 --
معلم ناامید 1395/10/18 - 18:35
دولت ۱۱درماههای اخر است و دولت ۱۲چه روحانی چه اصولگرا چه مستقل چه نظامی
وزیر ی معرفی خواهد کرد ک نمایندگان دلسوز معلمان با دقت رای اعتماد دهند ک مثل وزرای قبلی نشه!!
پاسخ + +13 0 --
معلم ایران زمین 1395/10/18 - 18:39
آقای دانش اگه سعی نکنه رضایت فرهنگیان را از نظر مطالبات ومعیشت مرتفع کنه ودرپی افزایش سهم آموزش و پرورش در بودجه نباشه وفقط دنبال عزل و نصب بره اشتباه بزرگی میکنه اگه حمایت بدنه فرهنگیان راازدست بده دردولت بعدیاشاید همین دولت سقوط کنه پس باید خودی نشون بده وحرکتی بزنه تا فرهنگیان امیدوار و همراه بشن
پاسخ + 0 0 --
اکبریان 1395/10/19 - 16:04
حقوق معلمها رو تا اسفند بده شاهکار کرده وضعیت خیلی بدتر از اینهاست که تصور میکردیم
پاسخ + +9 -1 --
ایران 1395/10/18 - 18:42
خداییش آپ چه ابزار خوبی برای تبلیغات نمایندگان مجلس است. لطفا نمایندگان محترم کاری برای هماهنگ حقوق انجام دهید .عمل کنید حرف نزنید
پاسخ + +8 -1 --
شهاب 1395/10/18 - 19:17
وزرای آ.پ این دولت در صدد فشار وارد کردن برفرهنگیان هستند و وزیر فعلی با ارزشیابی پر از مشکل ومستند سازی ها آموزش رابه حاشیه راند ه بااجبار فرهنگیان به اجرای طرح های مختلف کارد را به استخوان فرهنگیان رساند ه آخر این رتبه بندی چقدر به حقوق ها اضافه کرد که این همه فشاروارد می کنید صدرحمت به دولت قبل که باوجود همه ی مشکلاتی که ایجاد کرد اما به این اندازه آ.پ را ویران نکرد این وزیر فانی دوم است برای تخریب آ.پ سیاست تخریب است دیروز با فانی امروز با دانش
پاسخ + +13 -2 --
ناشناس 1395/10/18 - 20:18
آقا خواهش می کنیم این بابا را به این زودی استیضاح نکنید چون ما هنوز خوب قیافه ایشون رو از تلویزیون ندیدیم و از بس که خودش رو پنهان کرده که ما اصلا باور نداریم که وزیری هم داریم پس بگذارید اول خودش رو لااقل برای یک بار معرفی کنه و بعد اون رو استیضاح کنید
پاسخ + 0 0 --
اکبری 1395/10/19 - 15:54
برنامه ندارد که در رسانه ها ظاهر نمیشود برای انتخابات هم کمی زود است
پاسخ + +7 -1 --
معلم خسته 1395/10/18 - 21:18
همکاران عزیز خبر دارید که امروز نمایندگان مجلس بجای اختصاص بودجه به فاز دوم رتبه بندی به فاز دوم اختلاس در صندوق ذخیره رای دادند با این عنوان که ماهانه باید 5درصد از حقوقتان رابه صندوق ذخیره بدهید باز اختلاس با ترانه اندر صندوق ذخیره فرهنگیان معلمی ساده وبدبخت توی مدارس ویرانه می سوختم همچو شمع وپروانه به به به به
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/10/19 - 05:42
قابل توجه هواداران اصولگرا این آش برنامه ششم دستپخت حاجی بابایی و اصولگرایان است و اگه ب معلمان توجهی نمیشه ببخشید؟!
پاسخ + 0 0 --
عارف 1395/10/19 - 12:39
کسر 5 درصد از حقوق معلمان برای صندوق ذخیره فرهنگیان چیز جدیدی نیست و در برنامه های توسعه قبلی نیز آمده بود که الان هم تمدید شد ولی چون قبلاً مثل حالا به وضعیت خراب صندوق حساس نشده بودیم این چیزها را نمی شندیم . در ضمن اگر دولت اصولگرا نیست چرا بودحه مناسبی برای آ.پ در بودجه سال 96 پیش بینی و به مجلس ارایه نکرد ؟ تا رتبه بندی بعدی اجرا و مطالبات پرداخت شود ؟ اتفاقاً این کوتاهی دولت را به قول شما کمیسیون تلفیق اصولگرا به نوعی جبران کرد و رتبه بندی را در مصوبات خود آورد و همینطو کمیسیون آ.پ نیز قرا است نظر خود را مبنی بر افزایش بودجه سال 96 آ .پ به منظور اجرای فاز بعدی رتبه بندی و پرداخت مطالبات از جمله پاداش بازنشستگی از طریق کمیسیون تلفیق بودجه و در صحن علنی مجلس پی گیر باشد .
پاسخ + +5 -1 --
سیف 222 1395/10/19 - 09:09
از ماست که بر ماست!!! یک نفر معلم فعال می تواند در انتخابات حداقل 30 رای را کاهش و یا افزایش دهد. ولی وقتی بی تفاوت هستیم پس از ماست که بر ماست و راست گفته اند که دارندگی و برازندگی!!!
پاسخ + 0 0 --
اکبری 1395/10/19 - 15:53
دکتر روحانی برای انتخابات دکتر دانش رامنصوب کرد ولی کاملا اشتباه کرد همان تعداد محدود رای فرهنگیان را بااین انتصاب از بین برد
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1395/10/19 - 18:30
فرهنگیان عزیز شمامی توانید درانتخابات اینده تمام بلا ومصیبت راجبران کنید اگرواقعبین باشید
پاسخ + +1 0 --
علی 1395/10/19 - 19:31
یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی با بیان اینکه دانش آشتیانی گرایش سیاسی تندی دارد، گفت: اگر آموزش و پرورش درگیر موضوعات سیاسی شود با مشکل مواجه خواهد شد................آموزش و پرورشی که من 24 سال است در آن حضور دارم ویرانه ای بیش نیست اون وقت این آقا می گه با مشکل مواجه خواهد شد یعنی تا حلا همه جی آرومه ...........

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور