صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس :

اجرای بسیار ناشیانه و بدون پشتوانه مالی طرح رتبه بندی معلمان باعث نارضایتی بیشتر معلمان شد

معایب اجرای رتبه بندی معلمان  گروه اخبار/

فرهاد فلاحتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تاخیرها و تعویق ها در پرداخت مطالبات معلمان گفت: نارضایتی های معلمان در چند سال اخیر نگران کننده است و البته بخشی از نارضایتی معلمان به این که حق و حقوق اصلی خود را نمی گیرند، برمی گردد.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته اعتراضاتی بین فرهنگیان مطرح شد و نتیجه آن، طرح رتبه بندی معلمان بود که اگرچه طرح بسیار خوبی بود و همه معلمان داوطلب آن بودند اما بسیار ناشیانه و بدون پشتوانه مالی شروع به کار کرد و به مثابه طرح ابتری ماند که باعث نارضایتی بیشتر معلمان شد.
وی ادامه داد: دولت اعلام کرد برای افزایش حقوق، ارتقاء معلمان و رتبه بندی آنها ملاک است. در صورتی که طرح رتبه بندی کجا و صرفا افزایش ۱۰ درصد حقوق معلمان کجا.
فلاحتی بیان کرد: اگر رتبه بندی فرهنگیان جدی گرفته شود و اعتبارات آن در بودجه۹۶ تامین شود و این اعتبارات هر سال تزریق شود، بخش عمده ای از رضایت مندی بین معلمان ایجاد خواهد کرد.
عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مادامی که بودجه آموزش و پرورش فقط صرف مخارج می شود، نمی توان انتظار تغییر و تحول در رکن اصلی جامعه را داشت در صورتی که وزارت آموزش و پرورش وزارتی است که نسل آینده را تربیت می کند لذا طبیعی است که باید توجه به اصل آموزش و پرورش اولویت اول باشد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس ادامه داد: رضایت معلمان شرط اساسی در این موضوع است چراکه دانش آموز با معلم در ارتباط است و معلم نقش بسیار تاثیرگذاری در تربیت دانش آموز دارد

جمعه, 17 دی 1395 ساعت 14:41 خوانده شده: 679 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +20 0 --
ناشناس 1395/10/17 - 16:16
تمام حرف اینه که وقتی به معلم میرسه امکانات و پول مملکت یک دفعه ناپدید میشه. در این حالت معلم باید تحمل و صبر خرج بده که مملکت در شرایط حساسیه. معلم باید با دریافتی ناچیز و شرم آور سر کنه تا آسیبی به اقتصاد مقاومتی وارد نشه.
برعکس در مورد خودشون و بیشتر کارمندان دولتی و حاکمیتی همیشه کیسه دولت پر و پیمونه که تا چند برابر ما دریافتی دارند. برای کمک به کشورهای دیگه و در مواردی اختلاسهایی که چند برابر بودجه معلمان است پول و بودجه بسیار بسیار زیاده.
تا زمانیکه دولتیها و غیر دولتیها با وقاهت تمام این رویه و تبعیض رو اعمال میکنند ، نه تنها وضع معلمان بهتر نخواهد شد ، بلکه شکاف درامدی با دیگران و فقر تحمیلی انان شدیدتر خواهد شد.
پاسخ + +9 -4 --
معلم ناامید 1395/10/17 - 16:29
انشاا...با عمل نمایندگان و دولت در برنامه ششم ب حق خود برسیم
پاسخ + +16 0 --
عارف 1395/10/17 - 17:04
اگر نظام هماهنگ پرداخت اصلاح شده و به درستی اجرا شود تا تبعیضات ظالمانه در پرداخت حقوق برداشته شود زیاد نیازی به رتبه بندی اینچنینی نیست . یعنی رتبه بندی که باعث شود معلم به دنبال جمع آوری مدارک وامتازات مختلف باشد و آرامش نسبی را از بین برده و استرس ونگرانی را تحویل معلم دهد باید متوقف شود .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/19 - 20:17
بسیار عالی گفتید .
پاسخ + +13 0 --
بیاتی فرد 1395/10/17 - 17:23
رتبه بندی یا هر اسم دیگر....!
آموزش وپرورش در کم توجهی دولت های گذشته ومخصوصا دولت به اصطلاح تدبیر وامید به وضعیت فلاکت باری رسیده،
دیگر تاب بی مهری بیش از این را ندارد، دستی از غیب برون آید وکاری بکند...
پاسخ + +18 0 --
کیسان 1395/10/17 - 18:26
همه شماها هر از گاهی افاضات می کنید تا خودی نشان دهید برای شما آقایان مهم نیست که سی سال از معلم کار بکشید و آخر سر او را در زیر خط فقر له می کنید آنوقت دایه مهربان تر از مادر می شوید و می گو یید نا رضایتی های معلمان نگران کننده است آقای محترم دست از سرما بردارید و نگران خودتان باشید که بد عهدید و دروغگو
پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1395/10/17 - 22:40
نه آقا دروغه ما کلی هم راضی هستیم مااعتبار مونو ازبقالی سر کوچه مون میگیریم توبرو خودراباش
پاسخ + +11 0 --
عارف 1395/10/18 - 00:58
به نظرم رتبه بندی سرپوش گذاشتن بر تبعیض موجود لین دریافتی معلمان با کارکنان دیگر ادارات بود . کارکنان دیگر ادارات فوق العاده ویژه دارند ولی معلمان نه آنها با داشتن خانه حق مسکن می گیرند ولی معلم مستأ جر نه آنها سختی کا ر و فو ق العاده بیشتری دریافت می کنند ولی معلمان درصد کمتری دریافت می کنند و ..... پس درد معلم تبعبض است . اول این نا عدالتیها را از بین ببرند وبعد اگر خواستند رتبه بندی را درست اجرا کنند و به نظر من نباید در اجرای رتبه بندی مواردی چون ارزشیابی سالانه ویا دوره های ضمن خدمت وبعضی از موارد دیگر ملاک باشد .
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1395/10/18 - 13:27
مرحبا به جناب عارف هرازگاهی مسئولی می آید وچون سوژه ای در دست ندارد سنگ حمایت ودفاع از حقوق معلمان رابه سینه می زند گوشمان از این حرف های بدون عمل پراست فقط خودمان باید کاری بکنیم تا صدایمان شنیده شود وقدر پیدا کنیم واین فرصت بزرگ در انتخابات 96 بوجود خواهد آمد یاعلی بگوییم وبه دروغ ها پایان دهیم
پاسخ + +14 0 --
ستار گودرزی 1395/10/18 - 09:36
نه بزرگ به روحانی در اریبهشت سال آتی. معلمی که شغل دومش... باشد وای بحال آن آموزش و پرورش.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور