صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با اعضای شورای مرکزی سازمان معلمان ایران :

دانش آشتیانی : آمادگي پذيرش هرگونه نقد يا پيشنهادي را دارم/ بايد از ظرفيت رسانه ها، تشكل هاي معلمي، صاحب نظران تعليم و تربيت و معلمان اهل قلم استفاده كرد

اولين گام براي تحقق «مدرسه محوري»، واگذاري بخشي از اختيارات ستاد به استان ها و به دنبال آن واگذاري اختيارات از استان ها به مناطق و مدارس است/ مديران مدارس بايد « رهبران آموزشي» باشند/ تا زماني كه مديران مدارس در نقش كارمندان اداري وظيفه پاسخ دهي به بخشنامه ها را داشته باشند، فرآيند ياددهي – يادگيري در مدارس به كندي انجام مي شود/ تا زماني كه مديران مدارس در نقش كارمندان اداري وظيفه پاسخ دهي به بخشنامه ها را داشته باشند، فرآيند ياددهي – يادگيري در مدارس به كندي انجام مي شود/ اگر معلم، دانش آموز و اولياي دانش آموز نسبت به مدرسه تعلق خاطر داشته باشند و همين ويژگي موجب هويت مستقل خواهد شد/ موضوعات مربوط به نيروي انساني  اعم از جذب، آموزش هاي ضمن خدمت و ديگر موارد بايد با ايجاد ساختار مناسب و هدف‌مند در « سازمان نظام معلمي »پيگيري شود...

گروه اخبار/

دیدار وزیر آموزش و پرورش با تشکل های معلمان و سازمان معلمان ایران

وزيرآموزش و پرورش با اشاره به ظرفيت رسانه ها و تشكل هاي معلمي در جريان سازي برنامه هاي آموزش و پرورش، گفت: گفتمان سازي « مدرسه محوري» با همكاري معلمان، رسانه ها و تشكل هاي فرهنگي ميسر مي شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عصر روز دوشنبه فخر الدين دانش آشتياني در ديدار با اعضاي شوراي مركزي سازمان معلمان ايران كه در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، با اشاره به گستردگي برنامه هاي آموزش و پرورش اظهار كرد: همواره سعي كرده ام با تشكل هاي فرهنگيان جلسات هم انديشي داشته باشم و از اين جهت آمادگي پذيرش هرگونه نقد يا پيشنهادي را دارم.

وي با بيان اين كه « مدرسه محوري» در برنامه هاي آموزش وپرورش شعاري نيست، تصريح كرد: تفويض اختيارات بيشتر به مديران مدرسه و تحقق « مدرسه محوري» به برخي تغييرات ساختاري و نگرشي در رويكردهاي مديران نيازاست كه اين امر فرآيندي زمان براست.

عضوكابينه تدبير واميد وظيفه «حوزه ستادي» را سياست گذاري توصيف كرد و افزود: اولين گام براي تحقق «مدرسه محوري»، واگذاري بخشي از اختيارات ستاد به استان ها و به دنبال آن واگذاري اختيارات از استان ها به مناطق و مدارس است كه در اين راستا كميته اي در حوزه ستادي تشكيل شده كه ضرورت ارسال بخشنامه‌ها به استان ها و مناطق را مورد بررسي قرار مي دهد تا از تعدد ارسال بخشنامه هاي غيرضروري جلوگيري كند.

دانش آشتياني با بيان اين كه مديران مدارس بايد « رهبران آموزشي» باشند، خاطرنشان كرد: تا زماني كه مديران مدارس در نقش كارمندان اداري وظيفه پاسخ دهي به بخشنامه ها را داشته باشند، فرآيند ياددهي – يادگيري در مدارس به كندي انجام مي شود. 

وي ادامه داد: اصل تعليم و تربيت در مدرسه اتفاق مي افتد و مدير مدرسه در اين راستا نقش ويژه اي دارد، به همين دليل بايد براي ارتقاي سطح دانش و انگيزش مديران مدارس برنامه هايي را تدارك ببينيم .

وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه تمركز در ساختار اداري، خلاقيت را از بين مي برد، عنوان كرد: تمركز زدايي يكي از برنامه هاي جدي آموزش و پرورش در اين زمينه است كه نياز به بستر لازم براي تغيير نگرش مديران دارد كه اين موضوع فرآيندي زمان بر است.

دانش آشتياني به نقش رسانه ها در تبيين و تغيير نگرش اوليا و دانش آموزان نسبت به برنامه هاي آموزش و پرورش به ويژه «مدرسه محوري» اشاره كرد و گفت : اگر معلم، دانش آموز و اولياي دانش آموز نسبت به مدرسه تعلق خاطر داشته باشند و همين ويژگي موجب هويت مستقل خواهدشد و در اين قالب فرآيند ياددهي – يادگيري با كيفيت مطلوبي صورت خواهد گرفت.

وي اظهار كرد : در فرآيندگفتمان سازي برنامه هاي آموزش وپرورش به ويژه «مدرسه محوري» نزد خانواده ها و دانش آموزان بايد از ظرفيت رسانه ها، تشكل هاي معلمي، صاحب نظران تعليم و تربيت و معلمان اهل قلم استفاده كرد، در اين صورت است كه گفتمان آموزش و پرورش تبديل به مسئله ملي مي شود و مي توان با كمك همه بخش هاي آموزش و پرورش ، به ارتقاي كيفيت دست يافت.

دانش آشتياني به محدوديت هاي نيروي انساني درآموزش و پرورش پرداخت وگفت: اعتقادم اين است كه موضوعات مربوط به نيروي انساني  اعم از جذب، آموزش هاي ضمن خدمت و ديگر موارد بايد با ايجاد ساختار مناسب و هدف‌مند در « سازمان نظام معلمي »پيگيري شود و در اين زمينه تشكل هاي معلمي، مي توانند موثر باشند.

گفتني است؛ در ابتداي اين جلسه اعضاي شوراي مركزي سازمان معلمان، با حضور وزيرآموزش و پرورش به بررسي موضوعات مبتلا به آموزش و پرورش پرداختند و نظرات پيشنهادي خود را ارائه دادند.

سه شنبه, 14 دی 1395 ساعت 09:21 خوانده شده: 564 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +12 -1 --
علی 1395/10/14 - 09:47
انتخابات نزدیک
پاسخ + +8 -1 --
رضا 1395/10/14 - 11:03
سلام انتقاد اصلی معلمان که مشخص و مبرهن است و نیازی به تکرار هر روزه نیست لطفا سریع تر اقدام نمایید.... با تشکر
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی بازنشسته 1395/10/14 - 11:55
باسلام .وزیرمحترم جناب اقای اشتیانی.ماملت ایران پشتبان دولت درهمه زمینه ها بودیم.لیاقت ملت ایران رفاه نسبی وبدون دغدغه است.فرهنگیان مخصوصابازنشستگان سرمایه عمرخودرابرای ابادی وسرفرازی ایران اسلامی گذاشتند.فرهنگیان وقتی ازرسانه ای شدن حقشان می بیننددلخوراز وضعیت پیش امده میشوندلطفاپیگیرتمام حقوق از دست رفته مابدون رسانه ای شدن از مجلس ودولت شویداجرکم عندالله
پاسخ + +7 -2 --
معلم 1395/10/14 - 12:31
معلمان در فقر مطلق هستند یعنی شما خبر نداری
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/14 - 14:49
وزیر محترم بسیاری از انتقادات معنای نقد نداره در حال احتضار وجان دادن معلمان در اخرین نفس ها هست که صدا صدا می کنند مشکلات مالی ونیز تبعیض های موجود کمر انها را شکسته در اندک زمانی فاتحه اموزش وپرورش خوانده می شود
پاسخ + +5 -2 --
بازنشسته95 1395/10/14 - 13:55
باسلام به تمامی همکاران فرهنگی؛مابازنشستگان 95 حدود4ماه است که بازنشست شده ایم؛امادرارتباط با پاداش ما اصلا هیچ کس حرفی برزبان نمی آورد.ماهم مشکلات عدیده ای داریم وپس از30سال خدمت منتظر دریافت همین مبلغ ناچیزپاداشمان هستیم اماهیچ کس دراین باره چیزی نمیگویدوما نمیدانیم تا کی بایدمنتظرباشیم؟
پاسخ + +6 -1 --
نصیریان 1395/10/14 - 17:01
اگر آقای دانش آشتیانی می خواست که کاری انجام دهد، باید در بودجه انجام می‌داد، چیزی که مشخص است آقای آشتیانی و مجلس هدفی به جز دور سر تاب دادن فرهنگیان ندارند.
پاسخ + +3 -2 --
معلم ناامید 1395/10/14 - 20:10
انشاا...تشکیل ساژمان صنفی نظام معلمی و همسان سازی حقوقها و...
پاسخ + +6 -1 --
محمد باقر 1395/10/14 - 21:10
ولا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار .من از این دولت به خاطر نقدهایم صدمه دیدم و به بقیه هم توصیه می کنم که نقد نکنید و فقط از انها تعریف کنید تا عزیز شوید .چون که نقد مساوی است با پرونده سازی برایتان.
پاسخ + +7 -1 --
شهاب 1395/10/14 - 21:49
آقای دانش معلم مهمترین رکن در آ.پ است بدون رسیدگی به وضعیت معیشتی معلمان همه ی طرح ها شکست خواهد خورد مدیرا ن مدارس که حداقل شایستگی های اخلا قی وعلمی را ندارند چطور می خواهید اختیار بیشتری به آن هابدهید با این کار آ.پ را نابود خواهید کرد زمانی شاهدارتقا در آ.پ خواهیم بود که دریافتی یک معلم از مدیران وکارکنان ستاد بیشتر باشدوامکانات مدارش افزایش یابد با این بودجه آ.پ امیدی به تحول نیست وشما هم به سرنوشت فانی دچار خواهی شد لطفا شتاب کن واصل اساسی را ارتقا معیشت معلمان قرار دهید وبقیه کارها را به کنار بگذارید
پاسخ + +3 0 --
حسن 1395/10/15 - 17:34
اون فنا شده که بعضی وقتا بیدار میشد و خمار الوده بدون کمربند یه حرفایی میزد این بابا که هیچ وقت بیدار نمیشه!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور