صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" نشست سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان و فرهنگیان برگزار شد "

دریکوند : "به عنوان سرپرست اداره کل آموزش و پرروش استان لرستان به معجزه قلم و رسانه اعتقاد قلبی دارم/ برنامه ها و عملکرد مرا نقد کنید "

فرهنگیان دلفان از سیاست‌زدگی و سیاست‌بازی‌های منفی در عرصه آموزش و پرورش به شدت انتقاد نمودند/ قریب به نیمی از اعضای شورای شهر نورآباد فرهنگی می باشند/ در بحث تخصیص بودجه، معتقد به عدالت در تخصیص می‌باشم/ در بحث آموزش و پرورش معتقد به تعامل و رفتار انسانی می‌باشم/ صرفاً صدور بخشنامه در اتاق‌های دربسته و پشت میزهای آنکادر شده دردی را درمان نمی‌کند/ باید از ورود سیاست به عرصه آموزش و پرورش جلوگیری شود و این وظیفه آموزش و پرورش است که دیگر نهادها را مجاب کند که تعلیم و تربیت تخصصی است و دیگر نهادها باید همواره به روند روبه رشد آموزش و پرورش کمک و مساعدت نمایند/ آموزش و پرورش بدون یاری دیگران، قادر به انجام وظیفه نخواهد بود/ توانسته‌ایم ۸۰ درصد از مطالبات فرهنگیان را پرداخت نموده و بقیه مطالباتی که از سال ۱۳۸۹ مانده است همانند هزینه فوت، ازدواج و غیره، به زودی پرداخت می‌شوند و مرحله چهارم سرانه مدارس به زودی واریز می‌شود....

گروه استان ها و شهرستان ها - امیر نظریان/

گزارش صدای معلم در مورد نشست فرهنگیان و معلمان لرستان و دلفان با خدانظر دریکوند مدیر کل آموزش و پرورش

شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ساعت ۳ بعد ازظهر، جلسه‌ای با سرپرست آموزش و پرورش استان لرستان در دفتر ایشان برگزار شد.
در این جلسه فرهنگیان شهرستان دلفان، آقایان عباس کرمی، علی جمشیدی، امیر دادستان و ذکی‎پور ، مدیر مسئول «عصر دلفان» و برخی از نویسندگان «صدای معلم» و جمعی از فرهنگیان دلفانی حضور داشتند.
نشست مذکور، با شادباش آقای عباس کرمی، مدیر اسبق آموزش و پرورش شهرستان دلفان، به مناسبت انتصاب آقای دریکوند شروع شد و پس از آن، حضار فرهنگی، به فراخور جلسه، نکاتی را در تحلیل و نقد عملکرد اداره آموزش و پرورش لرستان و مشکلات معلمان دلفان و همچنین مسائل روز جامعه از جمله انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای محلی بیان نمودند.

در پایان، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فهرست‌وار نکاتی را بیان نمودند.


اهم مطالب ذکر شده توسط فرهنگیان به شرح ذیل می باشد:
الف: فضاهای آموزشی، به خصوص در مناطق صعب‌العبور دلفان وضعیت مناسبی نداشته، لذا انتظار می‌رود که اداره کل جهت رفع معضلات تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نماید.
ب: فرهنگیان شهرستان دلفان معتقدند که از گذشته دور تا کنون در خصوص اعتبار تخصیصی به شهرستان دلفان عدالت رعایت نشده و این موضوع آفتی برای سیستم آموزش و پرورش شهرستان قلمداد است.
پ: فرهنگیان دلفان از سیاست‌زدگی و سیاست‌بازی‌های منفی در عرصه آموزش و پرورش به شدت انتقاد نمودند.
ت: آموزش و پرورش شهرستان دلفان دارای ویژگی‌های خاصی است که حائز اهمیت فراوان است.

بخشی از این ویژگی‌ها به شرح ذیل می‌باشد:
۱. جمعیت ۳۰۰۰ نفری کادر اداری و آموزشی شهرستان دلفان و بخش کاکاوند
۲. مدیریت اغلب سایت‌های خبری ـ تحلیلی فعال محلی در اختیار معلمان بوده و کانال‌های تلگرامی با اعضای بالا توسط فرهنگیان شهرستان اداره می‌شوند.
۳. با توجه به فعال بودن فرهنگیان در عرصه اجتماعی، تعدادی از مناصب اداری (مانند شهرداری، معاونت فرمانداری و …) در اختیار فرهنگیان شهرستان می باشد.
۴. قریب به نیمی از اعضای شورای شهر نورآباد فرهنگی می باشند.
۵. اکثر نیروهایی که به عنوان عضو هیات علمی (به صورت حق‌التدریس) در دانشگاه‌های ملی، پیام نور، علمی کاربردی، آزاد اسلامی و سایر مراکز علمی فعالیت می‌کنند از فرهنگیان شهرستان می‌باشند.
همه موارد بالا و فعال بودن فرهنگیان در عرصه اجتماعی و بومی منطقه، نشان از اهمیت بالای فرهنگیان دلفان در عرصه انتخابات می‌باشد که باید به این نکته در دولت تدبیر و امید توجه ویژه شود.


پس از نکات ذکر شده توسط فرهنگیان حاضر در جلسه، سرپرست اداره کل، مطالبی بیان نمودند که به صورت خلاصه وار در ذیل می آید:
الف: بنده به عنوان سرپرست اداره کل آموزش و پرروش استان لرستان به معجزه قلم و رسانه اعتقاد قلبی دارم و از فرهنگیان عزیز به خصوص فرهنگیان شهرستان دلفان که دارای قلم رسا می‌باشند انتظار دارم که برنامه‌های بنده را نقد نموده و در رسانه‌ها منتشر نمایند.


ب: در بحث تخصیص بودجه، معتقد به عدالت در تخصیص می‌باشم و برای من خرم‌آباد و کاکاوند و ززو ماهرو و مناطق محروم دیگر تفاوتی ندارند و همگی دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در این مدارس مانند فرزندان خودم می‌باشند، لذا اعتقادی به توجه ویژه نداشته، بلکه اعتقادم به عدالت در تخصیص بودجه می‌باشد.


پ: در بحث آموزش و پرورش معتقد به تعامل و رفتار انسانی می‌باشم به شکلی که تعامل بین همه عوامل انسانی (مدرسه و اداره و خانواده) به صورت حسنه و نیکو شکل بگیرد، چرا که بدون تعامل هیچ‌گونه پیشرفتی نخواهیم داشت و صرفاً صدور بخشنامه در اتاق‌های دربسته و پشت میزهای آنکادر شده دردی را درمان نمی‌کند.


ت: باید از ورود سیاست به عرصه آموزش و پرورش جلوگیری شود و این وظیفه آموزش و پرورش است که دیگر نهادها را مجاب کند که تعلیم و تربیت تخصصی است و دیگر نهادها باید همواره به روند روبه رشد آموزش و پرورش کمک و مساعدت نمایند.


ث: به عنوان سرپرست آموزش و پرورش، معتقد به تعامل با جامعه، مجلس، ائمه محترم جمعه و سایر مدیران می‌باشم چرا که آموزش و پرورش بدون یاری دیگران، قادر به انجام وظیفه نخواهد بود.


ج: در زمان معاونت پشتیبانی، تمام کمبودهای آموزش و پرورش استان لرستان را با همکاری وزارت آموزش و پرورش احصاء نموده و طی نامه کتبی به اطلاع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی رسانده‌ام.


چ: توانسته‌ایم ۸۰ درصد از مطالبات فرهنگیان را پرداخت نموده و بقیه مطالباتی که از سال ۱۳۸۹ مانده است همانند هزینه فوت، ازدواج و غیره، به زودی پرداخت می‌شوند و مرحله چهارم سرانه مدارس به زودی واریز می‌شود.

در پایان، سرپرست اداره کل از تمامی فرهنگیان به خصوص فرهنگیان صاحب قلم و رسانه درخواست نمود که او را در پیمودن این راه سخت و طاقت‌فرسا همراهی نموده و از همه فرهنگیان اصلاح‌طلب خواست که با اتحاد و همدلی، دولت تدبیر و امید را یاری دهند.

پایان گزارش/

یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 14:15 خوانده شده: 725 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -2 --
فرهنگی 1395/10/12 - 15:25
ازفرهنگیان فرهیخته وصاحب قلم دلفان،که مطالبه گری وآثارآن راعملانشان داده اند،ممنونیم.
مواردمطرح شده توسط فرهنگیان اصلاح طلب دلفانی ونیزبیانات سرپرست محترم اداره کل،درخورتأمل وبررسی بیشترهستند.
امیدواریم جناب دریکوندکه ازنیروهای خوشنام اصلاح طلب است درگزینش مدیران مناطق دقت وفراست لازم رااعمال نموده وحاکمیت شایستگان دراستان رارقم بزند.مردم لرستان وبالاخص دلفان درانتخابات ریاست جمهوری ثابت کرده اند،تفکراصلاح طلبی دارند،که بایستی بابکارگیری نیروهای اصیل اصلاح طلب شاهدحضورنمایندگان اصلاح طلب این شهرستان درمجلس باشیم
پاسخ + +7 -1 --
معلم ناامید 1395/10/12 - 16:12
انشاا...همه مدیران کل همچنین باشند یا همچنین افرادی بجایشان انتخاب شوند معتقد و هوادار معلمان
پاسخ + +3 -1 --
کتایون بیدپرور 1395/10/12 - 22:50
رسیدگی به وضعیت فرهنگیان بازنشسته با توجه به وضعیت اقتصادی وبیکاری فرزندان فرهنگی که سایر نهادها بچه هایشان را به جای والدین شاغل میکنندیه فکری به حال بچه فرهنگیهایی که اینهمه تحصیلات عالی دارن امابیکارن تو ازمون شرکت کردن هر استانی یک نفر که نشد استخدام:::
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1395/10/13 - 08:33
شعار دادن روزای اول بسیار سهل وآسان است .
پاسخ + +2 0 --
معلم 1395/10/13 - 09:23
با سلام و تشکر از سایت وزین صدای معلم از آقای دریکوند تقاضا دارم به تمامی شهرستان ها و مناطق با نگاهی عادلانه و فراجناحی توجه کنند...بروجرد در چند سال اخیر دچار رکود آموزشی و اداری شده و چرخه ی معکوسی را در روند روبه جلو طی کرده است این عقب گرد معلول نگاه سیاسی حاکم بر اداره و باندبازی است که عرصه را بر زحمت کشان متخصص آموزشی تنگ کرده است ...فرهنگیان بروجرد دیر زمانی است به امید تغییری مثبت و انتخابی آگاهانه از سوی مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هستند...دست یاری ما به سوی شما ست جناب دریکوند
پاسخ + +6 0 --
معلم 1395/10/13 - 11:13
دریکوند عزیز لطفا جلوی توهین و اهانت کادر اداری اموزش و پرورش استان لرستان به معلمان مظلوم را بگیر

این افراد پا را از حد خود فراتر گذاشته اند

تمام کار این افراد توهین و اهانت به معلمان و باند بازی و انتخاب مدیران سفارشی در مدارس و نابودی انگیزه کاری معلمان بده است

لطفا جلوی این افراد بی تربیت را بگیرید
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1395/10/13 - 16:15
ضمن عرض تبریک به جناب آقای دریکوند،از شما انتظار داریم توجه جدی به نیروهای خدماتی،قراردادی که واقعآ مورد بی مهری مسئولین گذشته قرار گرفته اند،بفرمایید ودرجهت تبدیل وضعیت آنها پیگیری مجدانه مبذول فرمایید.دعای خیر ما بدرقه راهتان است.
پاسخ + +1 -1 --
فرزين قبادی 1395/10/14 - 12:40
با تبريک موفقيت و اظهار خوشحالی از حضور جناب آقای دريکوند که ميتواند منشا آثار نيک و ماندگاری در آموزش استان باشد با سابقه کار حزبی و اصلاح طلبی که از ايشون سراغ داريم و با توجه به اينکه وجه مشخصه اصلاح طلبان از انحصار طلبان،اعتقاد آنها به دموکراتيزه کردن قدرت هست.

و همانطوريکه استحضار داريد دولت قبل با زير پا گذاشتن و ابطال مصوبات پر برکتی مانند انتخاب ِدموکراتيک ِمديران مدارس و سياسی کردن انتخاب مديران و تزريق مديران سفارشی و کم توجهی و بي احترامی به نظر معلمان وهمينطور برچيدن بسترهای تمرين دموکراسی و تضعيف شديد امکان پاسخگو بودن مديران به مجموعه، سالها کشور رو به عقب بردند.

دوستان اصلاح طلب انتظار دارند اين دولت و مديران خوشفکر و اصلاح طلب آن با اهتمام دو چندان، امر خير و پر برکت انتخاب دموکراتيک مديران مدارس توسط مجموعه کارکنان را اجراي و عملياتی نمايد و با طرح موضوع توسط جناب دريکوند در شورای عالی وزارت و پی گيری آن افتخار تصويب اين اقدام اصلاحی را بنام لرستان رقم زنند.
پاسخ + 0 0 --
مرضیه 1396/08/29 - 15:32
با سلام جناب اقای دریکوند مناطق اطراف لرستان حق فرزندان شهدا وجانبازان را نادیده می گیرند به فکر جذب افراد خانواده خود می باشند با سابقه سوری بیش دبستانی ونهضت با تشکر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور