صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

انتقادات قابل تأمل افشانی در حضور وزیر آموزش و پرورش؛

تمام دانشگاه‌های فرهنگیان در کشور باید تعطیل شوند/ با ادامه این روند دانشگاه فرهنگیان، چیزی از آموزش و پرورش باقی نخواهد ماند/ تعطیلی دانشگاه فرهنگیان احتمالاً با مخالفت برخی مانند نمایندگان مجلس و امامان جمعه مواجه می‌شود

دانش‌آموزان بعد از پذیرفته شدن در کنکور اول گزینه‌های مربوط به دانشگاه‌های معتبر را می‌زنند و اگر جایی قبول نشدند، گزینه دانشگاه فرهنگیان را هم انتخاب می‌کنند/ در شهری که یک دبیرستان خوب وجود ندارد، فعالیت دانشگاه فرهنگیان موثر نخواهد بود/ باید در ۴ یا ۵ مرکز استان که توانایی‌های علمی خوبی وجود دارد باید دانشگاه تربیت معلم خوب ایجاد شده و بعد از فارغ‌التحصیل شدن افراد از دانشگاه‌های معتبر در رشته‌های مختلف از متقاضیان شغل معلمی آزمون جامع گرفته شده و نخبگان برای معلمی پذیرش شوند و دوره‌های کوتاه مدت را طی کرده و به کار گمارده شوند/ اگر در چند ماه اول مسئولیت تصمیمات سخت اما تاثیرگذار اتخاذ شود، اجرایی می‌شود وگرنه امکان اتخاذ چنین تصمیماتی وجود نخواهد داشت / زمانی تعداد دانش‌آموزان در کشور ۱۹ میلیون بود و ما با مشکل فضای آموزشی مواجه بودیم امروز هم که حدود ۱۳ میلیون دانش‌آموز داریم باز هم این مشکل وجود دارد/ آن زمان فکر می‌کردیم با حل مسائل مربوط به سخت افزار و فضای آموزشی امکان پرداختن به نرم‌افزار و مغزافزار به‌وجود خواهد آمد اما می‌بینیم که هنوز درگیر سخت‌افزار هستیم...

 سخنان استاندار فارس در مورد آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان گروه اخبار/

 استاندار فارس تاکید دارد که تداوم فعالیت دانشگاه فرهنگیان به شکل کنونی به ضرر آموزش و پرورش خواهد بود و اگر این روند مهار نشود در آینده چیزی از آموزش و پرورش باقی نخواهد ماند.

به گزارش مُهرستان؛ سید محمدعلی افشانی عصر پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش فارس که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، خود را منتقد جدی دانشگاه فرهنگیان معرفی و تاکید کرد: دانش‌آموزان بعد از پذیرفته شدن در کنکور اول گزینه‌های مربوط به دانشگاه‌های معتبر را می‌زنند و اگر جایی قبول نشدند، گزینه دانشگاه فرهنگیان را هم انتخاب می‌کنند.

او اعتقاد دارد در شهری که یک دبیرستان خوب وجود ندارد، فعالیت دانشگاه فرهنگیان موثر نخواهد بود، گفت: اعتقاد دارم که باید در ۴ یا ۵ مرکز استان که توانایی‌های علمی خوبی وجود دارد باید دانشگاه تربیت معلم خوب ایجاد شده و بعد از فارغ‌التحصیل شدن افراد از دانشگاه‌های معتبر در رشته‌های مختلف از متقاضیان شغل معلمی آزمون جامع گرفته شده و نخبگان برای معلمی پذیرش شوند و دوره‌های کوتاه مدت را طی کرده و به کار گمارده شوند.

افشانی با بیان اینکه استان فارس آمادگی اجرای چنین طرحی را در کشور دارد،‌ گفت: ما ۱۰ هزار متر زمین آماده واگذاری داریم تا ۲ مرکز برای پسران و دختران ایجاد کرده و این تجربه را اجرایی کنیم.

 

تعطیلی دانشگاه فرهنگیان احتمالاً با مخالفت برخی مانند نمایندگان مجلس و امامان جمعه مواجه می‌شود اما…

وی بر لزوم تعطیل شدن تمام دانشگاه‌های فرهنگیان در کشور تاکید و تصریح کرد: البته این موضوع احتمالا با مخالفت نمایندگان مجلس و امامان جمعه و دیگر مسئولان در شهرستان‌ها مواجه خواهد شد زیرا اعتقاد براین است که در هر شهر یک دانشگاه وجود داشته باشد. اما همه ما باید آینده‌نگر باشیم.

افشانی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: تجربه نشان داده است که اگر در چند ماه اول مسئولیت تصمیمات سخت اما تاثیرگذار اتخاذ شود، اجرایی می‌شود وگرنه امکان اتخاذ چنین تصمیماتی وجود نخواهد داشت.

 

نه‌تنها یک وزارتخانه بلکه کل دولت هم به تنهایی قادر به حل همه مسائل آموزش و پرورش نیست

استاندار فارس همچنین باقدردانی از مسئولان بنیاد صدرهاشمی برای اجرایی کردن پروژه‌های بزرگ آموزشی در کشور و فارس، اجرای چنین پروژه‌هایی را تاثیرگذار دانست و گفت: آموزش و پرورش امروز یک مسئله ملی است و نه‌تنها یک وزارتخانه بلکه کل دولت هم به تنهایی قادر به حل کل مسائل آن نخواهد بود. همه باید در این امر مشارکت داشته باشند.

 

واقعاً نمی‌دانم این مشکل فضای آموزشی تا چه زمانی ادامه دارد!

او با بیان اینکه از سال‌ها قبل موضوع ساختمان‌های آموزشی مسئله مهم آموزش و پرورش بوده است،‌گفت: واقعا نمی‌دانم مشکل فضای آموزشی تا به چه زمانی ادامه دارد. زمانی تعداد دانش‌آموزان در کشور ۱۹ میلیون بود و ما با مشکل فضای آموزشی مواجه بودیم امروز هم که حدود ۱۳ میلیون دانش‌آموز داریم باز هم این مشکل وجود دارد.

افشانی با یادآوری اینکه در دوران حضورش در سازمان نوسازی مدارس کشور، ساختمان‌های آموزشی دارای شناسنامه بود، گفت: آن زمان فکر می‌کردیم با حل مسائل مربوط به سخت افزار و فضای آموزشی امکان پرداختن به نرم‌افزار و مغزافزار به‌وجود خواهد آمد اما می‌بینیم که هنوز درگیر سخت‌افزار هستیم.

او در خصوص وجود مشکل فضای آموزشی در نقاطی که مجتمع‌های مسکن مهر احداث شده است،‌گفت: این اعتقاد وجود دارد که مسکن مهر بدون مطالعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم و تنها با این هدف که اگر بتوانند خانه‌ای در حد معمولی احداث و به افراد واگذار کنند اجرایی شد.

افشانی با اشاره به الزامات قانونی در خصوص تامین فضاهای آموزشی به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی، تصریح کرد: منابع دولتی بسیار محدود است و نمی‌توان بار را تنها بر دوش راه و شهرسازی گذاشت، برای تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز باید همه کمک کنیم.

 

با کمال تاسف هرچه برنامه درست وجود داشت،‌در دوره‌ای به هم ریخت! / اختیار استانداران به ۷ درصد از اعتبارات تقلیل یافت

استاندار فارس گفت: با کمال تاسف هرچه برنامه درست وجود داشت،‌در دوره‌ای به هم ریخت، قبلا حدود ۷۰ درصد از اعتبارات استانی بود اما اکنون ۸۶ درصد از اعتبارات کشور ملی و ۱۴ درصد استانی است و از این میزان هم ۷ درصد الزامات قانونی دارد و با این توصیف اختیار استانداران متولی ۷ درصد از اعتبارات هستند.

او با اشاره به قوانین بودجه سال‌های ۸۲ تا ۸۴،‌ گفت: بر اساس قانون در آن دوره، به ازای هر میزان خیرین کار می‌کردند دولت موظف بود خارج از سهم آموزش و پرورش هزینه کند، اما این مورد هم برداشته شد و برای آن سقف تعیین کردند. لذا اگر نمایندگان مجلس این موضوع را اصلاح کنند، کمک بزرگی در بخش‌های مختلف خواهد بود.

 

در حاشیه شهرهای فارس مشکل فضای آموزشی داریم

استاندار فارس در بخشی از سخنان خود به مشکلات استان نیز پرداخت و گفت: فارس غیر از اینکه جمعیت قابل ملاحظه‌ای یعنی ۳۰ درصد از کل جمعیت را در روستاها دارد، به دلیل خشکسالی‌های ۱۰ ساله، شاهد افزایش موج مهاجرت روستائیان به شهرها خصوصا شیراز هستیم.

افشانی با بیان اینکه مهاجران عمدتا به حاشیه نشینان شهرها تبدیل می‌شوند، گفت: امروز شاید در روستاها مدرسه و فضای آموزشی وجود داشته باشد اما وقتی روستائیان به شهر مهاجرت کرده و در حاشیه شهرها ساکن می‌شوند، ما با کمبود فضای آموزشی مواجه می‌شویم.

 

فارس کانون مهاجرت همه استان‌های جنوب کشور است

او فارس را کانونی دانست که مورد توجه تمام ساکنان استان‌های جنوب کشور است و گفت: بحث مهاجرت تنها محدود به داخل استان نیست و ساکنان سایر استان‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

استاندار فارس با بیان اینکه امسال و بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل دانش‌آموزان اتباع بیگانه، فارس بیشترین تعداد ثبت‌نامی را داشته است،‌گفت: امسال حدود ۲۸ هزار دانش‌آموز اتباع بیگانه در مدارس ثبت‌نام شده‌اند حتی اتباع بیگانه‌ای که غیرمجاز تلقی می‌شوند.

افشانی در بخش دیگری از سخنان خود لزوم تهیه شناسنامه فنی ساختمان را یادآور شد و اعلام آمادگی کرد که در فارس این طرح به شکل پایلوت اجرایی شود و گفت: می‌توان توزیع فضا و معلم، فضا و دانش‌آموز و … را با تهیه شناسنامه ساختمان، مد نظر قرار داد.

استاندار فارس اعتقاد دارد که ایران به لحاظ تعداد دانش‌آموز نسبت به معلم از تمام کشورهای اروپائی وضعیت بهتری دارد،‌ گفت: در کشورهای اروپایی به ازای هر ۱۸ تا ۲۹ دانش‌آموز یک معلم و در ایران به ازای هر ۱۱ تا ۱۳ دانش‌آموز یک معلم وجود دارد لذا با به‌دست آوردن شاخص‌های توزیع معلم نسبت به دانش‌آموز و فضا، نیازها و مازاد نیازها را مشخص و برای آنها برنامه‌ریزی کرد.

جمعه, 26 آذر 1395 ساعت 14:26 خوانده شده: 1177 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +28 -4 --
ابوالفضل 1395/09/26 - 14:51
احسنت باید فقط همون 4-5 دانشگاه با استخدام لیسانس ها از دانشگاههای معتبر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/27 - 01:04
واقعا درسته.
دانشگاههای فرهنگیان با پراکندگی و مدیریت دگم و بسته که با باند بازی یکسری از ستادیهای آموزش و پرورش اداره میشود، به غیر از هدر دادن منابع فایده دیگری ندارد.
بهترین کار همان استخدام فارغ التحصیلان دانشگاههای دیگر میباشد. اگر آمزش و پرورش عرضه داشته باشد، نخبه های دانشگاهها رو جذب میکند.
پاسخ + 0 0 --
علی 1395/09/27 - 02:31
صورت مسئله ی اصلی ورود نیروهای ضعیف به آموزش وپرورش است که با تعطیلی هم مشکل حل نمیشود . در نظر بگیرید که فارغ التحصیلان دانشگاه هم جذب شوند کسانی وارد میشوند که در هیچ اداره ای جذب نشده اند و از همه جا رانده و مانده به معلمی پناه می برند . آموزش وپرورش توان رقابت با سایر دستگاهها در جذب نیرو را ندارد . در نظر بگیرید که بخواهد در رشته ی مهندسی برق یا کامپیوتر هنرآموز جذب کند آیا با امکانات و شرایطی که وزارتخانه های دیگر دارند کسی جذب آموزش وپرورش میشود ؟باز هم کسانی در آخرین انتخاب خود معلمی را در نظر میگیرند .
پاسخ + 0 0 --
معلم نامید 1395/09/27 - 07:43
کاملا موافقم تعداد مراکز تربیت معلم کاهش اما کیفیت انها افزایش یابد درضمن چرا تحصیلات تکمیلی ارشد ببخصوص در علوم پایه در این دانشگاهها پیگیری نمیشه؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
معلم نامید 1395/09/27 - 07:43
کاملا موافقم تعداد مراکز تربیت معلم کاهش اما کیفیت انها افزایش یابد درضمن چرا تحصیلات تکمیلی ارشد ببخصوص در علوم پایه در این دانشگاهها پیگیری نمیشه؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/09/27 - 11:53
دانشگاه فرهنگیان شده محل تحصیل تنبل ها و درس نخوانها و بچه روستایی هایی که می خواهند شاغل دولتی شوند

شما اگر به تمام دانشگاه های فرهنگی سری بزنید تماما دانشجوههای انها بچه روستایی هستند که سواد ریاضی و املای فارسی بسیار ضعیفی دارند
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته ۹۴ 1395/09/27 - 15:48
باسلام معلم عزیز یک طرفه قضاوت نکن.یقین دارم اطلاع ندارید اگر کمی تحقیق کنی در میابی که اکثرا رتبه های برتر که می توانستند از بهترین دانشگاه های دولتی قبول شوند دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده اند.اول اینکه روستایی شهری همه خلق الله هستند وفرقی نیست دوم اینکه روستایی سهمیه ویژه ای ندارد
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته ۹۴ 1395/09/27 - 16:08
معلم عزیزم .کمبود بودجه ٬ امکانات٬ شهری یا روستایی بودن٬ ضعف مدیرتی.....رابه معصومیت این جوانان نورسته گره نزن. همه این ها که به اصطلاح شما تنبل نیستند شاید شما یکی را سراغ داسته باشید ولی بدانید اکثر قبولین دانشگاه فرهنگیان استعداد بلاتری دارند .به بچه های خود اعتما کنید ومشوق آن ها باشید .باتشکر .
پاسخ + +16 -4 --
ناشناس 1395/09/26 - 17:28
کاملا صحیح این دانشگاه پدر اموزش وپرورش در اورده.خدا بگم چه کار حاج بابا کنه با این کارای دستپاچه ایش
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر 1395/09/27 - 11:06
دانشگاه فرهنگیان جز اتلاف وقت و هزینه گزاف برای مملکت انهم بدون اموزش صحیح چیز دیگری نداشته است .
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته‌۹۴ 1395/09/27 - 18:42
دوست‌عزیز‌چنان‌ازبچه‌های‌روستا‌حرف‌میزنی‌انگار‌شما‌تنها‌
نخبه‌‌این‌کشوری‌اشتباه‌نکن‌امروز‌ه‌تو‌روستاها‌بزرگان‌علمی
هستند‌که‌جنابالی‌‌‌‌‌ کاملا‌بیخبری‌ احتمالا‌بدلیل‌‌عدم‌مطالعه
شماست‌‌درضمن‌بدون‌کلاس‌ها‌متعدد‌تقویتی‌‌وکنکور.... ؟!
پاسخ + 0 0 --
غیاثی فراهانی 1395/09/27 - 19:08
دانشگاه های فرهنگیان نباید تعطیل شود . فضای آن ها می بایست بازتر شود .الان هم دانشگاه فرهنگیان بیشتر در مراکز استان ها قرار دارد و در هر استان تقریبا یک دانشگاه فرهنگیان بیشتر نیست .در سال های اخیر هم به دلیل رشد بیکاری خیلی متقاضی پیدا کرده و رتبه های خوب در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند .دانشجو معلمان از مزایایی مانند حقوق حدود پانصد هزار توماتی و معافیت از خدمت و نیز استخدام بعد از فارغ التحصیلی و ....برخوردارند .همین مزایا باعث شده رتبه های نسبتا خوب در این دانشگاه پذیرفته شوند .به خصوص در علوم انسانی و دختران این استقبال مشهود تر است و حتی رتبه های سه رقمی نیز دبیری را انتخاب می کنند .فضای اموزش دروس مخصوص معلمی در این دانشگاه ها بهتر از جاهای دیگر است و باید جدی تر هم بشود
پاسخ + +9 -1 --
عارف 1395/09/26 - 18:09
باید یک کمیته عالی کاری برای نحات آ.پ و معلمان تشکیل شود که تصمیمات أن قدرت اجرایی داشته باشد ودر این کمیته از نظرات خلاقانه و تجربیات فرهنگیان نیز استفاده شود .با تصمیمات شجاعانه این کمیته خیلی از مشکلات اساسی حل شده و از محل صرفه جویی از آن می شود به بهبود آ.پ کمک کرد و حقوق معلمان را ارتقاء داد .به عنوان نمونه در شهری که هستم 3هنرستان فنی و کاردانش دیواربه دیوار هم هستند که ساختمان آنها هم عین هم است که هر هنرستان تعدادی از کلاسها را به تدریس و تعدادی دیگر را به کارگاه عملی اختصاص داده اند که می شود فقط با تخریب دو دیوار وسطی آنها را ادغام کرد آنوقت به طور مجزا یک هنرستان را به کلاس درس ودیگری را کارگا هها وآن یکی را اداری وغیره کرد .و این کار چه فواید آموزشی و پرورشی دارد وچقدر در منابع مالی و امکانات صرفه جویی مب شود در این مقال نمی گنجد .
پاسخ + +12 -4 --
صفدر 1395/09/26 - 18:16
استاندار فارس تاکید دارد که تداوم فعالیت دانشگاه فرهنگیان به شکل کنونی به ضرر آموزش و پرورش خواهد بود و اگر این روند مهار نشود در آینده چیزی از آموزش و پرورش باقی نخواهد ماند.تعطیلی دانشگاه فرهنگیان احتمالاً با مخالفت برخی مانند نمایندگان مجلس و امامان جمعه مواجه می‌شود ای بابا یعنی میفرمایی امامن جمعه نمیفهمن که با این روند اینطوری میشه؟ و نمایندگان هم نمیفهمن؟ فکر کنم درست میگی چون اگه یک نفر توی مملکت ما از بالا تا پایین تاوی این سی و هفت سال انقلاب شکوهمند حرف حسابی زده باشه شما هستی قربونت برم داشی
پاسخ + +15 -1 --
ناشناس 1395/09/26 - 18:21
بابا آموزش وپرورش فضای آموزشی وتربیت معلم کیلو چنده ؟ سیاست سیاسان حفظ وضع موجود است وگرنه همه نیک آگاهند داده ها مشخص است .وای به حال نظام آوزشی کشور نه در دانش آموز انگیزه ای دیده می شود ونه در معلمان ، معلمان هیچ انگیزه ای برای حضور در کلاس ندارند صرفا مدارس شده مکانی جهت نگهدا ی بچه های مردم واین دور باطل همچنان ادامه دارد خود بچه ها می دانند قبول می شوند معلمان هم اعتقا د دارند تا وقتی مسوولین به فکر مانیستند پس بچرخ تا بچرخیم !
پاسخ + +10 -5 --
بیاتی فرد 1395/09/26 - 20:00
آقای افشانی تصمیم دارند با آزمون استخدامی قوم خویش را راحت تر مستخدم آموزش وپرورش کنند،
مرد مومن همه جای دنیا برای تربیت معلم که رکن اصلی آموزش نسل آینده است دانشگاه اختصاصی با بهترین امکانات احداث می کنند آنوقت جنابعالی می فرماید با یک دوره کوتاه معلم تحویل بدی که هزینه ها کم بشه، مگه پروژه عمرانی اجرا می کنی

تا این نگاه اصلاح نشود مشکلات آموزش وپرورش سر جایش باقی است!!!!!!
پاسخ + +4 -1 --
زضا 1395/09/26 - 23:14
انتخابات کانون صنفی مشهد در حالی برگزار شد که در هوای سرد زمستانی از یگ چای هم برای مدعوین دریغ کردند این رسم جلسه نبود
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1395/09/27 - 08:24
حرف حرف و حرف
پاسخ + +10 -1 --
معلم 1395/09/27 - 10:37
به امید خدا دانشگاه فرهنگیان که تبدیل به معظل بزرگی در ایران شده هر چه زودتر جمع گردد
پاسخ + +11 -1 --
محمد باقر 1395/09/27 - 11:01
من یکی به جرات و با شهامت تمام و با مسئولیت تمام و تعهد تمام اعلام می کنم اگر وزارت و کل مجموعهء دولت نمی تواند مشکلات اموزش و پرورش را حل کند من خود به تنهایی و باتمام اختیارات مشکل این حوزه را برای همیشه حل میکنم به شرط انکه با طرحهایم مخالفت نشود و تماما لازم الاجرا باشد.
فقط 3ماه فرصت طراحی امور را داشته باشم.اولین اقدام من اصلاح کتب درسی فعلی است و تدریس زبان انگلیسی از پایه دوم ابتدایی وحذف کتب عربی از دوره های متوسطه به غیر از اموزش قران.اقدام دوم من:افزایش ساعات تدریس از 800 ساعت به 1100 ساعت همراه با افزایش حقوق 2 برابری .حذف دانشگاه فرهنگیان و تاسیس مجدد تربیت معلم و دانشسراها با اخذ تعهد ارتقاء مدرک مرتبط و مورد نیاز هر منطقه در سالهای خدمت و تعهد خدمتی 5 برابری میزان تحصیلات .سایر اقدامات بماند هر زمانی که انشاءالله من در راس شدم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/28 - 08:47
آموزش عربی در دوره متوسطه، براساس اسناد بالادستی تکلیف قانونی دولت است و حذف‌شدنی نیست. ساعات حق‌التدریس و حقوق آن را با کدام اعتبار می‌خواهید افزایش دهید؟!! اگر آموزش و پرورش از این پول‌ها داشت که این حال و روزش نبود! ارتقاء مدرک مرتبط و... هم به نظر ساده می‌رسد اما چند سال است آموزش و پرورش نتوانسته و یا نخواسته مسولیت سازمان مدیریت را برای اعمال مدرک فرهنگیان اقناع کند و آقایان در آن سازمان روی نظر خود در مورد محدودیت اعمال مدرک بالاتر تأکید کرده و آن را درست می‌دانند!! اخیرا جناب زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس هم به طرفداران این بخشنامه سازمان مدیریت پیوسته‌اند!!
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر 1395/09/28 - 16:41
جناب ناشناس اولا:اسناد بالادستی که می فرمایید توسط چه کسانی و با چه دیدگاهی بالا دستی تعریف شده اگر انها تعریف بالادستی کرده اند من تعریف بالاترین دستی را دارم که بر ان اساس زبانهای موسی و مسیح (ع)هم پس جلوترند اما باید بازبان بین الملل و متفق جوامع همخوان شدو از ان بهره بردثانیا:ساعات اضافه و اعتبارش را همان طور که سایر ارگانها می اورند و به انها اعتبار می دهند برای اموزش و پرورش هم از همان جا تامین اعتبار خواهد شدثالثا: اعمال مدرک تحصیلی از طرف سازمان مدیریت برای تمام ارگانها است چرا نباید برای آ . پ باشد؟ اقای زاهدی و تمام مجلس و دولتش باید براساس قانون اساسی و در چارچوب ان حرکت کنند همان قانون اساسی که مبنایش تحقق عدالت در جامعه است .متاسفانه به جای صدرنشینی قانون ،افراد صدر نشین شده اند و تصمیمات انان تعریف می شود. ضمنا این مسائلی که شما فرمودید راهکارها ی بسیار ساده دارد. بنده از تخصص شما نمی دانم اما به تخصص و سطح اندیشه ام ایمان راسخ دارم و اشخاصی که شما نام می برید تا امروز در خیلی امورات امتحان خود راپس داده اندو نخواهند گذاشت معلم و آ.پ به جایگاهش برسد.با احترام
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1395/09/29 - 17:52
ما خودمون میتونیم مشکلات حل کرده و اموزش و پرورش در صدر وزراتخونه ها نگه داریم اما اجازه و اختیار نمیدن
پاسخ + +11 -4 --
معلم 1395/09/27 - 11:50
دانشگاه فرهنگیان شده محل تحصیل تنبل ها و درس نخوانها و بچه روستایی هایی که می خواهند شاغل دولتی شوند

شما اگر به تمام دانشگاه های فرهنگی سری بزنید تماما دانشجوههای انها بچه روستایی هستند که سواد ریاضی و املای فارسی بسیار ضعیفی دارند
پاسخ + 0 0 --
رحمان 1395/09/27 - 18:20
مواظب حرف زدن باش . الان سواد تو روستاهاست باور نداری
رتبه های کنکور را ببین . بعد حرف بزن
پاسخ + 0 0 --
...... 1395/09/28 - 01:58
جناب معلم بر اساس اماری که سال قبل از سازمان سنجش منتشر شد و ا.پ نیز آن را منعکس کرد بیش از یک سوم قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان رتبه زیر 1000دارن.اول اطلاعاتت رو زیاد کن بعد دهنتو باز کن نظر بده.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 93 1395/09/28 - 14:54
بیشتر رتبه های خوب جز قبولی های دانشگاه فرهنگیان هستند باید منصف بود.برنامه ریزی ها باید درست باشه .تربیت معلمهای زمان بسیار پر بار بود بامدیریت قوی نیروهای فرهحیخته تحویل جامعه می داد
پاسخ + +6 -8 --
سلیمان 1395/09/27 - 12:14
جای نگرانی است که صدای معلم آن کیفیت خبر رسانی سابق را از دست داده و مانند وزیر جدید در رکود و خواب زدگی به سر می برد و آن لطف سابقرا ندارد پیشنهاد می دهم در مورد این سایت از فرهنگیان نظر سنجی بفرمایید تا دست از افسرده کردن معلمان بردارد
پاسخ + 0 0 --
مهرداد 1395/09/27 - 12:28
با سلام
ما از صدای معلم خیلی هم راضی هستیم .
خدا روزی شما را جای دیگر مقدر فرماید !
ان شاء الله !
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/09/27 - 13:08
درود بر سایت صدای معلم


شما برو ...

چاپلوس


ننگ بر افرادی که با چاپلوسی کردن برای نمایندگان مجلس و مدیران ارشد در پی گرفتن مدیریت مدرسه و یا مدیریت اداره هستند

انهایی که باعث نابودی و افسردگی معلمان زحمت کش و مظلوم هستند


انهایی که مانند حیوانات به جان معلمان افتاده اند
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته ۹۴ 1395/09/27 - 16:18
صدای معلم لحظه به لحظه پیگیر ومنعکس کننده مطالبات ونظرات همکاران هم به مسئولین وهم داخل مجموعه هست.باتشکر
پاسخ + 0 0 --
...... 1395/09/28 - 02:02
تو نگران خودت باش.چاپلوس
پاسخ + 0 0 --
احمد 1395/09/28 - 13:52
معلم عزیز اول فرهنگ گفتگو را یاد بگیر بعد تهمت چاپلوسی بزن خبری که تازگی نداشته باشد و حرفهای تکراری نوشته شود برای شما چه لطفی دارد آقا معلم سینه چاک صدای معلم!!
پاسخ + +5 0 --
عباسی 1395/09/27 - 12:22
دانشگاه زیاد
پاسخ + +5 0 --
سهراب 1395/09/27 - 12:23
دانشگاه در کشور نداریم
پاسخ + +6 -1 --
رسول 1395/09/27 - 12:25
این حرف نشون داد که آموزش و پرورش توانایی انجام کار علمی و دانشگاهی را ندارد. بنده هم با تعطیلی دانشگاه فرهنگیان موافقم چون عملا افرادی که مدیریت آن را به عهده گرفته اند غیر از اینکه به فکر خود و باندهای مرتبط با خودشان باشند هیچ کار دیگری نمی کنند
پاسخ + +9 -3 --
منوچهر 1395/09/27 - 15:48
اسم دانشگاه روی ان است بخدا فاجعه امیز است مدرسان اکثرا با باند بازی داخل میشوند سواد تخصص و سواد جای در این دانشگاهها ندارد فقط حیاط خلوت از همه جا رانده هاست.هزینه سرسام اوری هم تحمیل اموزش و پرورش میکند اکثرا معلمان عقده ای و بیسواد تربیت مکنند.احسنت به استاندار فهیم فارس
پاسخ + 0 0 --
بیاتی فرد 1395/09/27 - 20:31
لطفا راهکار ارائه بفرمایید!،
پاسخ + +4 -1 --
بازنشسته ۹۴ 1395/09/27 - 15:52
فرخنده میلاد رسول مهربانی حضرت محمد«ص» وامام صادق «ع»بر تمامی همکاران عزیزم مبارک باد .
پاسخ + +2 0 --
احمد 1395/09/27 - 21:51
باز هم نزدیک انتخابات و شروع جنگ های معظم و مصغر
زرگری؛ جهت نهادن کلاهی بس گشاد و کمر گیر بر سر
خلق الله و ایضا قشر نجیب فرهنگیان !؟
پاسخ + +3 -2 --
علی 1395/09/27 - 23:37
به نظر کاملا منطقی گفته با این همه لیسانس و فوق لیسانس بیکار تحمیل هزینه دانشگاه فرهنگیان اب در هاون کوبیدن است در همین آزمون استخدامی بهترین افراد استخدام شدند
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1395/09/28 - 00:09
دانشگاه فرهنگیان


http://savehportal.com/archive/6-/10065
پاسخ + +3 -2 --
فرهنگی 1395/09/28 - 08:21
دوستان عزیز

دانشگاه فرهنگیان ,یکی از بهترین دانشگاههای کشور ومایه اعتبار وعزت آموزش وپرورش است .
واقعاً مایه تأسف است که این خبر تعطیلی از قول یک فرد غیر مسئول منتشر می شود .فردی که هیچ اختیاری برای افتتاح ویا حذف یک دانشگاه ندارد ,چرا مطلبی را از قول وی نقل می کنید؟!!!!

استاندار فارس ,آیا مقام مسئول وقانونگذار است که پیشنهاد وی به عنوان تیتر حذف دانشگاه فرهنگیان منتشر می شود ؟؟؟؟!!!

حالا همه مسائل ما حل شده که فقط با حذف دانشگاه فرهنگیان ،حل مشکلاتمان را جشن بگیریم .واقعاً جا دارد کمی بیشتر تأمل کنیم .
پاسخ + +3 -2 --
حسيني 1395/09/28 - 08:59
كسي كه نمي داند آموزش و پرورش ركن است و معلمان پايه ،‌ هر وزراتخانه براي خودش نيرو مي گيرد ، يادتان باشد براي جذب اقوام خود مي گويد دانشگاه فرهنگيان بايد تعطيل باشد.
پاسخ + +5 0 --
یک معلم 1395/09/28 - 09:05
من متعجبم چرا کسی از دانشگاه شهید رجایی حرفی نمی‌زند؟!! دانشگاهی که به ناحق عنوان «تربیت دبیر» را در نام خود آورده است!! این دانشگاه به ظاهر وابسته به وزارت آموزش و پرورش است اما این وزارتخانه را به هیچ می‌انگارد... چرا باید بودجه وزارت صرف اداره دانشگاهی چون شهید رجایی شود و در آنجا دانشجویانی به صورت آزاد تحصیل کنند که رشته تحصیلی آن‌ها هیچ ارتباطی با نیازهای مدارس نداشته باشد؟! این دانشگاه یا باید همانند تجربه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به وزارت علوم واگذار شود و یا تمامی رشته‌های تحصیلی آزاد و بدون تعهد خدمت آن جمع‌آوری شده و همه ظرفیت آن در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری به فرهنگیان اختصاص داده شود.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1395/09/28 - 09:13
سلام
دوست عزیز
آقا/ خانم معلم

بهتر است اگر در این زمینه اطلاعات کافی و وافی دارید برای صدای معلم گزارش و یا یادداشتی تهیه و ارسال فرمایید .گ

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی مشتاق دکتری 1395/09/28 - 21:05
احسنت
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1395/09/29 - 10:40
اگر دانشگاه فرهنگیان خوب نیست چرا استاندار فارس پیشنهاد ایجاد وتوسعه آن را برای استان خود دارد اتفاقا باوجود دانشگاه فرهنگیان از استخدام معلم به شکل باند بازی جلوگیری شده دست حاج بابایی درد نکند
پاسخ + +1 0 --
محمد حسن حسني 1395/09/29 - 10:52
هر دانشگاه داراي كاركردي است كه ماموريت آن دانشگاه تعيين كننده نقش آن دانشگاه براي آينده كشور بشمار مي‌رود. مثلاً دانشگاه تهران و دانشگاه شريف و ساير دانشگاههاي مشابه، ماموريت‌شان گشايش مرزهاي دانش است و از طريق اين دانشگاهها توليد دانش شكل مي‌گيرد. اما دانشگاه فرهنگيان و دانشگاههاي مشابه ماموريت آنان كاربردي مي‌باشد. بنابراين نبايد از دانشگاه تهران انتظار داشت كه معلماني را آموزش دهد تا بدرد جامعه بخورند چون هدفشان چيز ديگري است. اتفاقا وجود دانشگاهي مانند فرهنگيان نه تنها لازم است بلكه تضعيف آن موجب فراموش شدن ماموريت ساير دانشگاهها از ماموريت محوله خود در گسترش دانش علوم‌انساني مي‌گردد كه شاهد هستيم در زمينه علوم انساني چه پسرفتي حاصل شده است. دليل اين پسرفت اين است دانشگاههاي مادر به اين فكر نمي‌كنند كه پژوهش‌هاي خود را معطوف به پژوهش‌هاي بنيادي نمايند و اساتيد اين دانشگاهها نيز با آموزش كتابهاي تكراري و ترجمه شده به دانشجويان ساعات موظفي خود را پر مي‌كنند و خيالشان از هرگونه پاسخگويي راحت مي‌باشد.
پاسخ + +1 0 --
زضا 1395/10/03 - 08:48
دانشگاه فرهنگیان باید در دانشکاه های دولتی ادغام شود ان شا اله

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون فرهنگیان مجلس را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور