صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و سخنگوی دولت :

" کاهش پاداش پایان خدمت و حقوق بازنشستگی کارکنان دولت صحت ندارد/ مبنای محاسبه بازنشستگی همچنان 2 سال پایانی خدمت است"

گروه اخبار/ چندی پیش صدای معلم در گفت و گو با دکتر الهیار ترکمن رئیس آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در مورد اخبار منتشر شده میان فرهنگیان و معلمان در مورد کاهش پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی به میزان یک سوم ؛ ایشان ضمن تکذیب این خبر گفت :

" یک سری ایده هایی هست، هنوز هیچ کدام روی کاغذ نیامده است ولی دولت برای این که کمی از بار مشکلات صندوق های بازنشستگی کم کند ، پیشنهاد داده است  که مبنای حقوق بازنشستگی به جای میانگین دو سال آخر ، 5 سال آخر شود و این فقط برای وزارت آموزش و پرورش نیست و برای تمامی کسانی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری هستند شامل می شود .

البته این فقط یک پیشنهاد است و معلوم نیست که مجلس آن را بپذیرد .

باز هم تاکید می کنم که کاهش پاداش پایان خدمت فرهنگیان به یک سوم اصلا درست نیست . ( این جا ) "

در متن لایحه  ششم توسعه که توسط خبرگزاری خانه ملت در تاریخ 13 مرداد منتشر شده ، احکام محدود کننده مربوط به بازنشستگان که پیش بینی می شد توسط نمایندگان حذف شود از لایحه دولت حذف شده است. ( این جا )

« صدای معلم » ضمن تشکر در قدردانی از پاسخ گویی و پی گیری مسئولان سازمان برنامه و بودجه ، دو موضوع را به شرح ذیل مطرح نمود :

" اعتبار  پاداش پایان خدمت بازنشستگان که مبالغ آن در بودجه 95 پیش بینی شده است هرچه زودتر به وزارت آموزش و پرورش تخصیص یابد .

علاوه بر این دولت در جهت اصلاح ساختاری صندوق های بازنشستگی به منظور ارائه خدمات برتر و بهتر به ذی نفعان سریعا اقدام نماید.  همچنین انتظار می رود تا دولت نسبت به پرداخت سهم ( 13 درصدی ) خویش به صندوق های بازنشستگی اهتمام جدی ورزد و از سوی دیگر با ایجاد اصلاحات ساختاری و مدیریتی این صندوق ها را از ورشکستگی و زیان دهی خارج نماید. "

به تازگی نیز وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی تا پایان شهریور ماه پردخت خواهد شد . ( این جا )

سخنگوی دولت در نشست خبری روز دوشنبه به این مسائل و دغدغه های فرهنگیان پاسخ داده است که باز موجب امیدواری و رفع بلاتکلیفی است و صدای معلم بر حسب وظیفه اخلاقی و رسانه ای خود از مسئولان قدردانی می نماید .

کاهش پاداش پایان خدمت بازنشستگان و مبنای محاسبه پاداش

تکذیب کاهش پاداش پایان خدمت و حقوق بازنشستگی کارکنان دولت

معاون رییس جمهوری با انتقاد از انتشار مطالب نادرست در برخی رسانه ها و به ویژه شبکه های اجتماعی درباره تغییر مبنای محاسبه پاداش و حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه ششم توسعه اظهار داشت: گفته شده که دولت در این لایحه پرداخت پاداش و حقوق بازنشستگان را به جای 2 سال آخر خدمت، 5 سال محاسبه کرده است که باید گفت چنین چیزی صحت ندارد.
نوبخت افزود: در این مطالب به تبصره ماده 24 لایحه دولت استناد می شود در حالی که این تبصره اصلا مربوط به استخدام ها نیست بلکه به قوه قضاییه اختصاص دارد.
وی با یادآوری اینکه لایحه برنامه ششم دو بار (یک بار در مجلس نهم و یک بار به مجلس دهم ) تقدیم شده است، توضیح داد: لایحه تقدیمی شامل احکام دایمی برنامه، سیاست های اقتصاد ابلاغی برنامه ششم توسعه، سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت است.
نوبخت تاکید کرد: در لایحه دولت چنین چیزی وجود نداشته است و اینکه گفته می شود در ویرایش جدید از لایحه کنار گذاشته شده نیز صحیح نیست.
وی گفت: آنچه به عنوان ویرایش نهایی به مجلس داده شده، شامل لایحه دولت، اهداف، منابع دست یابی به هدف، اولویت ها و احکام است که با نظر رییس مجلس شورای اسلامی در قالب جدید ارایه شد وگرنه لایحه دولت همان چیزی است که در هیات دولت به تصویب رسیده و به مجلس تقدیم شده است.
معاون رییس جمهوری با یادآوری اینکه یک رسانه در گذشته در اقدامی غیراخلاقی پیش نویسی از لایحه برنامه را منتشر کرده بود، گفت: ممکن است در مباحث کارشناسی موارد مختلفی مطرح شود اما مهم آن چیزی است که به عنوان لایحه نهایی به مجلس ارایه می شود.
نوبخت همچنین گفت: در لایحه برنامه ششم توسعه بحث استخدام دولتی با رعایت ضوابط و اینکه یک استخدام به ازای بازنشستگی پنج نفر از کارکنان به قوت خود باقی است ضمن آنکه مبنای محاسبه بازنشستگی همچنان 2 سال پایانی خدمت است.
وی درباره سیاست دولت در برنامه ششم برای ترمیم حقوق بازنشستگان، ناکافی بودن حقوق بازنشستگان و نابرابری دریافتی آنان در دستگاه های مختلف را مورد تایید قرار داد و گفت: امروز بازنشستگان پیش از قانون مدیریت خدمات کشوری و پس از آن دریافتی های متفاوتی دارند که باید اصلاح شود.
نوبخت یاد آور شد: برای نمونه در قانون مدیریت خدمات کشوری 10 مورد فوق العاده شغل دیده شده است که حتی می توان تا 50 درصد به افراد پرداخت کرد که این موارد سبب نابرابری در پرداخت ها شده است.
وی افزود: در برنامه پیوست لایحه برنامه ششم توسعه بر عادلانه کردن جبران خدمت بازنشستگان، متناسب سازی پرداخت این قشر، بازنگری در نحوه جبران خدمت کارمندان، رفع نابرابری ها، افزایش قدرت خرید و اصلاح حقوق بازنشستگان تاکید شده است که همگی در طول اجرای این برنامه پیگیری می شود.
نوبخت درباره اینکه گفته می شود سازمان تامین اجتماعی درباره بازنشستگان قوانین خاص خود را دارد، گفت: درست است که تامین اجتماعی قانون دیگری دارد اما در برنامه ششم همه یکسان دیده شده اند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت

سه شنبه, 19 مرداد 1395 ساعت 15:28 خوانده شده: 6351 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 0 --
ابوالفضل 1395/05/19 - 16:31
بازنگری در نحوه جبران خدمت کارمندان، رفع نابرابری ها، افزایش قدرت خرید
پاسخ + +27 -3 --
ناشناس 1395/05/19 - 16:55
باور کنید رو شدن حقوقهای نجومی نذاشت این کار رو بکنن والا از نوبخت آبی واسه عیچ کس گرم نمیشه
پاسخ + +15 -2 --
بازنشسته 1395/05/19 - 17:30
همانطور که به حقوق شاغلین اضافه میکنید لطف کنید به باز نشستگان همه را یکسان اضافه کنید این چندر غاز ارزش ندارد که اسم برنامه ششم را ببرید از صدای معلم ممنون
پاسخ + +20 0 --
ناشناس 1395/05/19 - 19:45
کنگره سراسری مدیران اموزش و پرورش در تهران برای معلمان نان و آب میشود؟!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/05/20 - 00:12
فقط ریخت و پاش اضافیست و نتیجه ای ندارد.
حتی رسانه میلی هم انرا پوشش نداد.!
پاسخ + +10 -1 --
معلم بازنشسته94 1395/05/19 - 22:07
این دولت به بازنشستگان که از همه ضعیفتر هستند خیلی ظلم می کند حقوق بازنشسته ها با شاغلین اختلاف زیاده پیدا کرده پاداش بازنشستگی که گویا برایشان خیلی سخت و دشوار است که پرداخت کنند.البته از این دولت که 45000تومان یارانه را قطع می کند و شب پرداختش به قول خودشان خواب ندارند بعید نیست که پاداش را دائماً به تاخیر بیندازند.
باید از رئیس مجلس و نمایندگان بخواهیم به حقوق تضییع شده بازنشسته ها رسیدگی کنند امثال حاجی بابایی و علی لاریجانی می توانند به داد بازنشستگان برسند.
پاسخ + +15 0 --
فرهنگی 1395/05/20 - 02:03
معلمان عزیز تا سنتان بالا نرفته به فکر یک شغل نون و آبدار و آبرومند باشید.!
ازین دولت و این قماش تنوری واسه ما گرم نمیشه بخدا.
پاسخ + +5 0 --
معلم بازنشسته94 1395/05/20 - 13:26
مقصر اصلی عدم پرداخت پاداش بازنشسته ها سازمان برنامه و بودجه است که در راسش از امثال صفدر حسینی حمایت می کند و او را ذخیره انقلاب و امانتدار می داند چنین افرادی که 45000 تومان یارانه را قطع می کنند برایشان خیلی سخت و دشوار است که پاداش بازنشستگی را پرداخت کنند، تا از حق بازنشسته ها نزنند نمی توانند حقوق های نجومی بگیرند.
پاسخ + +4 0 --
معلم بازنشسته 1395/05/20 - 13:45
احتمالا تا آخر سال وعده وعیدها ادامه داشته باشد./ باید دائماً با نامه و تلفنی یا حضوری پی گیری کنیم باید با نمایندگان مجلس بیشتر در ارتباط باشیم مجلس می تواند همه مسئولین را استیضاح کند از آنها توضیح بخواهد./ نمایندگان مجلس شرعاً و قانوناً موظفند پی گیر مطالبات به حق و قانونی بازنشسته ها باشند./ما از طریق نمایندگانمان باید پی گیر مطالبات باشیم تا هر چه سریعتر به نتیجه برسیم. نقش ریاست مجلس خیلی زیاد است ما از این ظرفیت قدرتمند و مردمی تاکنون استفاده نکردیم ./ ارتباط با ریاست مجلس(ارسال نامه)حتماً اقدام فرمایید ،بازنشسته ها به لحاظ حقوق و پاداش پایان خدمت خیلی حقوقشان تضییع شده شرط اول در اقتصاد مقامتی ، عدالت و رفع تبعیض است: http://www.larijani.ir/Contact.aspx
پاسخ + +1 -3 --
معلم بازنشسته 1395/05/20 - 13:46
بازنشستگان عزیز پی گیری مطالبات باشید:
نقش ریاست مجلس خیلی زیاد است ما از این ظرفیت به لحاظ قانونی و مردمی قدرتمند،تاکنون استفاده نکردیم
ارتباط با ریاست مجلس(ارسال نامه)حتماً اقدام فرمایید:
http://www.larijani.ir/Contact.aspx
پاسخ + +2 0 --
میرشاهرضا 1395/05/20 - 18:19
سلام واقعا الان ده ماهه بازنشسته شدم ازبس دروغ شنیدم احساس انزجار خفه کننده تسخیرم کرده دوهفته پیش آقای نوبخت با لب خندان اعلام کرد اعتبار پرداخت پاداش تخصیص یافته ولی تا چهارشنبه پیش نامه ابلاغ این اعتبار علیرغم شماره خوردن وامضا شدن در دفتر ایشان نگهداری میشدفقط بفکر بهره برداری تبلیغاتیشون هستن
پاسخ + +2 0 --
معلم بازنشسته 1395/05/20 - 21:52
مقصر اصلی عدم پرداخت پاداش بازنشسته ها سازمان برنامه و بودجه است که در رأسش از امثال صفدر حسینی حمایت می کنند و او را ذخیره انقلاب و امانتدار می دانند چنین افرادی که 45000 تومان یارانه خانواده های ضعیف را قطع می کنند و پاسخگو هم نیستند برایشان خیلی سخت و دشوار است که پاداش بازنشستگی را پرداخت کنند، تا از حق امثال بازنشسته ها نزنند نمی توانند حقوق های نجومی بگیرند.
با این همه فشار و استرس بر مستضعفین، در واقع دولت مشتری برای بانکها(کارت های اعتباری و....)و پزشکان(صاحبان فیش های نجومی) فراهم می کند و شکاف و اختلاف و تفرقه و بی عدالتی و کاهش قدرت خرید ملت و رکود و وابستگی بیشتر می شود.
عمل و نتیچه ملاک است ،رئیس جمهور سخنان و آرزوهای زیبا را مطرح می کنند ولی در عمل و نتیجه ما شاهد تضییع بیشتر حقوق ملت ایران در سطح جهانی و تضعیف روابط و تعامل با دنیا ورکود و بیکاری و واردات و وابستگی هستیم.
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1395/05/20 - 22:24
چرا طرح رتبه بندي معلمان به معلمان بازنشسته سال٤ ٩ شامل نگردديد . در مازندران معلمان با سي و پنج سال زحمت در اين نظام و سازمان بايد ضرركنند. خدايا پاسخگو كيست/؟
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1395/05/21 - 02:38
این تو برنامه ششم بود ولی بخاطر انتخابات سال آینده وهمچنین لو رفتن فیش های نجومی فعلا برداشتند تابعد از انتخابات 96.البته امیدوارم که فرصت پیدا نکنند
پاسخ + +2 0 --
عبدالله حقگو 1395/05/21 - 02:50
بنام خدائی که دراین نزدیکیست

سلام

مشاهده کردیدکه ایشان فرمودند ؛
یک رسانه پیشنویس را انتشارداده غیراخلاقی.
مؤید این است که درمتن اولیه این موضوع بوده است که اصلاح شده ونوبخت آکارا دروغ گفته است.
هم رسوائیهای نجومی وهم فشارافکارعمومی برمعیشت فرهنگیان وعدم پرداخت به موقع پاداشها باعث کنار گذاشتن آن پیشنویس شده والا دولت وخصوأ نوبخت گوئی اتاق فکردارندکه چه کنند تاهرچه کمتر ه فرهنگیان توجه شود ودرعوض بانکها بیشتروقویتر شوند.
حتی کارت خرید کذایی یعنی ۱۲ درصداستثمارفرهنگیان به نفع بانکها.
متاسفانه دید دولت ومجلس رفع مشکلات این قشرنیست بلکه به حاشیه راندن مطالبات برحق آواعتراضات صورت گرفته درمقابل غیرعادلانه بودن پرداختها ونجومیهاست.
تعجب حقیرازاین است چرا بعداز روائیهای نجومی بجای سرزرنش امثال نوبخت،پست معاونت ریاست جمهوری هم به ایشان عطاشد.؟!!
شایددرهرکشوردیگری این تخلفات زیرنظر سازمان مدیریت ،برای رییس سازمان مدیریت پیامداخراج توبیخ داشته باشد.
یاحف
پاسخ + +3 0 --
عبدالله حقگو 1395/05/21 - 03:09
بخش دوم:
البةه اگرواقعأتخلف بوده، وتعمد خودت وتیم همکارت نیست.
مگررهبربزرگوارانقلاب به صراحت خواستارتوجه به معیشت فرهنگیان نشدند ؟!!
چندماه قبل درحضورهزاران فرهنگی،رفع تبعیض ها را از دولت خواستند،
پس چرا توجهی به دغدغه های ایشان ندارید؟!!
به درستی تشخیص درد دادند ولی چرا درمان نمیکنید؟!!
جناب نوبخت!
بخاطر وجودتو و فانی، یا در انتخابات شرکت نمیکنم یاخودم وخانواده واطرافیانم به هیچ عنوان به روحان رأی نخواهیم دادچون ۷ملکرد شما دونفر، رفتاروگفتار پوپولیستی ومردم فریب شما درسه سال اخیر ثابت کرد به هیچ عنوان مردمی نیستیدوجز به ثروت اندوزی بیشتر بانکها و اغنیاءبه چیز دیگری نمی اندیشیدومصلحتهای جناحی را مقدم برمنافع ملی ودیدگاههای رهبری یدانید.
شمارابخدا
به خود بیائیدواقرار عملی به اسلآم کنید وتمکین به عدل کنید قبل از انکه به عتاب بیدارتان کنندوتوبیخ شوید درحکومت صاحب الزمان.
رضایت خدا دررضایت بندگان خداوعمل به عدالت است.
مسلمان شو حاجی!!


یاحق
پاسخ + +4 0 --
کهنه بازنشسته 1395/05/21 - 07:45
حکایتیست که گویند، بدهکاری "رند"که سالیانی بود پاسخ به طلبکار نمیداد .روزی طلبکار عزم خویش جزم کرد.تا کارخویش را با بدهکار یک سره کند.لذا به سراغ بدهکار برفت وطلب خویش به جد بخواست.بدهکار "رند"، گفت: در ستاندن طلب خویش چرا اینهمه تعجیل!اکنون که فصل زمستان است وگوسپندان گله داران در قشلاق. تا بهاران صبر پیشه کن تا برییلاقها سرازیرگردندوگوسپندان باگذر از میان خارزاران پشمشان برپنجه های خاران نشیندومن اقدام به جمع آوری پشمها کنم وبه بازار حلاجان برم وبفروشم وآنچه بدست آرم طلبت را ادا کنم.
این سخن و وعده برطلبکار آنقدر مضحک آمد که بی اختیار بخندید.
بدهکار" رند"، بلا فاصله فرصت را غنیمت شمرد و گفت:ببین از اینکه زود به طلبت رسیدی، چه شادمان وخندان گشتی!!!
این حکایت سالیانیست که باما همراست.
پاسخ + +4 0 --
معلم بازنشسته 1395/05/21 - 09:47
باسلام
سالیان سال است که به جای به ملت ,,همه چیز بر یایه دروغ وظلم انجام می شود اصولا هر مسول دزدی ,مدیر ومسول صالح نمی خواهد ...
مگه میشه با این همه ثروت ,,... ,واین ظلم اگاهانه وبا اتاق فکر انجام می شود
خودتان ببینید کسانی که هیچ بودند و90 سال دارند هنوز می خواهند باشند وپول وحسابشان در کشورهای دیگر انباشته شده
(حق ملت ایران )و...
ملت ایران خواستار پایان داون به این ظلم و...وحکومت صالحان وباسوادان برحسب قانون مداری است
نه رشوه خواری ودروغ
ما فرزندان کوروش کبیر هستیم...
پاسخ + +1 0 --
معلم بازنشسته 1395/05/24 - 10:06
اقای حق گو ....
ولی فقط حرف معیشت فرهنگی رو می زنه برادر حرف ?
اگاه باش دستور نبود
هیچ کس به فکر فرهنگی خصوصا بازنشسته نیست !
ولی خودشان 100 سال سن دارند ریسمانی عمر می کنند
چون کار نمی کنندفقط حرف واختلاس عمر رو زیاد کرده
برما ظلم می کنند
.... بزرگ فرمودند دروغ وقتی وارد مسولیت شد مثل خوره جامعه رو نابود میکند
همیشه شعارش رایتی ودرستی بود که نامش پایدار است
نوبخت وروحانی وفانی با دروغ اداره امور رابه دست گرفتند
وهمه انها اینطور هستند که فساد از هر نظر جامعه رو به لجنزار تبدیل کرده ودلسوزی نیست
همه در فکر پول وخوردن وبرون هستن لپ کلام ,

....
پاسخ + +2 0 --
عبدالله حقگو 1395/05/24 - 20:30
سلام گرامی
من به قرآن وگفته هایش ایمان دارم
بارها وبصراحت قرآن اعلام ناپایداری ظلم کرده ووعده مجازات هم همچنین
وبصراحت گفته؛
ومکروا ومکرالله والله خیرالماکرین.
ماشایدمقهورومغبون ظلم در دورهای زمانی بشویم وبه این وسیله ظلم ستیزیمان موردآزمایش الهی قراربگیردولی حضرت حق مقهورومغبون نخواهدشدوبه موقع اقدام خودراانجام خواهدداد.
نگران نبایدبودزیراخدایی دانا،تواناوبرحق داریم.
فقط یادمان باشدراضی به ظلم وهمکارظالم نبایدباشیم تادرفهرست مغضوبین قراربگیریم


یاحق
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/12/11 - 23:14
ای بابا خرف زدن چه فایده کی که گوش کنه همه در فکر اینن چگونه بیشتر بگیرن بخورن بپاشن سفر های آنچنانیبرن برو بابا دلت حوش کلات بگیر هرچند که کنه است با تورا هم نبره
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/10 - 16:45
باسلام خدمت مسئولین محترم ما معلمان هم به تفریح وسیر وسفر نیاز داریم وسفرزیارتی وعلمی مثل سایرکارکنان اداره ها

چی می شود برای رفاه حال معلمان یک فکری بکنید
پاسخ + 0 0 --
بیصدا 1396/10/26 - 05:09
درود شکایت پیامبر رو به خدا کردن بی فاسده است تمان قوای سه گناه دستشون تو کاسه ی خداست با هم میخورن بی خیال شین کمتر عذاب میکشیم
پاسخ + 0 0 --
صالح 1396/11/25 - 10:29
ترا خدا همکاران عزیز دست به دلمون نذارید که پره درده دیگه وقت حرف زدن خیلی وقته گذشته ملاحظه اینا را کردن تیشه به ریشه زدن به خودمونه باید درعمل اعتراض خودمونا نشون بدیم دلمون به کودمشون خوش باشه که یه نیم نگاهی به ما فرهنگیان بکنن
می بینید که فایده نداره هیچکس به حرف رهبر گوش نمیده پس بیاین خودمون کلیمونا از آب بیرون بکشیم مرگ یه بار شیون یه بار
باید یه کار اساسی کرد تا چشمشون به حساب بیادبه نظر من تمام فرهنگیان شاغل وبازنشسته باید باهم هماهنگ باشند ودرسراسر کشور به پاخیزن بلکه یه کمی از پولهایی که در بانک های خارج ارکشور پسه سودش هم بر نمی یاد را رو کننو به درد مردم بینوا برسن مگه ایران کشور بی جیزیه که ما بایداینقدر زجر بکشیم همه منابع رابه یغمابردن وخوردن بسه دیگه هنوزم سیر نشدن پس به خودمون بیایم وکار را یکسره کنیم یا علی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور