صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" باتوم " در مراسم صبح گاه مشترک بسیج دانش‌آموزی و رزمایش پدافند غیرعامل ( دبیرستان البرز تهران ) !

گروه اخبار /

گروه اخبار /  در مراسم صبحگاه مشترک بسیج دانش‌آموزی و رزمایش پدافند غیرعامل که روز شنبه نهم آبان ماه در دبیرستان البرز و با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، علی صابرماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی ، اسفنديار چهاربند مديركل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش انجام شد برخی از دانش آموزان شرکت کننده در مراسم مجهز به « باتوم » بودند .

اصل گزارش که در پرتال اداره کل آموزش و پرورش تهران  منتشر شده است را بخوانید

باتوم در مراسم صبح گاه مشترک بسیج دانش‌آموزی و رزمایش پدافند غیرعامل   رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خطاب به دانش‌آموزان، گفت: دشمن شناسی را همیشه مد نظر داشته باشید و بدانید بین اسلام ناب و اسلام آمریکایی هیچ همنشینی و رفاقت وجود نخواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران ، صبح گاه مشترک بسیج دانش‌آموزی و رزمایش پدافند غیرعامل امروز با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، علی صابرماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی ، اسفنديار چهاربند مديركل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش در دبیرستان البرز برگزار شد.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سخنانی اظهار داشت: در 8 تا 13 آبان ماه سه واقعه و رویداد داریم که یکی 8 ابان سال روز صدور فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل سازمان پدافند غیرعامل است، 10 آبان سال روز تشکیل بسیج دانش‌آموزی و در 13 آبان قیام دانش‌آموزان برای تسخیر لانه جاسوسی است.

وی ادامه داد: این سه رویدادهم گرایی دارند یعنی پدافند غیرعامل، بسیج دانش‌آموزی و استکبار ستیزی و امروز کماف سابق هرچه شرارت می‌بینیم از آمریکا است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه هر چه تروریسم می‌بینیم و اگر می‌بنیم بین مسلمانان جنگ است منشا‌ آن آمریکا است، گفت: اگر گروه تکفیری و داعش وجود دارد منشا آن آمریکا و امروز آمریکا مظهر توسعه تروریسم است.

سردار جلالی با اشاره به اینکه آمریکا از اقدامات تروریستی بیشترین سود را می‌برد، افزود: از یک طرف داعش را با سلاح و تجهیزات و لجستیک پشتیبانی می‌کند و از طرف دیگر شعار مبارزه با تروریست می دهد و بدانید مظهر دشمنی فساد و  کفر آمریکا است و این ایام باید کمک کند مرگ بر آمریکا و دشمن‌ستیزی از یاد نرود.

وی تصریح کرد:‌ اگر برجام بحث شده و توافق می‌شود و ایران به عنوان یک ابرقدرت در مقابل 6 قدرت جهانی می‌نشیند و آنها می‌پذیرند درباره برجام بحث کنند این نشان‌دهنده ابهت ملی ماست که می‌تواند اقتدار ملی را نتیجه دهد و یادمان باشد برجام یک توافق موفق و منطقه‌ای برای حل مسئله هسته‌ای است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ریشه دشمنی بین جمهوری اسلامی و آمریکا کما فی‌سابق وجود دارد، گفت: چرا که آنها به دنبال اعمال حاکمیت و تفکر لیبرال دموکراسی هستند؛ حاکمیت جهانی آمریکا برای همه دیده می‌شود اما ایران در تداوم راه شهدا به میدان می‌آید و اهداف اسلام ناب در تضاد با آمریکا است.

سردار جلالی یادآور شد: وقتی کشوری مثل ایران در تداوم راه شهدا شعار اسلام ناب را مطرح می‌کند به اهداف استراتژیک آن با‌ آمریکا در تضاد است و تا آمریکایی‌ها و تفکراتشان مصصم هستند درگیری به وجود می‌آید.

وی با اشاره به روز بسیج دانش‌آموزی و شهادت شهید فهمیده تصریح کرد: رمز شهادت مبارزه با استکبار است و چه قبل از انقلاب و نیز در دوران دفاع مقدس لشکرها و گردان‌ها با حضور دانش‌آموزان شکل می‌گرفت و این نیز نماد مبارزه با استکبار را نشان می‌دهد و برای هر دشمنی که بخواهد سلطه جوید و چپ نگاه کند بسیج آماده است که پوزه دشمن را به خاک بمالد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به پدافند غیرعامل گفت: این سه ویژگی دارد که شامل دشمن‌شناسی و تحلیل‌شناسی یعنی در هر زمان و مکان تحویل قالب چیست و چه حوزه‌هایی را در بر می‌گیرد و شما به عنوان دانش‌آموزان و مسئولان آینده کشور باید منطق دشمن‌شناسی و برائت از کفر را بشناسید.

سردار جلالی بیان داشت: باید در گرد و غبارهای منطقه که به وجود می‌آید همواره نگاه مان به سرانگشتان مقام معظم رهبری به عنوان رهبری بصیر که دیده‌بان انقلاب است داشته باشیم.

وی گام دوم در پدافند غیرعامل را بررسی اثر تهدید در کشور برشمرد و افزود: یعنی ببینیم که چه پیامدهایی به کشور داشته و گام سوم اینکه با اقدامات پدافند غیرعامل اثر تهدید را حذف، صفر و یا کاهش دهیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: برنامه امروز نشان‌دهنده آمادگی دانش‌آموزان است و این پیام را می‌دهد که دانش‌آموزان به نمایندگی از مردم آماده هستند در برابر هر تهدیدی دفاع کرده و آمادگی خود را نشان دهند.

سردار جلالی تصریح کرد: قدرت ملی ما بسیج و بسیج‌ دانش‌آموزی است و امروز به همه این پیام را می‌رسانیم که همه ملت ما آمادگی دارند در برابر هر تهدید آمادگی خود را به دنیا نشان دهند.

وی خطاب به دانش‌آموزان خاطر نشان کرد:‌ دشمن‌شناسی را همیشه مد نظر داشته باشید و اعتماد و اعتقاد به ارزش‌های ناب محمدی را به عنوان محور و اصول انقلاب داشته باشید و بدانید بین اسلام ناب و اسلام آمریکایی هیچ همنشینی و رفاقت وجود نخواهد داشت.

همچنين محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار داشت:‌ امروز شاهدیم اقتدار جمهوری اسلامی و آمادگی نه تنها مایه امید ملت خودمان شده بلکه امیدبخش همه ملت‌های مظلوم در سراسر جهان است.

وی افزود: امروز هر جا می‌بنیم دشمنان با همه توان مندی‌ها از صحنه خارج می‌شوند فضا را برای قدرت‌نمایی جمهوری اسلامی ایران خالی می‌کنند؛البته هر چه شگردهای دشمنان در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیچیده شود ما نیز با آمادگی مقابل آن می‌ایستیم.

در این مراسم از نرم‌افزار جامع شهید فهمیده که شامل محتوای زندگی‌نامه، نحوه شهادت و کلام بزرگان در خصوص این شهید تهیه شده است رونمایی شد و رزمایش پدافند غیرعامل توسط دانش‌آموزان حاضر به اجرا گذاشته شد .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در سایت سخن معلم
با گروه سخن معلم باشید .

https://telegram.me/sokhanmoallem

یکشنبه, 10 آبان 1394 ساعت 14:52 خوانده شده: 1575 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -15 --
حسین فصیحی 1394/08/10 - 15:56
تیتر کثیفیست، اگر به این سرعت رشد کردید به علت صداقتتون بوده اما این نوع تیتر زدن انحراف از مسیرتون رو نشون میده مراقب خودتون باشید چون سایتهای چپ و راست زیادند، سالم بمونید.
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1394/08/10 - 16:27
سلام
جناب فصیحی
از اعتماد شما سپاسگزاریم .
خبر درست است .
ما سعی کردیم عین مطلب را ادا کنیم .
وظیفه رسانه انعکاس واقعیات است و کاری به خط کشی های ذهنی و یا فرضی شما نداریم .
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
محمد انصاری 1394/08/11 - 09:54
موافقم، در این مراسم حرفهای خوبی زده شده و جالبه که سخن معلم از این همه خوبی باتومش رو بولد کرده و این کار صحیحی نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/08/14 - 14:53
باید از الان با باتوم و نحوه فرود اوردن بر سر ملت اشنا شن..!
سخت نگیرین.
پاسخ + +14 -1 --
فرهنگی 1394/08/10 - 16:11
مسئولان آ.پ همه در سخنوری و سخنرانی و شعار دادن استادند!!!
پاسخ + 0 0 --
رضا 1394/08/16 - 22:12
بالاخره ظاهر قضیه باید حفظ شود
پاسخ + +13 -3 --
فرهنگی 1394/08/10 - 18:40
اصطلاح دشمن ودشمن تراشی برای این ملت ،نون عده ای را تامین کرده ونگران آینده و امنیت شغلی خودشان می باشند . انگار بنا نیست ملت ایران آسایش وآرامش را حس کنند. اگر راست می گویید به فکر گسترش صلح ودوستی باشید چرا که منابع مشترک نفتی وگازی این ملت غارت می شود تا کی باید شاهد جناح بندی وجناح بازی مسوولین باشیم . اگر ملت متحد باشد پدافند عامل وغیر عامل معنی نخواهد داشت .
پاسخ + +12 -1 --
ناشناس 1394/08/10 - 19:32
آموزش و پرورش شده یک ارگان بی هویت که هر کس میتونه با اون هر کاری رو پیاده کنه.
پاسخ + +11 -2 --
یاسر موحد 1394/08/11 - 01:24
وقتی عذر استاد معاذی "دبیر ادبیات سال گذشته دبیرستان البرز" را بدلیل عدم حضور در نماز جماعت و برنامه های تئوریک دبیرستان البرز می خواهند و اینگونه پیشانی بلند غزل معاصر که از بد حادثه فرهنگی رسمی آموزش و پرورش می باشند را بر خلاف نظر دانش آموزان زیرآبش را میزنند...دیگر انتظاری از البرز نباید داشت...
پاسخ + +6 -1 --
- 1394/08/11 - 10:52
زنگ ، زنگ ، زنگ و دوباره زنگ و این زنگ ها برای چه کسی به صدا در می آیند.
پاسخ + +1 -4 --
حسینی 1394/08/15 - 10:08
بنده در انجا حضور داشتم اصلا اینطور نبود در مانور پدافند غیر غامل مانور مقابله با حملات هوای بود بعد از حمله هوایی فرضی دشمن دهها گروه امداد و نجات بودندگروهی از دانش اموزان امدادگر بودند برخی اتشنشان برخی حمل مجروح بودند برخی راهنما بودند چند نفر در نقش دزد سعی در غارت اموال مردم را داشتند دانش اموزان در نقش پلیس مقابله مبکردندواقعا متاسفم تقوی کجا رفته استفاده سیاسی تا این حد
پاسخ + +3 -1 --
علی 1394/08/15 - 20:29
خیلی جالبه،اولا که شعور مسولین را نظاره کنید هنوز کارشناسان برنامه به اصطلاح برجام را متوجه نشدند ولی اقایون اون را برای دانش اموزان توضیح وتفسیر می کنند ثانیا بیش تر افکار سیاسیشون راتومغز بچه های بدبخت می کنند ومغزشون را شستشو می دهند .
پاسخ + 0 -1 --
محمود 1394/09/16 - 00:42
متاسفانه ما معلم کم داریم. معلم نماها تو جامعه ما زیاد هستن.
بیش از 15 سال از دوران تحصیلم میگذره ولی تو کل دوران تحصیل شاید به انداره انگشت های دست معلم دلسوز نداشتم.
متاسفانه فرهنگی ها هم از همون قدیم دیدگاه شغلی داشتن.
این تیتر هم یه تیر کاملا سیاسی هست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور