صدای معلم

در بیانیه ای اعلام گردید ؛

تاکید سازمان معلمان ایران بر خصوصی بودن صندوق ذخیره فرهنگیان

گروه تشکل ها/

" سازمان معلمان ایران "  از تشکل های فرهنگیان در بیانیه ای تاکید کرد همان گونه كه در اساسنامه صندوق ذكر شده و در اداره ثبت شركت ها نيز ثبت شده ، صندوق خصوصي است. ما ضمن تاكيد بر واقعيت انكار ناپذير خصوصي بودن صندوق ذخيره فرهنگيان ،به شدت با شايعات بي اساس دولتي بودن يا اموال عمومي بودن صندوق مخالفيم.

متن کامل این بیانیه که در کانال تلگرامی این تشکل منتشر شده به شرح زیر است.

بیانیه سازمان معلمان ایران در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان

« حدود بيست و پنج سال از تأسيس صندوق ذخيره فرهنگيان مي گذرد ، اين روزها شاهد اعتراضات و انتقادات زيادي در رسانه ها و فضاي مجازي در مورد عملكرد صندوق ذخيره فرهنگيان هستيم .

سازمان معلمان ايران ، حمايت و پشتيباني حود را از اعتراضات به حق و قانوني و مسالمت آميز جامعه معلمان نسبت به وضعيت صندوق ذخيره فرهنگيان را اعلام مي دارد .

سازمان معلمان، پس از رصد مطالبات معلمان و بررسي و مشورت با كارشناسان متعدد، عمده مطالبات معلمان را، به حق و عملياتي و ممكن مي داند.

از آنجا كه اساسنامه صندوق ذخيره فرهنگيان، حاصل هم اندیشی است ، لذا مي توان با اصلاح و اعمال تغييراتي اساسي و پايدار به شرح زير مطالبات جامعه معلمان را محقق و عملياتي ساخت :

 ۱- همان گونه كه در اساسنامه صندوق ذكر شده و در اداره ثبت شركت ها نيز ثبت شده ، صندوق خصوصي است. ما ضمن تاكيد بر واقعيت انكار ناپذير خصوصي بودن صندوق ذخيره فرهنگيان ،به شدت با شايعات بي اساس دولتي بودن يا اموال عمومي بودن صندوق مخالفيم.
۲- پرداخت به موقع سهم تعيين شده دولت (مانند ساير كاركنان دولت) بايستي به عنوان يك وظيفه دائمي و غير قابل تغيير دولت تلقي و اعمال شود.
۳- درصورت تاخير دولت در پرداخت سهم كمك تعيين شده ، ديركرد تاخير در پرداخت چون ديگر سازمان ها محاسبه و دولت متعهد به پرداخت شود.
۴- دوسوم اعضاء هيئت امناء، توسط فرهنگيان عضو صندوق و با راي مستقيم آنان از بين افراد متخصص و حرفه اي مرتبط با موضوع فعاليت صندوق انتخاب شوند تا نظارت مستقيم از جانب معلمان بر اموالشان لحاظ شود (پيشنهاد ما، تدوين آئين نامه اي است تا اين خلاء 25 ساله را برطرف نمايد)
۵- ترتيبي اتخاذ شود تا همه شركت هاي تابعه واجد شرايط و سود ده وارد بورس شوند و به نسبت سرمايه معلمان به آنان اوراق سهام داده شوند و سود حاصل از عملكرد شركت ها به علاوه سود حاصل از تجديد ارزيابي دارايي ها به نسبت سهام معلمان ، به حساب آنان واريز شود.
۶- معلمان بازنشسته و تسويه شده هم امكان بازگشت به عضويت در صندوق را در صورت تمايل خود داشته باشند.
۷- فرزندان فرهنگيان اولويت استخدام در شركت هاي تابعه صندوق و پروژه هاي مرتبط را داشته باشد.
سازمان معلمان ايران ، موارد فوق را به حق ، ممكن و عملياتي مي داند و مصرانه و به جد از ايجاد و اعمال آنها در اساسنامه ، حمايت و پشتيباني مي نمايد .
سازمان معلمان ايران از نمايندگان محترم مجلس توقع دارد براي اجراي عدالت در بين كليه كاركنان و احقاق حقوق معلمان با نظر مثبت از مطالبات اين قشر زحمتكش به ويژه در مورد پرداخت سهم دولت ، حمايت نمايند .

پایان پیام/


بیانیه سازمان معلمان ایران در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان

یکشنبه, 02 شهریور 1399 21:34 خوانده شده: 190 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
مدرس آزاد 1399/06/02 - 22:47
بار الهی !! آیا تأکید بر خصوصی بودن یا شدن، مشکوک بر این نیست که جرم سنگینتر "اختلاس" تبدیل به جرم سنگین "خیانت در امانت" شود؟ مثلاً انفصال از خدمات دولتی پیش نیاید! آیا نگران مشاغلی هستند؟!

آیا فرم حقوقی و اساسنامۀ صندوق ابهامی دارد که تأیید ناقصی را بوجود آورده تا محتاج تأکیدی بی‌دلیل شود؟! آیا برای تأکید، اقامۀ دلیلی است؟!

طراحی تست: برای پی بردن به خصوصی بودن یا دولتی بودن یا {خصولتی بودن} به کدام سازمان می‌توان مراجعه کرد؟ 1) سازمان بازرسی کل کشور 2) دیوان محاسبات 3) سازمان خودمانی سازی 4) هیچکدام
سوال تحقیقی تشریحی: به کدام ماده می‌توان استناد نمود؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/07 - 20:39
والله معلمان همچنین سازمانی ندارند بهتر است نام خود را به گروهی از معلمان تغییر دهید معلمان ایران نه صنف دارند نه سازمان. از این اسمهای من درآوردی برای کسب مقام و قدرت استفاده میشود
پاسخ + +1 0 --
مدرس آزاد 1399/06/02 - 23:01
البته نوشته فوق صرفاً بر اساس خواندن عنوان بود، با مطالعه متن دیدم داخل متن اشاراتی کرده اید.
البته مدیریت بر این قبیل صندوقها بر اساس تاکید متن برتخصص، تعهد و امانت داری و ... را نیز لازم دارد و تخصص به تنهایی شرط لازم است و نه کافی؛ که نامزدها در آینده و رأی دهندگان ان شاءالله رعایت خواهند کرد. و ...
پاسخ + 0 -1 --
شاکی 1399/06/03 - 07:38
جای آن داشت در استان هایی که انجمن اسلامی معلمان و مجمع فرهنگیان برای انتصاب اعضای خود در سطوح مختلف معاونت مدیرکل و مشاور مدیرکل و رئیس منطقه و رئیس اداره سالهاست چتر انداخته اند! سازمان معلمان ایران حداقل از حقوق مدنی و شهروندی اعضای خود دفاع می کرد!!اعضای سازمان معلمان در برخی از استان ها در همین حوالی پایتخت براحتی حق و حقوق شهروندی اشان پایمال شد و هیچ اقدام موثری جهت اعاده این حق از سوی سازمان معلمان انجام نشد!!چگونه می شود که در روز روشن اقدام مغایر با قانون انجام شود و هیچ کس هم اعم از مسوولین،تشکل ها و ...هیچ واکنشی به این موضوعات نشان ندهند!!همین بی تفاوتی ها و شخصی تلقی نمودن ها منجر به توسعه ی ظلم و ترویج فساد اداری می شود!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور