چاپ کردن این صفحه

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور :

کارمندان سازمان مالیاتی 2 برابر متوسط کارمندان حقوق می گیرند !

گروه اخبار/

افزایش حقوق کارمندان سازمان امور مالیاتی و سایر کارمندان

صبح امروز سه‌‌شنبه 8 بهمن در جریان بررسی مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس پیشنهاد حذف ماده 26 این لایحه را ارائه کرد و این پیشنهاد نهایتا به تصویب رسید.

براساس این ماده، سازمان امور مالیاتی از قوانین نظام اداری، مالی و استخدامی کشور مستثنی می‌شد و همچنین 6 درصد از درآمدهای مالیاتی به این سازمان تخصیص می‌یافت.

در این باره سیدحمید پورمحمدی معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان موافق حذف این ماده و در جایگاه نماینده دولت در صحن علنی مجلس اظهار داشت: این بند آثار بودجه‌ای دارد، روی بحث ما اختصاص 6 درصد درآمدهای مالیاتی به سازمان امور مالیاتی است و متعرض مابقی بخش‌های این ماده نیستیم. سازمان امور مالیاتی سازمان مهمی است و باید برای تأمین بودجه به آن اتکا کنیم در دولت تصورمان این است آنچه ابزار نیاز بوده برای سازمان فراهم کردیم به عنوان مثال در طرح جامع مالیاتی منابع لازم فراهم شد. 1360 میلیارد تومان ابزار تشویقی در قالب ماده 217 قانون مالیات‌های مستقیم سال گذشته با همکاری مجلس و دولت برای همکاران مالیاتی قراره داده شد.

افزایش حقوق کارمندان سازمان امور مالیاتی و سایر کارمندان

* جواب مردم و اقشار ضعیف را چطور بدهیم

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: به نظر می‌رسد دولت همه ابزارهای لازم برای اینکه سازمان مالیاتی و کارکنان خدومش انگیزه کافی داشته باشند فراهم کرده است. 6 درصد از مالیات وصولی باید به کارکنان مالیاتی داده شود، امسال پولی که به سازمان مالیاتی می‌خواهیم بدهیم 4500 میلیارد تومان است، وقتی می‌گویید 6 درصد از درآمدهای مالیاتی یعنی 11 هزار میلیارد تومان از 175 هزار میلیارد تومان به این سازمان بدهیم بنابراین بقیه کارمندان دولت چه می‌شوند و کشور را چطور اداره کنیم.

 

 2 برابر متوسط کارمندان، همکاران مالیاتی حقوق می‌گیرند

پورمحمدی بیان داشت:‌ حداقل حقوق یک میلیون و 500 هزار تومان است و متوسط نزدیک 4 میلیون تومان است. الان دو برابر متوسط همکاران (سازمان مالیاتی) حقوق می‌گیرند، جهش 11 هزار میلیارد تومانی را چگونه به مردم جواب بدهیم، چگونه به کارمندان دولت و قشر ضعیف جواب بدهیم، در بقیه موارد تعرضی ندارم. پیشنهاد اختصاص 6 درصد از درآمد مالیاتی به سازمان مالیاتی در لایحه دولت نبود. تصویب این موضوع نیاز به رأی دو سوم مجلس دارد چرا که خلاف قوانین بالادستی و قانون الحاق است. ( فارس )

پایان پیام/


افزایش حقوق کارمندان سازمان امور مالیاتی و سایر کارمندان

سه شنبه, 08 بهمن 1398 21:30 خوانده شده: 831 دفعه

در همین زمینه بخوانید: