چاپ کردن این صفحه

« صدای معلم » از آن رسانه و رئیس دانشگاه فرهنگیان می خواهد تا مستندات خویش را در مورد " تائید مطالبه فراوان مردم " در اختیار عموم قرار دهند

خنیفر : وزیر آموزش و پرورش دستور داده است تا این مسئله مسکوت بماند !

گروه 'گزارش/

آخرین اظهارات رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد محرم و عاشورا و بیانیه حسین خنیفر

بیانیه موهن و سخیف حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد وقایع اخیر این دانشگاه بازتاب ها و واکنش های مختلفی در میان فعالان رسانه ای و فرهنگیان کنش گر ایجاد کرد .

آخرین موضع مربوط به واکنش انتقادی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از تشکل های فرهنگیان به بیانیه رئیس دانشگاه بود .( این جا )

در بیانیه این تشکل آمده بود :

" کم توجهی به شان و منزلت معلمان، بزرگترین چالش نظام آموزشی در طول سال‌های گذشته بوده و هست که مسئله چالش نیروی انسانی هم به عنوان یک معضل بزرگ به این موارد اضافه شده است. بسیار مایه تاسف است که در کشوری که سالانه یک میلیون دانشجوی جدید در دانشگاه‌هایش پذیرفته می‌شوند. نظام آموزشی آن از کمبود معلم رنج می‌برد و حرفه‌ای ترین و ماموریت گراترین دانشگاهش، که دانشگاه فرهنگیان باشد، با کمبود شدید استاد و فضای آموزشی مواجه است و گسترش بی رویه پردیس‌های آن فقط روند بی‌کیفیتی در آینده نظام آموزشی را تشدید می‌کند.

چرا در کشور هم افزایی لازم وجود ندارد که از ظرفیت عظیم نظام آموزش عالی برای جذب دانشجوی تربیت معلم استفاده شود تا آموزش و پرورش هرساله به جذب نیروهای غیر تخصصی و ناکارآمد اقدام نکند ؟ واقعا روشن نیست چرا دولت محترم کمبود ۳۰۰ هزار معلم آموزش و پرورش در سه سال آینده را از ظرفیت موجود نظام آموزش عالی کشور منطبق با استانداردهای تربیت معلم جبران نمی کند؟

آیا این موضوع از مصادیق مشخص عدم برنامه‌ریزی و نبود تلاش مناسب در دولت نیست؟!

دانشگاه فرهنگیان که فارغ التحصیلان آن می‌بایست نسل آینده کشور را تربیت نمایند نباید به مثابه یک جزیره جدا افتاده از سایر دانشگاه‌های کشور باشد. چرا این دانشگاه به لحاظ رتبه و جایگاه، حداقل در بین ۲۰ دانشگاه برتر کشور نیست و چرا باید نسبت استاد به دانشجو در آن 1 به 50 باشد؟ آیا با این نسبت استاد به دانشجو می‌توان انتظار خروجی معلم حرفه‌ای و با کیفیت داشت؟ فضای فرهنگی و سیاسی بسته و محدود در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان نمی‌تواند معلمانی تربیت کند که بتوانند به نیازهای علمی‌، آموزشی وت ربیتی دانش آموزان پاسح دهند.

اتفاقات اخیر در برخورد با یکی از کارکنان دانشگاه فرهنگیان به خوبی جایگاه نازل علمی و فرهنگی متولیان آن را نمایان نمود . متاسفانه در سال‌های اخیر این دانشگاه به منبع توزیع امتیاز مادی و معنوی برای گروهی خاص تبدیل شده که با پنهان کردن خود در پشت عناوین مقدس به دنبال استفاده از مواهب مادی هستند و عملا دانشگاه را سنگری برای مبارزه با دولت مستقر نموده‌اند ... "

« صدای معلم » بارها و در گزارش های مختلف از این بیانیه رئیس دانشگاه فرهنگیان و نیز مواضع هیات رئیسه این دانشگاه انتقاد کرد .

در آخرین اظهار نظر ؛  شبکه اطلاع رسانی راه دانا چنین گزارش داده است :

" با پی گیری‌های صورت گرفته، سرانجام خبرنگار دانا پس از مدت‌ها موفق به گفت و گو با خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان شد؛ وی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا مبنی بر اینکه سرانجام برخورد با معاون هتاک آن دانشگاه به کجا رسید، عنوان کرد که این بحث دیگر خیلی قدیمی شده و جمع شده است.

خنیفر در ادامه افزود: ان‌شا‌الله هفته های بعد اعلام خواهد شد که با فرد هتاک چه برخوردی شده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش دستور داده است تا این مسئله مسکوت بماند. اجازه بدهید هفته های بعد صحبت کنیم؛ الان تب این قصه خوابیده است.

وی با تائید مطالبه فراوان مردم برای برخورد با فرد مزبور، افزود: با توجه به این که در آستانه سال تحصیلی جدید هستیم و تقریباً  14و نیم میلیون دانش آموز و 100 هزار دانشجو وارد سال تحصیلی جدید شده اند، باید از این شرایط عبور کنیم و ان شا الله بعد از آن نتیجه برخورد را اعلام می کنیم.

« صدای معلم » از آن رسانه و رئیس دانشگاه فرهنگیان می خواهد تا مستندات خویش را  در مورد " تائید مطالبه فراوان مردم " در اختیار عموم قرار دهند .

پایان گزارش/


آخرین اظهارات رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد محرم و عاشورا و بیانیه حسین خنیفر

چهارشنبه, 03 مهر 1398 16:32 خوانده شده: 664 دفعه

در همین زمینه بخوانید: