چاپ کردن این صفحه

" از باب یادآوری به خویش و همگان ! "

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان تکریم معلمان را نه در پیام که در عمل انجام دهد !

گروه استان ها و شهرستان ها/

« محمد اعتدادی » مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پیامی تفصیلی به استقبال سال تحصیلی جدید رفته است .

تعدادی از همکاران در پیام های مختلف به صدای معلم اظهار می کنند که دیدن آقای مدیر کل سخت است !

آن ها می گویند با این که دوشنبه ها روز ملاقات عمومی با مدیر کل است اما باز هم به سختی می شود به ملاقات ایشان رفت و بعضا این روز هم به برگزاری نشست با سایرین می گذرد .

توصیه ما به عنوان " معلمان " به آقای اعتدادی این است که تکریم معلمان و ارتقای منزلت آنان را از " اتاق خویش " آغاز کند .

همچنین در خبری که «کانال مکاتبات‌ رسمی‌ آموزش دهندگان‌‌ کشور » امروز منتشر کرده است برگ ابلاغ حق‌التدریسی همکاران ناحیه ۶ اصفهان امروز مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ بر روی یک کاغذ باطله و بدون هر گونه مهر یا سربرگی ارائه شده است ! ( 1 )

آغاز مهر گرامی باد !

پیام مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تکریم معلمان و منزلت فرهنگیان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر نمود . 


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر نمود . 
متن پیام به شرح زیر است :

به نام خدا

همکاران محترم، دانش آموزان عزیز
سلام علیکم

بار دیگر خورشید مهر بر شانه های شهرهایمان طلوع می کند و با شکفتن گل آفتاب، نگاه های منتظر همه جا را غرق در آئینه می کنند و با گشایش بهشت مدرسه و کلاس، بذر خورشید را در پهنه های حاصل خیز این سرزمین می افشانند.

امسال، دمیدن مهر در استان ما با سال های گذشته متفاوت است. همکاران ما در تدارک برگزاری آیین گرامی داشت یکصدمین سالگرد تاسیس اداره کل آموزش و پرورش استان هستند. نوگلانی که امسال در پایه اول ابتدایی گام بر عرصه مدارس می گذارند و همه نورچشمانی که امسال پایه آخر متوسطه تحصیلات عمومی را به پایان می رسانند خوب می دانند که گام نهادن بر پله یکصدمین سال عمر آموزش و پرورش چه رویداد زیبا و خاطره انگیزی است. ما اینک با بهره مندی از تجربه های ناب گذشتگان خود به استقبال سال تحصیلی جدید می رویم و از این سرمایه برای بهبود کمی و کیفی فرآیندهای تعلیم و تربیت باید نهایت استفاده را بنماییم.

با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به پیشگاه ارزشمند فرهنگیان ارجمند و دانش آموزان پر امیدمان فرصت را غنیمت شمرده و فرازهایی را از باب یادآوری به خویش و همگان تقدیم می نمایم.

1- همزمانی شروع سال تحصیلی با گرامی داشت هفته دفاع مقدس آن هم در فضای پر عبرت ماه محرم این رسالت را بر دوش ما سنگین تر کرده که همه تلاش و سعی خود را برای تحقق آرمان شهدای بزرگوار و ایثارگران گرانقدر و ادامه راه نورانی آنها و تکریم یادگاران آن عزیزان از پایگاه مدارس بنماییم و هرگز این افق روشن را از تیررس نگاه های خود دور نسازیم.

2- انتظار دارم امسال را بیش از گذشته به سال تعظیم شعائر دینی که محور اصلی تعلیم و تربیت کامل است تبدیل کنید و به ارزش هایی چون نماز، آشنایی با معارف قرآنی و دینی، حجاب و عفاف، توسعه مکارم اخلاقی و تکالیف انقلابی و اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم. و سال تحصیلی 99-98 را با شعار "مدرسه محوری، توجه مضاعف به قرآن و نماز، احترام به پدر ومادر" آغاز نماییم.

3- همکاران ما در همه مراتب عنایت داشته باشند که طراحی سبک زندگی اسلامی – ایرانی برای دانش آموزان در وانفسای تبلیغات ویرانگر فرهنگ بیگانه بسیار حائز اهمیت و از اولویت های نظام تعلیم و تربیت است، چرا که فرهنگ ما سرشار از الگوهای ارزشمندی است که می تواند در تعیین سبک زندگی آینده سازان کارآمد باشد و شما همکاران ارزشمند با هنجارهایی که در رفتارها و عملکرد خود می آفرینید می توانید نسخه شفابخشی در این ارتباط ارائه دهید.

4-  اهتمام جدی در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان نقشه راه ما، به ویژه تکالیفی که در ذیل عنوان مدرسه محوری ابلاغ شده رسالتی است که همه باید به دنبال عملیاتی نمودن آن باشیم و از این رهگذر بتوانیم بهره وری آموزشی و تربیتی را تا سطح مطلوب ارتقا بخشیم.

5 - بهره گیری از جلوه های خلاقانه مشارکت در همه زمینه ها و تقویت نقش و حضور و همکاری خانواده ها و نهادهای برون سازمانی با حفظ استقلال آموزش و پرورش چاره ساز مشکلات جاری ما خواهد بود که به لطف الهی کماکان به آن خواهیم پرداخت.

6- با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در جلسات متعدد، تکریم همکاران پرتلاش و ایثارگر فرهنگی و ارتقاء سطح منزلت معلمان و پیگیری مستمر مطالبات آنان و توجه به نقش بسیار محوری و مهم معلمان در فرآیند تعلیم و تربیت یک وظیفه اولویت دار و همگانی محسوب می شود که امیدوارم مدارس و ادارات و همه برنامه ریزان و مجریان و مدیران نسبت به آن اهتمام نمایند.

7- امسال در یکصدمین سال تاسیس اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان حق شناسانه و منصفانه باید از همه کسانی که در برپایی این عمارت بزرگ تلاش و مجاهدت کردند و به بهای عمر گرانمایه خویش این پرچم را بر افراشته نگاه داشته اند به شایستگی تجلیل کنیم و حق بزرگ پیش کسوتان و بازنشستگان را در پیدایش و ماندگاری این همه ارزش های والای فرهنگی قدر بدانیم و در برابر آنها زانوی تواضع بر زمین نهیم.

8- آموزش و پرورش و به ویژه مدارس باید خط آغاز همه آموزش ها و تربیت ها باشد و از جمله تکریم مراجعان و گروه های هدف و ارزش گذاری به شخصیت، حقوق و مطالبات آنها باید در سرلوحه برنامه ها و رفتارها و رسالت های ما قرار داشته باشد.

9- حق شایسته خیرین مدرسه ساز و همه افراد و موسسات حقیقی و حقوقی که سخاوتمندانه و بزرگوارانه به مدد آموزش و پرورش شتافته اند را ادا کنیم و آنان را بهترین یاوران خود بدانیم.

10- کیفیت بخشی به فرآیندها و روش ها در همه مراحل و مراتب آموزشی و پرورشی با وجود نقصان های مالی و امکانات مورد نیاز به جد مورد توجه قرار بگیرد و به مانند گذشته فراموش نکنیم که حق هر دانش آموز در هر کلاس و عمر و فرصتی که از او گرفته می شود قابل تمدید و تجدید نیست و او به درستی  و راستی انتظار دارد که حقوقش را ادا کنیم و به تعلیم و تربیتش همت گماریم.

11- نظم، پویایی، خلاقیت، برنامه ریزی، آینده نگری، توجه به ارزش های دینی و اعتقادی، خردورزی، آزاد اندیشی، تنظیم و اجرای برنامه های مردم سالارانه، مردم داری، خوش رویی و خوش رفتاری، پاسداشت علم و دانش و معرفت، حفظ حقوق و حرمت بزرگان از جمله سرفصل هایی است که در کلاس ها و مدارس به طور ویژه باید به آنها پرداخته شود و بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

12 - دانش آموزان عزیز، آینده این کشور در تسخیر شماست تا با تمام توان و استعداد و خلاقیت و ابتکار خود بر ذخایر سرمایه های ایران اسلامی بیفزایید و قطار توسعه را به سرمنزل مقصود برسانید. قدر خود را بدانید و از نعمت های خدادای خویش کمال بهره مندی را داشته باشید.

13 - تقویت انس با قرآن و نماز و احترام به والدین و همه صاحبان حق را که مظهری از شایستگی های اخلاقی و اعتقادی و اجتماعی انسان ها محسوب می شود از واجباتی است که لازم است آینده سازان پر امیدمان به آن بپردازند. 

14 - تلاش برای یادگیری و افزایش مهارت های فردی واجتماعی برای رسیدن به زندگی بهتر و سعادتمندی بیشتر را به دانش آموزان عزیز توصیه و تاکید می کنم  و به آنان یادآور می شوم که قدر سال های ناب تحصیل خود را بدانند و به سربلندی نیز بیندیشند.

در پایان وظیفه خویش می دانم از همه مسوولان بزرگواری که نگاه مشکل گشا و دست مهرشان همواره برقلمرو آموزش و پرورش استان تابیده و سایبان امید و عشق و انگیزه بوده اند به ویژه استاندار محترم اصفهان جناب آقای دکتر رضایی که عنایت ویژه به تعلیم و تربیت استان را در دستور کار اصلی خود قرارداده اند صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

امیدوارم هر آنچه در این سال تحصیلی به کوشش همگان اتفاق می افتد در شأن نظامی که صدسالگی خود را تجربه می کند باشد و ما بتوانیم با سخت کوشی و دلسوزی این حق را به شایستگی ادا نماییم.

اعتدادی
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان

 

( 1 )

پیام مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تکریم معلمان و منزلت فرهنگیان

پیام مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تکریم معلمان و منزلت فرهنگیان


پیام مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تکریم معلمان و منزلت فرهنگیان

یکشنبه, 31 شهریور 1398 16:09 خوانده شده: 3078 دفعه

در همین زمینه بخوانید: