چاپ کردن این صفحه

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی :

یکی از مشکلات حجاب مدارس، نحوه پوشش دبیران است ؛ باید موضوع حجاب دبیران در ارزیابی و ارزشیابی آن‌ها مدنظر قرار داده شود

گروه اخبار/

نحوه پوشش دبیران و حجاب معلمان در مدارس و فرم ارزشیابی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان ۲۴ شهریور، در دیدار مسئولان معاونت پرورشی آموزش و پرورش استان، به تبیین ملزومات و بایسته‌های تربیتی نسل جدید پرداخت.

یعقوبی با تأکید بر اجرای کارهای اثباتی در مدارس، خطاب به مسئولان آموزش و پرورش اظهار کرد: تلاش کنید بیش از پیش دانش‌آموزان را با مصلا و نماز جمعه آشنا کنید.

وی ادامه داد: به طور مثال درس مرتبط با نماز جمعه در دوره ابتدایی در مصلا برگزار شده و فرزندان را عملاً با این فضا آشنا کنید.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی با تأکید بر اهتمام بیشتر به وضعیت حجاب و پوشش در مدارس، اظهار کرد: یکی از مشکلات حجاب مدارس، نحوه پوشش دبیران است؛ زیرا معلمان و دبیران به دانش‌آموزان الگودهی می‌کنند.

وی افزود: وقتی دبیر در سر کلاس آرایش کرده و با لباس‌ها و مدل‌های آن‌چنانی حضور می‌یابد، دانش‌آموز او هم به خودی خود به آن سمت کشیده می‌شود؛ ازاین‌ رو باید راجع به دبیران کنترل‌های بیشتری صورت گیرد.

یعقوبی اظهار کرد: باید موضوع حجاب دبیران در ارزیابی و ارزشیابی آن‌ها مدنظر قرار داده شود؛ چراکه وضعیت حجاب برخی از معلمان در مدارس شایسته و پسندیده نیست.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های تربیتی و زیرساختی خود را به مهدهای کودک بسط دهیم، افزود: در مهدکودک نقش اساسی تربیت زده می‌شود، وقتی در مهدکودک رقص و اشعار وارداتی مبتذل رواج داشته باشد شخصیت بچه این‌گونه شکل می‌گیرد و وقتی بزرگ شد دیگر بسیار دشوار می‌شود آن را تغییر داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی اظهار کرد: تغییر شخصیت چنین فردی در بزرگ‌سالی محال نیست ولی بسیار سخت است؛ از این‌ رو باید از مهدکودک‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: باید پای‌بست‌ها را به‌درستی شکل داده و تلاش کنیم فونداسیون شخصیت فرزندان را به‌درستی بچینیم تا از این طریق نسل جدید ما در آینده به‌صورت خودکار به سمت خوبی‌ها و معارف پیش برود.

یعقوبی گفت: انس با قرآن و نفوذ آهنگ قرآن در روح و جان انسان به ویژه بچه‌ها بسیار تأثیرگذار است؛ به همین دلیل اگر ارتباط با قرآن در مدارس پررنگ شود این موضوع سبب می‌شود خودسازی بچه‌ها افزایش یابد.

امام جمعه بجنورد افزود: نور قرآن در وجود انسان به ویژه جوانان و نوجوانان اثر می‌گذارد و اگر کسی با قرآن انس بگیرد از نور آن بهره‌مند می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت اهتمام نسبت به استفاده صحیح از فضای مجازی از سوی دانش‌آموزان، اظهار کرد: مدیریت فضای مجازی از جمله ضروریات است تا دانش‌آموزان معتاد این فضا نشوند.

یعقوبی افزود: اعتیاد به فضای مجازی در نسل جدید و بچه‌های مدارس ما بسیار خطرناک بوده و باید پیشگیری شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی ادامه داد: نمی‌گوییم از فضای مجازی استفاده نکنند ولی باید حساب‌شده عمل کنند تا در فضای مجازی هضم نشوند.

وی یادآورشد: دانش‌آموزان و نسل جوان و نوجوان ما نباید در فضای مجازی منفعل عمل کنند بلکه باید فعال باشند؛ زیرا فعال بودن در فضای مجازی خوب است اما کسی که در این فضا منفعل باشد قافیه را باخته است.

یعقوبی با تأکید بر هدایت فضای مجازی در راستای فعال بودن نه منفعل شدن دانش‌آموزان، افزود: مسؤولان پرورشی باید در این زمینه فعالیت‌های ویژه‌ای داشته باشند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام شود که دانش‌آموزان مطالب خوب و پسندیده را در فضای مجازی منتقل کنند نه اینکه هر کانالی را باز کرده و هر مطلبی را بدون تحقیق ارسال کنند و سبب گمراهی شود.

وی با تأکید بر اینکه باید حوزه مجازی در رأس برنامه‌های معاونت پرورشی قرار گیرد، اضافه کرد: لازم است هشدارها و هدایت‌های لازم در این راستا صورت گیرد؛ زیرا فضای مجازی همانند شمشیر دو دم است که می‌تواند منشأ خیر یا شر شود.

انتهای پیام/


نحوه پوشش دبیران و حجاب معلمان در مدارس و فرم ارزشیابی

سه شنبه, 26 شهریور 1398 14:34 خوانده شده: 3101 دفعه

در همین زمینه بخوانید: