صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

توضیحات سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس :

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97

گروه اخبار/ سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس، توضیحاتی پیرامون میزان افزایش حقوق کارکنان در سال جاری ارائه کرد.

 حقوق کارمندان و معلمان در سال 97 چقدر افزایش پیدا می کند  علی اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به انتشار خبری مبنی بر نامه وزیر جهاد به جهانگیری برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان این وزارتخانه، گفت: حقوق کارکنان اگر براساس وسع و توان مالی دولت افزایش یابد، از آن استقبال می شود چرا که می دانیم وضعیت حقوقی پرسنل اداری به صورت رسمی، پیمانی و شرکتی مناسب نیست.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر ما بخواهیم قدرت اقتصادی کارکنان را در حد سال گذشته نگه داریم، حداقل باید به میزان تورم که از سوی مراجع رسمی ۱۱ درصد اعلام شده حقوق آنها افزایش یابد.

وی ادامه داد: آنچه که درباره افزایش حقوق عملیاتی شده باید براساس قانون و توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شود که مجلس نیز این اختیار را به دولت داده که در یک محدوده خاصی و براساس پیشنهاد دولت حقوق کارکنان افزایش یابد.

یوسف نژاد با اشاره به تعیین سقف افزایش حقوق ها در سال ۹۷، یادآور شد: سیاست مجلس این است که افزایش حقوق ها برای کسانی که حقوق آنها پایین بوده به ویژه حقوق بگیران زیر ۲ میلیون تومان اعمال شود که به آن افزایش پلکانی نزولی گفته می شود و این افزایش برای قشرهای پایین و متوسط جامعه بیشتر باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید براساس توان اقتصادی کشور و قانون عمل کند و اگر دستگاه هایی متقاضی افزایش حقوق هستند باید براساس قانون و توان مالی کشور توسط سازمان برنامه و بودجه این افزایش ها عمل شود. ( خانه ملت )

پایان پیام/

پنج شنبه, 16 فروردين 1397 ساعت 11:38 خوانده شده: 1794 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +23 0 --
ایلیا 1397/01/16 - 11:59
خودشان هم نمیدانندچه میخواهندبکنند.
یه بارمیگن زیرپنج میلیون،پلکانی افزایش می یابد.یه بارمیگن زیردومیلیون.
تاوقتی خودمون دست بکارنشیم تغییری دروضعیت معیشتمان اتفاق نمی افتد.
ضمنااغلب وزارتخانه هایی که قبلاافزایش حقوق خارج ازعرف داشته اند،ازمجلس مجوزداشته اند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/01/17 - 08:22
متاسفانه گویا خود نمایندگان هم یادشون رفته تصویب افزایش حقوق پلکانی کارکنان دولت را !!!
این که هر نهادی برا خودش یجور اضافه کنه خلاف عدالت و وجدان و انصافه که ارگانهای پولدار بیشتر و امثال ا.پ کمتر !!!!
امثال جناب نوبخت و تیم اقتصادی دولت خوب داره مردم را از اصلاح طلبان دورتر و به اصولگراها نردیک تر میکنه با این عملکرد ضعیفشون
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/01/18 - 07:21
این اصلاح طلب و اصول گرا فقط رقابت دو دسته وگروه هستند که ۴۰ ساله بر سر مردم بدبخت کلاه می گذارند و روز به روز باعث بدبختی مردم شد ه اند و حاکمیت در این کشور شده قبیله ای و یک نوع پادشاهی مورثی وجمعی
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/01/18 - 18:33
اصلاح طلبان بیشترشان حالا محافظه کار و امتیاز بده شده اند!! و اعتدال گرا!!
پاسخ + +16 -1 --
ناشناس 1397/01/16 - 12:08
با سلام آنها به فرهنگیان که میر سه افزایش حقوق بر اساس انواع بود ماده اعلام میکنن بقیه.ادارات سال سال بدون طبل وشیپور افزایش مییابه کسی خبر نمیشه فقط واگذار کنیم به خدا
پاسخ + +20 -1 --
معلم 1397/01/16 - 12:25
افزایش حقوق کارمندان که از اول انقلاب رسانه ای شده و می شود صرفا حقوق این معلمان مظلوم بوده و هست تازه برای افزایش این چندر غاز عزا هم می گیرند .
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/01/16 - 14:32
وقتی تیتر اخبار کشور پرداخت حق التدریس و ...هست سوال پیش می آید: آیا نیتهای شومی پشت این خبرها هست؟...

کجای دنیا برای دادن حق، تیتر روزنامه و تلویزیون درست میکنند

چند سال پیش خبر زدند که کارت خرید کالای رمضان بین فرهنگیان توزیع شد

فرهنگیان در صف عابر بانک برای ۱۰۰ هزار تومان و البته سایر کارمندان که هر سال روی فیش حقوق چندبرابر این مبلغ را میگیرند ( حقشان هست و نوش جانشان) و سایر مردم هم قضاوت کردند " ای بابا فرهنگیان عادت کردند معترض باشند این بن و هدیه خرید و...

نمیدانم شاید دادن وعده ای هر ساله اتفاقی و از ناآگاهی مسئولین باشد...!¿¿¿
به صف کردن برای کارت۱۰۰ تومانی
رسانه ای کردن حی التدریس و امتحانات و پاداش
و هزار درد دیگر...
پاسخ + +12 0 --
بازنشسته 1397/01/16 - 12:27
این نماینده از کدام افزایش پلکانی صحبت می کند و چرا قضیه را پیچیده می کنه ؟ البته درست است که مجلس افزایش را پلکانی تصویب کرده واینکه حقوقهای پایین افزایش بیشتر و حقوقهای بالا افزایش کمتر داشته باشد وحداکثر افزایش ۲۰ درصد باشد و خیلی از نمایندگان در تلویزیون و شهرها و جاهای مختلف به این مصوبه خود افتخار کردند که در راستای عدالت است ولی نوبخت قبل عید گفتند افزایش برای همه فقط ۱۰ درصد ۰!!!! و تا حالا من تعجب میکنم که چرا یک نماینده به این گفته اعتراض نکرده ۰؟
پاسخ + 0 0 --
آموزگار 1397/01/20 - 16:25
دوستان زیاد خودتان را ناراحت نکنید آقای نوبخت یک دروغگوی
قهار هست و دولت اقای روحانی دولت تدبیر و امید نیست
بلکه دولت دروغ و ریا است
پاسخ + +16 0 --
بازنشسته 1397/01/16 - 13:26
دولت و دولت مردانی که می خواهند کلاه سر مردم بذارند در هیچ جای دنیا نمونه ندارد و فقط دروغ و اختلاس ودزدی را ترویج می دهند لذا نباید به هیچ چیز شان امیدوار بود
پاسخ + +18 0 --
معلم 1397/01/16 - 16:09
متاسفانه در اموزش و پرورش برای حقوق هیچ اعتراضی نمی کنند نمی دونم شاید وضع خیلی از معلما خوبه که در گردهمایی ها و اعتراضات شرکت نمی کنند با این حساب خبری از بهتر شدن وضع اموزش و پرورش نیست بلکه بدتر هم میشه تازه با این وزیری که داریم خدا بخیر کنه
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/01/16 - 20:24
استبداد،مردم وازجمله فرهنگیان راافرادی ترسوومحافظه گاربارآورده که جهت احقاق حقوق خود،منتظرامدادغیبی هستند.
باش تاصبح دولتت بدمد،دوست فرهنگی
پاسخ + +11 0 --
معلم 1397/01/16 - 19:06
نفرین برکسانیکه دم ازعدالت میزنند ولی درعمل جزدزدی واختلاس و تبعیض عمل دیگری ندارند.
پاسخ + +12 0 --
علی 1397/01/16 - 20:47
انقلاب را معلم بردوش می کشد کیف بچه اقا زاده می برد در گذشته اینقدر اقازاده نبود از کجا این ماشین ها مدل بالا آوردند کدام بچه شهید جانباز وفقیر جنین وسایلی دارند مردم برای یک لقمه نان مانده اند
پاسخ + +5 0 --
بازنشسته 1397/01/17 - 13:26
آقایان سردمدار به فکر این باشند که یک روشی را اختراع کنند که مردم بوسیله آن خود را از بین ببرند نه اینکه مثل امروزها که مردم از زیر بار مشکلات اقتصادی خود را حلق آویز میکنند ، تفرین خدا بر ظالمان که می خواهند مردم در فلاکت و بدبختی زندگی کنند
پاسخ + +3 0 --
بابک 1397/01/18 - 08:17
دارایی و امور مالیاتی قبل عید 50 درصد افزایش داد هیچ حرفی هم زده نشد همون موقع که مال آ پ میگفت مللمان باید تا 28 اسفند بیان مدرسه
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 95 1397/01/18 - 11:37
تاخیر ۵ساله در پرداخت معوقات فرهنگیان
@farhangyan4

اراده ای برای پرداخت این معوقات در دولت وجود ندارد.

ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم بالای معوقات فرهنگیان از سال 89 تا کنون، اظهار کرد: چنانچه نظیر چنین معوقاتی برای دولتمردان اتفاق می‌افتاد، صدای آن‌ها گوش فلک را کر می‌کرد ولی معوقات و عدم پرداخت حق و حقوق فرهنگیان به 5 سال قبل باز می‌گردد.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: معوقات فرهنگیان شامل اضافه‌کار، پاداش پایان خدمت و حقوق حق التدریسی‌ها می‌شود که به علت سوء مدیریت در منابع، فرهنگیان را با مشکل مواجه کرده است.

وی با یادآوری اینکه بودجه آموزش و پرورش به صورت کلی دیده می‌‎شود و انتظار می‎رفت وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان برنامه بودجه نسبت به پرداخت معوقات فرهنگیان به صورت دغدغه‌مند عمل کنند، ادامه داد: چنانچه اراده‌ای برای پرداخت این معوقات در دولت وجود داشت، ظرف یکی دو سال این معوقات تقسیط و حق فرهنگیان پرداخت می‎شد
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته فرهنگی 1397/01/18 - 14:04
ه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،

میرزاده در خصوص «عدم پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان»، خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم تا پایان سال ۹۶ دولت معوقات فرهنگیان را به صفر برساند که نتوانست و ما به عنوان نماینده مردم شرمنده فرهنگیان هستیم.

وی با بیان اینکه آن طور که حق فرهنگیان در این خصوص بود، ادا نشد، گفت: هفته آینده که مجلس فعالیت خود را آغاز کند، مسئولان آموزش و پرورش، وزارت اقتصاد و خزانه کشور را به کمیسیون آموزش دعوت می‌کنیم تا توضیح دهند چرا این مطالبات پرداخت نشده و این همه تأخیر وجود داشته است.
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1397/01/18 - 18:35
✅پس لرزه های افزایش امتیازات شغلی کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور !

⁉️زنگ اعتراض ؛ خطر بازگشت دومینووار حقوق های نجومی ؟!

پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/01/18 - 19:21
به گزارش شبکه علمی ثریا، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واقعیت تلخ این است که در دولت‌های مختلف، توزیع اعتبارات بین استان‌ها و دستگاه‌های کشور، بر مبنای شاخص علمی و منطقی صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: به دلیل وجود این مشکل لازم است مسئولان استانی و وزارتخانه‌های مختلف در خصوص مشکلات استان و سازمان متبوع خود چانه‌زنی داشته باشند؛ هرچند باید توزیع اعتبار بر اساس شاخص علمی باشد اما زمانی که این شاخص‌ها وجود ندارند ناچاراً باید مسئولان برای گرفتن بودجه تلاش و اصطلاحاً چانه‌زنی کنند.

وی افزود: تا زمانی که شاخص علمی در توزیع بودجه وجود ندارد، باید وزارتخانه‌ای همچون آموزش و پرورش چانه‌زنی بهتر و تلاش بیشتری برای دریافت منابع و اعتبارات برای حل مشکلات خود داشته باشد.

میرزاده اضافه کرد: آموزش و پرورش سال جدید را با انبوهی از بدهی‌ها آغاز کرده است؛ برخی از احکامی که باید فروردین 96 صادر می‌شد، صادر نشده است و باید احکام جدید تا پایان فروردین‌ماه امسال صادر شود و در اختیار سازمان برنامه و بودجه و خزانه کشور قرار گیرد.
پاسخ + +1 0 --
فرهنگي 1397/01/19 - 10:08
بعد از افزایش ۵۰درصدی امتیازات فصل دهم در حقوق کارمندان سازمان امور مالیاتی و ۳۵درصدی کارمندان وزارت کشور، معاون اول رئیس‌جمهور با بررسی افزایش ۵۰درصدی فوق‌العاده حقوق کارمندان وزارت جهاد کشاورزی در جلسه هیئت دولت موافقت کرد.
وزراي جهادكشاورزي ،سازمان امور مالياتي و...... موافقت دولت را براي افزايش حقوق كارمندان خود گرفتند وزير محترم آموزش وپرورش شما چكار كرديد؟ اندر مطالبات فرهنگيان باز هم غرق شده ايد ديگران با هواپيما مي پرند وما پياده. تا كي اين روند ادامه خواهد داشت.
پاسخ + +4 0 --
همکار فرهنگی 1397/01/19 - 11:37
با سلام لطفا به معوقات فرهنگیان هزینه برگزاری امتحانات نهایی را نیز اضافه نمایید که دو سال است پرداخت نشده .
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1397/01/19 - 12:49
خدا را شکر،وزیر شاکر و قانعی دارد ،دریا دل و صبور !چنان به امساک و صرفه جویی عادت دارد !که نه تنها اهل نامه نگاری و ستاندن نیست بلکه معتقد است باید به مدد" اصلاح روشها"و دل بستن به تدابیری بکر و بدیع مانند تعطیل کردن مدارس سمپاد ،رونق بخشیدن به مدارس غیر دولتی و ترغیب روز افزون معلمان به بازنشستگی ،چیزی را نیز به خزانه برگردانید ومدارس دولتی رانیز بایدبه فوجی عظیم از معلمان غیر خدمت واگذار کرد که حاضرند تنها با دریافت همان یارانه 45 هزارتومانی در ماه یک سال تحصیلی دوام آورده ، مزد مطالبه نکنند!!
در عجبم! دیگران چه اهسته و به هنگام دریافتی کارکنان خود را متناسب با اشفته بازار امروزارزو طلا ،سکه می کنند.اما در اموزش و پرورش سالها باید رسانه ها در بوق و کرنا کنند و در شهرها جار زنند که "هان مردم چه نشسته اید :قرار است ماهیانه بطور متوسط 200 هزار تومان با نام رتبه بندی به حقوق معلمان افزوده شود"
تازه معلمان مانده اند به خاطر این همه" هیاهو برای هیچ "مدیون که باشند؟مجلس یا دولت ؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/01/19 - 13:22
پنجاه درصد به حقوق کارکنان #سازمان مالیاتی افزوده شد .
البته 50 درصد کف ماجرا بودزیرا افزایش سنواتی سال 97نیز متاثر از آن، پرو پیمان خواهد بود.
ازانجا که پرداخت مزایای غیر مستمر از جمله اضافه کاری،حق ماموریت ،ایاب ودهاب و ...نیز تابعی خواهد بود از متغیرهای آفزایش یافته بنابراین سالجاری بهارخوش یمنی را برای کارکنان ان سازمان به ارمغان خواهد داشت.
جالب است به محض رونمایی از این افزایش دندان گیر ،وزیر جهاد و کشاورزی هم که می خواست از قافله رقابت عقب نماند بلافاصله دست به قلم شده ،خطاب به جناب معاون اول نوشت :
جناب جهانگیری چه نشسته اید که اگر دیر بجنبید امنیت غذایی 80 میلیون جمعیت این کشور که به دستان با کفایت کارکنان این وزارتحانه دوخته شده است به خطر خواهد افتاد.
لطفا دستورفرمایید در کیسه خزانه گشوده ما را نیزبه نسیم بهاری بنوازند.

همکاران جناب زنگنه و خیلی از ژن برتری ها، قبلا بارها، این همای رحمت.را بر روی شانه های خود حس کرده اند.
تنها جایی که مثل همیشه سرش بی کلاه ماند وزارت پر عائله آموزش و پرورش بود .
پاسخ + 0 0 --
معلم حیران 1397/01/22 - 19:07
با سلام خدمت وزیر محترم جناب اقای بطحایی ،بنده ۳۹ ساله ،لیسانس روانشناسی و به مدت ده سال است که به عنوان نیروی ازاد در مدارس غیر دولتی تدریس میکنم و هر بار هم که بحث استخدام مطرح شده به دلیل مطرح بودن شرایط سنی نتوانستم شرکت کنم بنده و امثال بنده که عمر خود را در راه اموزش و خدمت به بچه های مردم گذرانده ایم خدا را خوش میاید بلاتکلیف باشیم شما را به خدا به ما رحم کنیم به والله حتی توان مالی نداشتیم خودمان را بیمه کنیم تا سابقه محسوب شود خیلی نگران اینده ام هستم از شما میخوام شما شرط سن را برای لیسانس ۴۰ سال قرار بدید یا اینکه برای ما نیروهای ازاد شرایط ویژه ای را لحاظ بفرمایید والله خدا را خوش نماید در حق ما ظلم میشود شما مثل اقای فانی نباشید که خیرش به ما نرسید ،با تشکر ومن الله توفیق

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور