صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزير آموزش وپرورش در جلسه شوراي سياست گذاري مدارس غيردولتي اعلام کرد

بطحایی : برگزاري هرگونه آزمون و شبه آزمون در مدارس غيردولتي ممنوع است ؛ مدارس تيزهوشان را داريم، اما آزمون نداريم و دانش آموزان با استعدادهای متنوع از طريق اجراي طرح هايي مانند طرح شهاب، شناسايي و تقويت مي شوند

گروه اخبار/ وزير آموزش وپرورش در جلسه شوراي سياست گذاري مدارس غيردولتي، حذف آزمون از مدارس تیزهوشان رابه معنای حذف این مدارس ندانست و گفت: برگزاري هرگونه آزمون و شبه آن در مدارس غيردولتي ممنوع است.

 آخرین وضعیت مدارس سمپاد و حذف آزمون در آموزش و پرورش

 سه شنبه سيدمحمد بطحايي در بيست و دومين جلسه شوراي سياست گذاري، برنامه ريزي و نظارت مركزي مدارس و مراكز غيردولتي در ساختمان شهيد رجايي، همكاري و همراهي شوراي سياست گذاري مدارس غيردولتي با مصوبه اخير شوراي عالي آموزش و پرورش را مطلوب دانست و اظهار كرد: اجرايي كردن مصوبه شوراي عالي آموزش وپرورش درخصوص حذف آزمون از دوره ابتدايي با مخالفت برخي افراد مواجه شد كه اين امر طبيعي و قابل پيش بيني بود، زيرا همواره هرگونه تغييروتحول با مقاومت بخش هايي از بدنه يك مجموعه مواجه خواهد شد.

وي افزود: يك ميليون دانش آموز پايه ششم ابتدايي داريم كه قريب 350 هزار نفر از آنان درگير برگزاري آزمون ها جهت آمادگي شركت در آزمون ورودي تيزهوشان و دانش آموزان از پايه دوم و سوم ابتدايي آماده آزمون مي شوند، هستند به طوري كه يك دانش آموز 8 يا 9 ساله در يك سال 16 بار در آزمون هاي آمادگي كه توسط مؤسسات خارج از آموزش وپرورش برگزار مي شود شركت مي كند، 250 هزار نفر از آنان در آزمون شركت مي كنند و تنها 15 هزار نفر پذيرفته مي شوند واين تبعات سنگيني را در برخواهد داشت.

بطحايي ادامه داد: در پژوهشي كه درخصوص كوله پشتي دانش آموزان ابتدايي صورت گرفته، وزن كيف يك دانش آموز پايه چهارم حدود 8 كيلو و 800 گرم است كه از اين مقدار 5 كيلو و 200 گرم آن را وزن كتاب هاي كمك درسي تشكيل مي دهد و اين امر ناشي از برگزاري آزمون هاست.

وي تصريح كرد: حذف آزمون از ورودي پايه هفتم به معني حذف مدارس تيزهوشان نيست، بلكه آزمون مدارس تيزهوشان نيز شامل مصوبه اخیر حذف آزمون مي شود؛ بنابراين مدارس تيزهوشان را داريم، اما آزمون نداريم و دانش آموزان با استعدادهای متنوع از طريق اجراي طرح هايي مانند طرح شهاب، شناسايي و تقويت مي شوند.

وزير آموزش وپرورش خاطرنشان كرد: برگزاري هرگونه آزمون و شبه آزمون در مدارس غيردولتي ممنوع است و پذيرش دانش آموز در اين نوع مدارس در صورتي كه متقاضي بيش از ظرفيت برخي مدارس باشد بايد با توجه به اولويت هايي مانند: 1-تحصیل دانش آموز درپایه پايه ششم در همان نوع مدرسه 2- سكونت در محدوده مدرسه 3- ثبت نام در موعد مقرر 4- گفتگو با والدين و بررسي وضعيت تحصيلي دانش آموز در پايه هاي 5،4 و 6 صورت گیرد.

مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش

چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 07:35 خوانده شده: 144 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -2 --
مرد حق 1396/11/25 - 12:04
وزیر عزیز خوب شد که فهمیدیم محقق کوله پشتی هم بودی .فردا میترسم پژوهشگر عرصه پرستات هم بشوی! خیلی دوست دارم بدانم فرزند خودت کجا درس خوانده و نوه خودت کجا در س میخواند و خودت این نسخه های اکثیر را برای خودت هم قبول داری یا مثل خانوم ابتکار به امریکا فحش میدهی و فرزندانت در سواحل کالیفرنیا دارند مرثیه شهادت حضرت زهرا میخوانند؟ بابا برو ..... مردش هستی همینجا پیغام بگذاری و رار ملاقات ترتیب بدهی تا به خدای احد و واحد خدمتت برسم و اغلاطت را جلوی رویت بگویم؟ یا ....مثل مرتضی نظری را روانه میکنی که غیر از .... دیگری بلد نیستند؟
پاسخ + 0 -8 --
کارشناس مشارکتها 1396/11/25 - 13:13
بطحایی به خوبی می داند که مدارس انتفاعی ویژه به واسطه موقعیت انحصاری و شدت تقاضایی که برای ثبت نام در آنها وجود دارد و نیز به دلیل وابستگی به افراد و نهادهای ذی نفوذ و قدرتمند بطحایی و معاونان و مجموعه مدیرانش را هیچ می انگارند و آن کاری را که خود بپسندند، انجام خواهند داد.من تا به امروز بطحایی را فردی صادق می پنداشتم اما به واسطه نشر مطالبی که خود به خوبی می داند واقعیت ندارد، ناگزیر به تجدید نظر هستم. آنها هر شهریه ای را که بخواهند می گیرند و خانواده ها هم هرگز شکایت نخواهند کرد. همچنین انواع آزمونها را هم برگزار خواهند کرد و تن به هیچ سامانه ای نیز نخواهند داد. بسیاری از مدیران مدارس حتی خود بطحایی را هم به داخل مدارس راه نمی دهند و به یقین اکنون در حال خندیدن به ریش وزیر و معاونان وی هستند.
پاسخ + 0 0 --
مرد حق 1396/11/25 - 19:56
کارشناس مشارکتها که باید خودش مجری اوامر وزیرش باشد. عجب بیعرضه وزیری است که مداح خودش را به مداح بادمجان تبدیل کرده است.وقتی میگوییم یکی از دیگری بدتر و بی برنامه تر هستید خرده نگیرید. شما که خودت دستت توی کار است نظرت این است وای بخحال جامعه. من اگر جای وزیر بودم شما را زیر همه ان کارشناسهای دیگر میانداختم و خودم از ویزر بودن و زیرکار درمیرفتم.
پاسخ + +1 0 --
کریم 1396/11/26 - 16:18
آقای وزیر چرا از مطالبات معلمان رسمی درخصوص حق التدریس دو ماهه سال قبل وشش ماه سال تحصییلی جاری حرفی نمزنی ... اگر نمی توانی پرداخت کنی لااقل از آن دروغ های ابدار بگو مثلا بگو تا مهر سال ۹۷هم لیاقت پرداخت رانداری وزیر نما !!!!!!! ؟؟؟؟؟ ....
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/11/28 - 19:21
من مطمئن هستم هیچکس در آموزش و پروش دلش برای شادی و نشاط بچه های معصوم نسوخته است .روند سالهای اخیر آموزش و پرورش این را اثبات کرده .پشت این تصمیم مافیای مدارس غیر انتفاعی هستند که سالهاست به دنبال بچه های نخبه می گردند ! ببینید با چه برنامه ریزی و در چه موقع سال این تصمیم را اعلام کردند دقیقا قبل از ثبت نام آزمون مدارس غیر انتفاعی و قبل از ۲۲ بهمن ! زمانی که دیگر هیچ فرصتی برای اعتراض هم نیست و همه توجهات به سمت جشن انقلاب هست !!!!
همین الان به مدارس غیر انتفاعی زنگ بزنید همه آزمونهاشون را انجام می دهند .مدارسی مثل خرد ، علامه طباطبایی .....
فقط آزمونهای سمپاد و نمونه دولتی استرس زاست ؟؟؟؟؟؟
به جای این کارها اگر آموزش و پرورش خیلی نگران بچه ها هست نظارتی بر شهریه های میلیونی مدارس غیر انتفاعی داشته باشه !
غولهای ثروت و قدرت به جان بچه های معصوم و خانواده هاشون افتادند ! هیچکس ضرر نخواهد کرد به جز ما و بچه های معصوم که صدامون به هیچ جا نمی رسه !!!!
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/11/28 - 19:27
سلام
فرزندم تقريبا دو سال هست كه خود را براي ازمون سمپاد اماده ميكند
يك شبه وزارت خانه قانون حذف مدارس سمپادرا تصويب ميكند
به بهانه كاهش از استرس وعدالت اموزشي.
استرس هنگامي از بين ميرود كه ازمون ساير مدارس نيز برچيده شود
ضمنا ايا فقط ازمون سمپاد موجب اضطراب ميشود وازمون ديگر مدارس إشكالي ندارد؟
عدالت اموزشي هنگامي ايجاد ميشود كه سطح اموزشي همه مدارس به يك كف استاندارد برسد
عدالت اموزشي هنگامي متولد ميشود كه مدارس غير انتفاعي باشهريه هاي نجومي ،براي همه دانش اموزان مستعد وباهوش سرويس بدهند
ايا ميشود دانشگاه تهران يا شريف را با بهانه عدالت اموزشي تعطيل كرد؟
يا بايد سعي شود از اين دانشگاهها الگو گرفت؟
ضمنا سمپاد يك برند ممتاز وشناخته شده در دنيا هست.چطور ميشود مدرسه اي كه مايه افتخار يك ملت است رو از بين برد.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/11/28 - 19:31
☘️ مدارس تیزهوشان بنا شد، تا فرزندان نخبه ی این سرزمین بتوانند از آموزش های خاص بهره مند شوند. مدارس نمونه دولتی بنا شد، تا فرزندان مستعد خانواده هایی که بنیه مالی کمتری دارند بتوانند از آموزش ها و امکانات بالاتری برخوردار شوند.
اگر فرزانگان تهران و آقای نیوشا نبود، آیا مریم میرزاخانی کشف می شد؟ همه می دانند که آقای نیوشا بود که استعداد فوق العاده مریم میرزاخانی را در هندسه کشف کرد.
ادغام دانش آموزان تیزهوش و عادی دریک مدرسه نوعی برابری ناعادلانه است و جدا نمودن آن ها لازم است. همانطوری که جدا نمودن دانش آموزان دیرآموز از عادی لازم است.
رفع استرس دانش آموزان و ترس از امتحان دلیل نمی شود که این مدارس حذف شوند.
آیا حذف آزمون ها، پاک کردن صورت مسئله نیست؟!
به جای حذف آزمون ها باید درصدد برآییم که دانش آموزان را به رویارویی با امتحان فرستاده و غول امتحان را درنظرشان ازپای درآوریم، آن ها را با امتحان آشتی دهیم تا به این درک برسند که آزمون و خطا لازمه ی زندگیست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

با توجه به فساد ساختاری در صندوق ذخیره فرهنگیان و فقدان پاسخ گویی شفاف ؛ آیا با تشکیل و حمایت از " کمپین خروج از صندوق " موافقید؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور