صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" پاسخ مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم "

جوابیه ی وزارت آموزش و پرورش به یک مطلب در صدای معلم ( وظیفه کارکنان حراست چیست : پاسداری از دستاوردهای نظام و تثیبت فرهنگ نظارت و قانون مندی یا حراست شخصی از مدیران کل و رؤسای ادارات به‌عنوان چماق و ضربه‌گیر...؟ )

گروه رسانه/

در پی درج مطلبی با عنوان " وظیفه کارکنان حراست چیست : پاسداری از دستاوردهای نظام و تثیبت فرهنگ نظارت و قانون مندی یا حراست شخصی از مدیران کل و رؤسای ادارات به‌ عنوان چماق و ضربه‌گیر...؟ ( این جا ) به قلم آقای " کرامت رنجبر دستنایی " از دبیران آموزش و پرورش اصفهان ؛ مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش جوابیه ای برای صدای معلم ارسال کرد .

ضمن تشکر و قدردانی از این مرکز و وزارت آموزش و پرورش عین جوابیه به شرح زیر است

جوابیه مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم در مورد نیروهای حراست

 

                   باسمه تعالی                          شماره : 14352800

مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) :                              تاریخ :  6 / 8 / 1396

« تحول در آموزش و پرورش یک کار بنیانی است »

 

مدیر مسئول محترم سایت صدای معلم

با سلام و احترام ؛

عطف به مطلب مندرج در آن سایت به تاریخ  24 / 7 / 96 با عنوان " پاسداری از دستاوردهای نظام و تثبیت فرهنگ نظارت و قانون مندی با حراست شخصی از مدیران کل و رؤسای ادارات به عنوان چماق و ضربه گیر ...؟ " پاسخ مرکز حراست جهت تنویر افکار عمومی، به استحضار می رساند :

حراست دستگاه ها بر اساس منشور سازمانی و اخلاقی خود وظایف و ماموریت هایی را بر عهده دارند که اهداف اصلی و اساسی آن " تلاش در تامین امنیت شغلی کارکنان و مدیران، رعایت حریم خصوصی افراد و تلاش در جهت حفظ آبرو و اسرار کارکنان، رعایت اصل احترام و تکریم ارباب رجوع، تامین امنیت روانی و حفظ و صیانت از کرامت انسانی کارکنان " می باشد. بر این اساس است که نیروهای شاغل در حراست همواره از کارکنان سطوح مختلف اعم از مدیران، کارمندان، متصدیان مشاغل خدماتی و ... در مقابل آسیب های محیطی صیانت و مراقبت می نمایند و این نگاه و نگرش هیچ گاه ویژه مدیران نبوده و بر خلاف مطالب مطروحه، تمام سعی آنان بر ایجاد فضایی امن و آرام برای کلیه همکاران در انجام مطلوب وظایفشان بوده و می باشد.

با توجه به این که شناسایی و برخورد قانونی و مناسب با متخلفان نیز از وظایف حراست ها می باشد، توصیه موکد بر این است که حراست ها با راهنمایی و ارشاد و برخورد محترمانه با افرادی که در معرض و شرایط انجام تخلف قرار دارند از ارتکاب آن پیشگیری نمایند و این شیوه عمل برای همکاران توصیه می شود و در این زمینه تفاوتی هم بین مدیران و سایر کارمندان وجود ندارد، لذا به نظر می رسد که همکار ارجمند منتقد، در اظهار نظر و ارزیابی خود از عملکرد حراست ها، قدری کم لطفی نموده است، البته با عنایت به اصل " ممکن الخطا بودن انسان ها "، پرسنل حراست نیز بعضا ممکن است ناخواسته دچار خطا و اشتباه گردند که در صورت وقوع و احراز موارد تخلف، آنان نیز در مسیر صحیح و مورد انتظار هدایت خواهند شد. در ضمن از نیروهای حراست که همیشه راهنما و مشاور این کارکنان بوده اند، انتظار دارد کما فی السابق در حفظ منزلت و کرامت انسانی همکاران محترم فرهنگی اهتمام ویژه را معمول دارند.

خواهشمند است طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج پاسخ این مرکز در آن رسانه اقدام لازم صورت گیرد.

                                                       مرتضی نظری

                                      رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی

جوابیه مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم در مورد نیروهای حراست

شنبه, 20 آبان 1396 ساعت 22:52 خوانده شده: 694 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +34 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/08/21 - 06:43
"تلاش در تامین امنیت شغلی" کارکنان، "رعایت حریم خصوصی افراد" و "تلاش در جهت حفظ آبرو و اسرار" کارکنان، رعایت اصل "احترام و تکریم ارباب رجوع"، "تامین امنیت روانی" و "حفظ و صیانت از کرامت انسانی کارکنان" می باشد"!!؟!

نوع برخوردی که حراست و ... با من - به عنوان یک منتقد - داشت و "هنوز" هم دارد...سلامت جسم و روح و روان من را از من گرفتند و علنا به من گفتند نسل ت را میزنیم و این کار را هم کردند! ....

http://bit.ly/2hdn653
پاسخ + 0 0 --
Heiat Elmi 1396/08/22 - 06:07
....هم با اجداد شما این نوع برخوردها را نداشت آقای حسینی.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/08/22 - 13:59
انشاا...در مشکلات صنفی حراستها حامی معلمان باشند تا نماد برخورد و...
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/08/22 - 17:44
البته همکاران گرامی توجه داشته باشند که اینکه حاج آقا ها در اینجا پاسخ مقالات و کامنتهای انتقادی من را نمیدهند از بزرگواری آنها است و یا بخاطر این است که فضا بازتر شده!. به خداوندی خدا محل کار و حتی محل زندگی من را برای من جهنم کرده اند. روزی نیست که توسط مدیران انتصابیشان و یا همکاران و دانش آموزان بسیجی و حتی نماینده بلوکمان (در محل آپارتمانم) که برای آزار و اذیت امثال من آموزش دیده و تربیت شده اند مورد آزار و اذیت و فشار واقع نشوم.

http://beyondelt.blogfa.com/
پاسخ + 0 0 --
شوشتری 1396/08/23 - 05:48
متاسفانه بر خلاف شعارهای زیبای روحانی و دولت تدبیر و امیدش روز به روز فضا/عرصه را بر منتقدان و دگراندیشان تنگ تر می کنند و به آنها فشار بیشتری می آورند تا آنها را از ادامه راهی که در پیش گرفته اند منصرف کنند. مسیولان باید توجه داشته باشند که بعضی ها ذاتا ظلم پذیر نیستند و این نوع برخوردها باعث می شود آنها راسخ تر به راه خود ادامه دهند.
پاسخ + +13 0 --
معلم 1396/08/21 - 10:12
متاسفانه عملکرد حراستها با مطالب شما در تناقض هست البته بخشی از آن به سالها قبل برمیگردد گیر دادن به پوشش خانم ها که هنوز هم ادامه دارد.
پاسخ + +4 0 --
علی 1396/08/21 - 12:02
اگر سیاست وزارتخانه عوض شده اما در شهرستانها هنوز روند قبل را ادامه میدهند و این اصلاعیه امیدواریم خط مشی را برای آنان عوض کند ودست از بعضی کارهای.... بردارند
پاسخ + +4 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/21 - 15:25
انچه من در این سی سال دیدم حراست در ادارات و مناطق مترسکی بود برای ترساندن معلمان. من به هیچ عنون توصیفات شما را در قالب حراستی ها ندیدم. واقعا اگر صادقانه این مطالب را عنوان می کنید همین توصیفات را بخشنامه کنید و به دست معلمان برسانید تا همانند من سی سال احساس شرم نکنند از داشتن حراستی های ترسویی که در زمان حمایت از حریم معلم و کلاس سر در لاک خود فرو می بردند.
پاسخ + +6 0 --
معلم 1396/08/21 - 19:34
متاسفم اصلا اینطور که نوشتین نیست
پاسخ + +3 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/21 - 20:21
به هر حال ممنون از پاسخگویی شما.
پاسخ + +4 0 --
منصف 1396/08/21 - 20:55
اکثرحراستیها امنیت روانی معلمان را برهم میزنند،حتی در حوزع
ستادی هم،مسول حراست یکی از
معاونتها همیشه اسم کسانی که نمازجماعت می روند را
یادداشت می کند واین مساله موجب انزجار کارکنان ستادی
شده است و افراد مخلص به خاطر ترس از ریا شدن نماز
اگر قبلا نمازجماعت هم میخواندند دیگر انفرادی می خوانند
تا ریا نشود.بگذریم از بعضی افراد ریاکار که اتفاقا نمازجماعت
خواندنشان به خاطر ترس از حراست و معاونت مربوطه وزیر
بیشتر شده است.
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1396/08/22 - 00:34
آقای رنجبری در نگارش مقاله مطالبی واقعی را بدون واهمه نوشته اما از پیام های بعدی پایین مقاله مشخص هست که حسابی چشم ترس دیده که شروع به تمجیدکرده آیا متوجه شده اید؟ فکر کنم حملات حراستی ها در زیر مقاله موثر واقع شده بنده خدا تو که می ترسی چرا آب توی لانه مورچه ریختی؟
پاسخ + +2 -1 --
فرهنگی 1396/08/22 - 15:24
بله چون ممکن الخطا هستین پس سهوا اشتباه میکنین ؟؟؟؟؟؟
نخیر شما در بعضی مناطق عمدا چشمهاتونو میبندین !
تو منطقه من منطقه 9تا دلتون بخواد از این عمد های سهوی اتفاق میفته نمونه آخرشم جدیدا تو همین رسانه علنی شد .
با دست خودمون دزد اموال ا اره رو که یه کارشناس بود گرفتیم بردیم حراست گفتن روش خاک بریزین وحق ندارین جایی بگین .
.پوشش نامناسب وتظاهر عمدی به پوشش ها ورفتار خلاف عرف وشرع داره تو منطقه مد میشه ریاست هم عمدا دنبال این نو کارمند میگرده حراست هم چشم هاشو بسته
البته سهوا..!!!!!
پاسخ + +2 0 --
ف ح 1396/08/22 - 15:29
جناب نگارنده:
دروغ به این بزرگی؟!لطقا به شعور خوانندگان وهمکاران توهین نکنید...
البته هر انسانی آرزوهایی دارد واین اصلا اشکال ندارد که شما دنیای یوتوپیایی خود را ترسیم کنید. ولی این هما توهم که خودتان رادرون این آرمانشهر توصیف وا ز خودتون تمجید کنید برای شما براءتی به همراه ندا رد..
پاسخ + +9 0 --
شوشتری 1396/08/23 - 05:52
حراستی ها توجه داشته باشند که روشها و راه ساواک را در پیش نگیرند. غالب همکاران و مردم از آنها و دوستانشان ناراضی هستند. و این نظام را با چالش و خطر مواجه می کند.
پاسخ + +16 0 --
گنبد کابوس 1396/08/23 - 07:01
حاج آقا حراست، ما معلمان ستمدیده و غارت شده شما را در قضیه دستبرد آشکار به اندوخته امان در صندوق ذخیره فرهنگیان مسیول میدانیم. لطفا حتما توضیح دهید که چرا این کوتاهی را داشته اید؟اصلا شما به قول آقای دکتر حسینی چه کسانی را به پاسبانی و حراست نشسته اید؟ ممنون از سایت سخن معلم و از ریاست محترم جمهوری که این فضای باز را بوجود آوردند.
پاسخ + 0 0 --
معلم غارت شده اصفهان 1396/08/24 - 20:31
ما هم منتظر "پاسخ شفاف" حراست آموزش و پرورش در این زمینه هستیم تا شایبه همکاری آنها با غارتگران که در چند مرحله - با وجود ممنوع الخروج بودن - پولهای ما را آشکارا از کشور خارج کردند برطرف شود. اگر نتوانند با برهان ما را قانع کنند ما ....
پاسخ + +8 -1 --
س. طوسی 1396/08/23 - 07:04
حاج آقا حرفای قشنگ میزنی. به قول حافظ

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند,

چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند.
پاسخ + 0 -1 --
جوادی 1396/08/26 - 09:11
اخه یه جوری صحبت می کنید که انگار حراست ضابط قضاییه؛؛؛ هر وقت حراست با جدیت بخواد جلوی تخلف و غارت را بگیرد؛ شبانه ابلاغ را لغو می کنند .نمونه هایش هم زیاد است .
پاسخ + +2 0 --
Attitude Reorienter 1396/08/28 - 14:40
ملت ایران واقعا باید قدر دان ....باشند چرا که حراستی های نظام همانند "آمون های" فیلم یوزارسیف نیستند که خدایان جهل و تاریکی، ظلم، ستم، فساد و غارت و خون را به حراست و پاسبانی نشسته باشند. اجرکم عندا...
پاسخ + +1 0 --
معلم یزدی 1396/08/30 - 06:13
خدا را شکر که مجبور نشدم در این دنیای فانی برای دو لقمه نان حقی را نا حق و ناحقی را حق جلوه دهم. خدا را شکر که کاخ رویایی خودم را بر ویرانه های زندگی دیگران بنا نکردم. خدا را شکر که دستم به خون بی گناهان آلوده نشد. خدا را شکر که پیشه من را معلمی قرار داد تا چراغ راه ستمدیدگان باشم.
پاسخ + +4 0 --
disgruntled 1396/08/30 - 08:39
اگه کارمندی خورده شیشه ای نداشته باشه چه لزومی داره از حراست اداره اش بترسه ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
Attitude Reorienter 1396/08/30 - 13:09
من ادامه میدم که اگه حراست خورده شیشه و به قول احمدی نژاد پاشنه آشیل نداشته باشه چه لزومی داره در همین سایت جواب سوال آن همکار محترم درباره نقششان در دستبرد در صندوق ذخیره فرهنگیان رو نده؟!؟ لطفا شفاف سازی کنند. درباره سرقت دکل نفت و ... هم توضیح دهید.
پاسخ + +3 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/09/03 - 17:28
سلام حاج آقا. لطف کنید برای تنویر افکار عمومی (همکاران محترم) سوالی را که من از شما در این مقاله ام پرسیده ام پاسخ دهید.

"حراستی ها چه کسانی را به پاسبانی و حراست نشسته اند؟!":

http://melliun.org/iran/145510

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور