صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" در نشست امروز تاکید شد "

واکنش شورای عالی انقلاب فرهنگی به مصوبه مجلس در مورد استخدام معلمان حق التدریسی ، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی: تربيت معلم و تامين کادر مورد نياز آموزش و پرورش بايد از مسير دانشگاه فرهنگيان انجام گيرد

گروه اخبار/
 
واکنش شورای عالی انقلاب فرهنگی به مصوبه مجلس در مورد استخدام معلمان حق التدریسی ، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی
 
شوراي عالي انقلاب فرهنگي عصر سه شنبه به رياست حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني رييس جمهوري تشکيل جلسه داد و اعضا درباره شرايط و ضوابط پذيرش معلمان در آموزش و پرورش، انتخاب نماينده شورا در زمينه ساماندهي مدارس غيرانتفاعي و ادامه بررسي سند روابط علمي بين المللي جمهوري اسلامي ايران به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در اين جلسه، گزارشي درباره لزوم جذب افراد واجد شرايط معلمي در آموزش و پرورش مطرح شد. در اين چارچوب و با تصريح بر آنچه در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش و نيز اساسنامه دانشگاه فرهنگيان عنوان شده است، تاکيد شد که تربيت معلم و تامين کادر مورد نياز آموزش و پرورش بايد از مسير دانشگاه فرهنگيان انجام گيرد.
همچنين با توجه به نگراني که در اين زمينه براي اصلاح رويه وجود داشت و مطالبي که از سوي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در مورد جذب و پذيرش تعدادي نيرو به عنوان معلم در آموزش و پرورش مطرح شد، اعضا مقرر کردند، با تعامل و همفکري رياست مجلس شوراي اسلامي و هماهنگي کامل کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، شرايط و ضوابط پذيرش معلمان در آموزش و پرورش بر اساس اسناد مصوب به اجرا در آيد.
در ضمن در مسير اجرا، گام ها و همفکري هاي بعدي براي تامين نيازهاي آموزش و پرورش با کمک دولت يا حسب نياز با مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مجلس شوراي اسلامي انجام خواهد شد.
دستور ديگر جلسه تعيين نماينده شوراي عالي انقلاب فرهنگي در زمينه ساماندهي مدارس غيرانتفاعي بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي بود که غلامعلي حدادعادل به عنوان نماينده شورا در اين زمينه انتخاب شد.
همچنين سند روابط علمي بين المللي جمهوري اسلامي ايران در ادامه اين نشست از سوي اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح و دو نکته ديگر در بحث اقدام هاي اين سند مورد توجه و تصويب اعضا قرار گرفت.
بهره گيري از ظرفيت سفارتخانه هاي ايران براي توسعه روابط علمي بين المللي به عنوان نکته نخست مورد تصويب اعضا بود که در اين چارچوب قرار شد امکانات و شرايطي فراهم شود که سفارتخانه هاي جمهوري اسلامي ايران در تعامل هاي علمي بين المللي، فعال تر، خلاقانه تر و مبتکرانه تر وارد شوند و به توسعه و پيشرفت علمي در صحنه بين المللي کمک کنند.
نکته دوم نيز که در موضوع سند روابط علمي بين المللي جمهوري اسلامي ايران مورد تصويب اعضا قرار گرفت، طراحي و پياده سازي سامانه امني براي ثبت اطلاعات و يافته هاي گوناگون علمي و رصد و پايش و ارزيابي آن ها در ارتباط با توانمندي هاي داخلي و روابط علمي بين المللي بود که اين راهبرد يا اقدام مهم ملي مي تواند هماهنگي و هم افزايي در توليد داشته هاي علمي و يافته هاي جديد دانشمندان کشور ايجاد کند.
پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري
انتهاي پيام /
 
سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 22:02 خوانده شده: 501 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 0 --
فرهنگی 1396/08/09 - 23:33
انتخاب معلم فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان و مراکز تربیت دبیر
منطقی است . یکی از معضلات امروزی جذب مربیان نهضت سواد آموزی و حق التدریس ها است. دانش آموزان مقطع ابتدایی قابل قیاس با بزرگسالان سواد آموز نیست .
کجای دنیا مهندس مکانیک یا کشاورزی و .... معلم دانش آموز دبستانی می شوند؟
لطفا از این بیشتر آپ را ویران نکنید
پاسخ + 0 0 --
میرزا 1396/08/10 - 06:42
احسنت
پاسخ + 0 0 --
رضا 1396/08/10 - 12:29
درود بر شما. اگه روش جذب از طریق کنکور سراسری
آموزش دوره چهارساله در دانشگاه فرهنگیان باشه، نیروهای خوبی
وارد بدنه آ.پ میشه.
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/08/11 - 12:01
باید این مسیر جذب حق التدریس را برای همیشه مسدود کنند . نمیشه کسی را با حقوق ناچیز دهها سال به بیگاری بگیرند بعد موقع استخدام بگویند صلاحیت ندارد . مشکل اصلی اینجاست که برای صرفه جویی و دادن حقوق ناچیز از مسیر نادرست نیرو جذب میکنند . الان با انواع سند سازی تعداد افراد حق التدریس را به 120 هزار نفر رسانده اند که اکثریت آنان از اقوام کارکنان ادارات آموزش وپرورش هستند که بدون ضابطه در این لیست جای گرفته اند .
پاسخ + 0 0 --
حمزه 1396/08/12 - 12:54
بله درسته مسیر ورود معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان باید باشه منتها اگه این همه دغدغه اگه مهمه چرا انجام نمیشه صرف حرف که درست نیست باید عمیلیاتی بشن این حرفا الان متاسفانه معضل ما مدارس مشارکتی هستن که همه کارشناسان خفه خون گرفتن چرا؟ چون دلال بازی این وسط راه انداختن . انصاف نیست نیرویی رو که تا زمانی مفت کار میکنه صلاحیت داره وزمانی که می خواهیم تبدیل وضعیتشون کنیم میگیم فاقد صلاحیتن
پاسخ + +4 0 --
دبیرم 1396/08/10 - 09:01
شورای عالی ...برا معیشت و منزلت معلمان و پرداخت مطالبات و حق التدریسها و..چه برنامه ای داره؟
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/10 - 13:42
جناب دبیرم امیدی به پرداخت حق التدریس نداشته باش برواستراحت کن وبه این چیزهادل نبند من سه سال است حق التدریس برنمی دارم
پاسخ + +7 0 --
فریاد 1396/08/10 - 09:06
دوستان دقت نمایید .فوق العاده مهم......
1)افرادخاص استخدام می شوند حال با هر مدرکی.
2)پس از استخدام قطعی و پس از دو الی سه سال این افراد از طرق خاص به سایر وزارتخانه ها منتقل می شوند.
3)یعنی اگر امار گیری شود اموزش و پرورش استخدام می کند واین افراد چون ژن برتر و خاص دارند سر از سایر وزارتخانه هایی که استخدام ندارند در می اورند .
4)همکاران عزیز که 30/35سال در ا.پ کجای کارید .
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/08/10 - 19:32
تکمیلی....5)مجلس اگر بجای لایحه استخدام بازگشت مامورین در سایرادرات را دهد مطمئن باشید مازاد هم خواهیم اورد البته تا قیام قیامت این دستور صادر نخواهد شد.
پاسخ + +7 -1 --
رضا 1396/08/10 - 12:26
سلام و عرض ادب. آموزش و پرورش به خصوص مقطع ابتدایی بسیار مهم
است. بهترین روش جذب معلم برای دوره ابتدایی، جذب
دانشجو معلم از طریق کنکور سراسری است. خیلی از دانش آموزان
بعد از کنکور علاقه زیادی به انتخاب شغل شریف معلمی دارند.
خواهش این مسیر جذب از کنکور سراسری که باعث میشه
نیروهای خوبی وارد آ.پ بشه ادامه پیدا کنه.
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1396/08/10 - 13:36
سلام. باید نگاه مصرفی به آموزش و پرورش از بین برود.
آموزش و پرورش انسان ساز است. باید بهترین نیرو ها از طریق کنکور وارد آ.پ بشوند. من خود به شخصه شاهد هستم در سال های اخیر رتبه های دو رقمی و سه رقمی(رتبه های عالی کنکور) وارد دانشگاه فرهنگیان شدند. در طی 4سال چندین مرحله کارورزی را می گذارنند و می توانند برترین نیروها برای آ.پ باشند.
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1396/08/10 - 13:38
تنها راه پرورش وجذب معلم حرفه ای دانشگاه فرهنگیان است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور