صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" پاسخ گویی اداره آموزش و پرورش بانه در مورد اسکان فرهنگیان "

جوابیه وزارت آموزش و پرورش به یک مطلب در صدای معلم ( سخن معلم ) در مورد مراکز اسکان فرهنگیان ( بانه )

گروه رسانه/

در پی درج مطلبی با عنوان  " نامه دریافتی - مسافر فرهنگی- اسکان فرهنگیان در شهر بانه " ( 1 ) ؛ وزارت آموزش و پرورش جوابیه ای برای صدای معلم ( سخن معلم  ) ارسال کرده است .

عین جوابیه به شرح زیر است

جوابیه وزارت آموزش و پرورش به یک مطلب در صدای معلم در مورد مراکز اسکان فرهنگیان

مدیر مسئول محترم سایت سخن معلم

با سلام و احترام

عطف به مطلب مندرج در آن رسانه مورخ 8 / 6 / 93   با عنوان " نامه دریافتی - مسافر فرهنگی- اسکان فرهنگیان در شهر بانه " به اطلاع می رساند : ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای فرهنگیان عزیز و آرزوی صحت و سفری خوش برای آنان و خانواده های محترم شان که شهرستان بانه را برای مسافرت انتخاب نموده اند. با تاکید بر این که یکی از رویکردهای اصلی آموزش و پرورش شهرستان با توجه به حجم زیاد مسافر، همواره بر اصل تکریم و مهمان نوازی بوده است در پاسخ به این همکار گران قدر و فرهنگی عزیز که افتخار میزبان ایشان را داشته ایم به استحضار می رساند شهر بانه یکی از شهرهای کوچک و کم جمعیت استان کردستان هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از مسافرین عزیز از اقصی نقاط کشور با امکاناتی محدود و قابلیتی خارج از توان شهرستان است و آموزش و پرورش بانه نیز در بازه های زمانی تابستان و نوروز با تمامی امکانات و بسیج همه مدارس موجود و تشکیل جلسات توجیهی برای عوامل پذیرشگر و خدماتی مبنی بر تکریم و مهمان نوازی از مسافرین محترم، تمام تلاش و هست خود را به کار می گیرد تا مسافرین با خاطره ای خوب شهرستان را ترک کنند که در این راستا مدارس محدودی دارای امکانات و سرایداری جهت پذیرایی هستند و بسیاری از مدارس نیز فاقد سرایداری و امکان پذیرش مهمان می باشند.

ستاد اسکان آموزش و پرورش از تاریخ 24 / 3 / 93   لغایت 11 / 6 / 93  تعداد 5070 خانوار با تعداد 27082 نفر را در مراکز اقامتی اسکان داده است که به لطف الهی اکثریت قریب به اتفاق میهمانان از ارائه خدمات، برخورد دست اندرکاران و امکانات موجود و نحوه اسکان ابراز رضایت نموده اند.

قابل ذکر است نه تنها در سطح مدیریت آموزش و پرورش بلکه در سطح شهرستان امکانات موجود جوابگوی خیل عظیم مسافرین نیست ، حتی در برخی شرایط و ایام، ستاد بحران در سطح شهرستان تشکیل شده است و این نشان می دهد که امکانات موجود جوابگوی خدمات دهی مطلوب به این عزیزان نیست.

در بحث تبلیغات محیطی نیز سعی شده است مسافرین محترم به محض ورود به شهر به وسیله بنرهای نصب شده به مکان های مورد نظر هدایت شوند اما واقعیت این است با عنایت به عدم رعایت اصول شهرسازی و کوچکی خیابان ها، اکثر مسیرها یک طرفه شده و برای رسیدن به مکان مورد نظر شهروندان نیز دچار مشکلاتی هستند ؛ با این تفاسیر برابر دستورالعمل های دریافتی، ستاد اسکان آموزش و پرورش تشکیل و مدارس درجه بندی شده، کروکی ها تنظیم، ساعات پذیرش میهمانان و تخلیه اتاق ها نیز به مدیران و پذیرش گران مدارس ابلاغ گردیده است.

در بحث تخلیه اتاق ها در ساعاتی معین، دلیل آن پیش بینی زمان نظافت و کسب آمادگی مجدد برای پذیرش میهمانان بعدی صورت گرفته است و این نشان از برنامه ریزی و تکریم میهمانان را دارد.

خواننده محترم مرقوم فرموده اند در یکی از هنرستان ها از طرف سرایدار و پذیرشگر برخورد مناسبی صورت نگرفته است. به اطلاع می رساند هیچ کدام از هنرستان ها ی بانه ، محل اسکان نیستند و اسکان مسافرین فرهنگی از چندین سال پیش در مدارس انجام می گیرد که در این راستا از طرف مسئولین شهرستان به دست اندکاران امر توصیه شده است با میهمانان برخورد خوب و همراه با احترام داشته باشند که امیدواریم ذکر و اعلام ساعت تخلیه برخورد نامناسب تلقی نگردد.

گفتنی است پذیرشگران و متصدیان خدمات مدارس به علت کمبود نیرو در این بخش و انجام وظیفه و خدمت رسانی سال هاست از رفتن به مرخصی در ایام تعطیل و نوروز و تابستان محروم بوده و همواره در خدمت میهمانان عزیز بوده اند.

در خاتمه این مدیریت ضمن خوش آمدگویی به میهمانان عزیز و توصیه بر اصل تکریم و پذیرایی از مسافران، چنانچه رفتار خارج از عرفی از یکی از متصدیان خدمات مدارس صورت گرفته است تذکرات لازم را خواهد داد.

خواهشمند است طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابیه این مرکز در آن رسانه اقدام لازم صورت گیرد.

 علیرضا جدایی

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی

 

javabiyeh3.1

javabiyeh4.1

 

( 1 )

نامه دریافتی / مسافر فرهنگی اسکان فرهنگیان در شهر بانه

دبیر آموزش و پرورش

بنده یک از دبیران شهر تهران هستم . در مسافرت خود سری به شهر بانه زدیم . پس از کلی پرس و جو و در ساعت 10 شب بالاخره ، محل ثبت نام را پیدا کردیم ، چون تابلوی مشخصی که جلب توجه کند نداشت !

در آن جا مسئول این کار ، مدارس را به سه دسته تقسیم بندی کرده بود که ما برای " گروه الف " مبلغ 20 هزار تومان پرداخت کردیم .

آدرسی را به ما دادند و ما هم چون زیاد وارد نبودیم ، به زحمت آن را پیدا کردیم . برگه مربوطه را به سرایدار هنرستان ... نشان دادیم . قبل از هر چیزی ، سرایدار گفت که ساعت تخلیه راس ساعت 9 صبح است !

به او گفتیم که الان ساعت 11 شب است و ما چگونه تا 9 صبح باید اتاق را که هنوز تحویل گرفته نگرفته ایم ، خالی کنیم ؟!

او در جواب گفت که این کار مسئولیت دارد و در ضمن به او نیز ارتباطی ندارد !

این در حالی است که همه جا و در همه مراکز اقامتی و هتل ها و ... ساعت تخلیه حداقل 12 ظهر است !

آموزش و پرورش بر چه اساسی این قوانین و دستور العمل ها را تدوین می کند ؟

از آن گذشته ، آن مدرسه تمیز نبود و مثلا پتوها و بالش ها ،  به نظر می رسید که سال ها باست که شسته نشده بودند ، دیوارها کثیف بود ، دستشویی ها مشکل داشت و...

اگر چه برخورد مسئول ثبت نام خوب و فرهنگی بود ، اما سریدار برخورد جالبی نداشت ...

آیا آموزش و پرورش اصولا نظارتی بر مراکز اسکان فرهنگیان دارد ؟ آیا مثلا عوامل اجرایی در این زمینه آموزش دیده اند ؟

یا این که فقط باید یک کلاس را تحویل خانواده یک فرهنگی بدهند و ساعت 9 تحویل بگیرند !

از مسئولان مربوطه انتظار پاسخگویی و رسیدگی داریم .

با تشکر

سه شنبه, 04 آذر 1393 ساعت 21:19 خوانده شده: 1682 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
وحید 1393/09/05 - 22:14
با سلام .ایکاش جناب آقای جدایی جواب وپاسخ همه مطالب نوشته شده را بدهند. آقای جدایی شما فقط مطالبی را جواب می دهید که احساس می کنی حق با شماست وخودتان را جانب حق می دانید . اما دوست خوبم وهمکار گرامی جواب مطالبی که واقعیت دارد وهیچگونه اهمیتی به آنها نمی دهید چه می شود؟
امیدواریم وجدان شما این واقعیت را قبول کند که به مطالب ارسالی به سایت سخن معلم گوش دهید وپاسخ بدهید . شاید طرف از پاسخ شکما قانع شد.
پاسخ + +1 -1 --
مانی 1393/09/06 - 00:46
جناب جدایی چرا این قدر زود جواب نامه ها رو می دهی اذیت می شوید ... با نظر آقا وحید موافقم گزینشی جواب می دهی
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1393/09/06 - 08:51
سلام
دوست عزیز
مانی
قسمتی از این تاخیر هم تقصیر ماست .
البته قصد ما این نیست که بخواهیم پشت سرهم جوابیه ها را درج کنیم و یک فاصیه زمانی برای آن تعریف شده است .
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ح م 1393/09/07 - 12:56
بازم یعنی :آسوده بخوابید شهر در امن وامانه
تمام بدبختی ها هم مال شهر همسایه اس !؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور