صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

نامه ی جمعی از فرهنگیان ایثارگر شهرستان بروجرد به وزیر آموزش وپرورش :

آقای بطحایی ! وظیفه نماینده مجلس "نظارت " است و نه " دخالت " ! اجازه ندهید برخی به خاطر " منافع شخصی " شان آموزش و پرورش و مدیران را خدشه دار کنند !

گروه استان ها و شهرستان ها/

جمعی از فرهنگیان ایثارگر شهر بروجرد در نامه ای که به صدای معلم ارسال کرده اند خواهان جلوگیری از دخالت عوامل غیرمسئول به ویژه برخی از نمایندگان مجلس توسط وزیر آموزش و پرورش شده اند .

متن کامل این نامه که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

عباس گودرزی نماینده شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه دوم مهرماه درمجلس درنطق کوتاهی با عنوان «تذکر شفاهی» مدیریت و بلکه مجموعه آموزش پرورش شهرستان بروجرد و استان لرستان و حتی وزارت آموزش و پرورش  را به منظور جابه جایی برخی از مدیران مدارس بروجرد از تریبون مجلس مورد هجمه قرار داد/ در یک اقدام نامتعارف و غیر اخلاقی مکالمه را ضبط نمودند و در فضای رسانه ای به شکل گسترده ای، منتشر نمودند/ نامبرده مکرر اعلام می دارند وظیفه نماینده «نظارت» است اما برای جابه جایی و عزل و نصب ها و حقنه ی اطرفیان خودشان در امور داخلی این اداره (فقط این اداره!) همواره «دخالت» می نمایند/ آقای روزبهانی با هدف بهبود آموزش و در راستای ایجاد تعادل با مشورت و مصوبه ی شورای برنامه ریزی شهرستان و استان تصمیم به برخی از جابه جایی ها گرفته اند که موجب رضایت مندی بسیاری نیز بوده است لیکن برخی درصدد سیاه نمایی این فرآیند هستند/ در سال های اخیر به دلیل دخالت عوامل غیرمسئول به ویژه نمایندگان و ازیک سو مدیران بی کفایت و گوش به فرمان، به وضعیت اسفناکی رسیده است....

دخالت عباس گودرزی و نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش بروجرد

جناب آقای سید محمد بطحایی

وزیر محترم آموزش وپرورش جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت

ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان و آزادی خواهان و تبریک سال تحصیلی جدید به شما و جامعه فرهنگیان ایران زمین به استحضار می رساند:

آقای عباس گودرزی نماینده شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه دوم مهرماه درمجلس درنطق کوتاهی با عنوان «تذکر شفاهی» مدیریت و بلکه مجموعه آموزش پرورش شهرستان بروجرد و استان لرستان و حتی وزارت آموزش و پرورش  را به منظور جابه جایی برخی از مدیران مدارس بروجرد از تریبون مجلس مورد هجمه قرار داد.

همان گونه که مستحضرید نماینده ی مزبور طی تماس تلفنی با جناب عالی در مورخه 29 شهریور نیز به بهانه تسلای مرگ مرحومه مادرگرامی تان، مباحث مشابهی را عنوان کرده اند و در یک اقدام نامتعارف و غیر اخلاقی مکالمه را ضبط نمودند و در فضای رسانه ای به شکل گسترده ای، منتشر نمودند.

اینجانبان ازآن جا که مسائل خلاف واقعی را در این نطق شتاب زده و گفت و گوی تلفنی مشاهده کردیم برآن شدیم تا مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع حضرت عالی به اختصار به عرض برسانیم:

 

جناب آقای وزیر!

در راس هرم مدیریتی آموزش و پرورش دیرین بروجرد ،جناب آقای شهاب روزبهانی حضوردارند که به اذعان همگان - حتی بسیاری از منتقدین- فردی ارزشمند،وارسته، باتقوا، باکفایت و با پیشینه درخشان هستند. ایشان کمتر از 6 ماه است به اصرار بسیاری از نخبگان دانشگاهی وپیشکسوتان فرهنگی این مسند را پذیرفته اند و گام های موثری را دراین عرصه برداشته اند که امید به بهبود و ارتقای وضعیت تحصیلی را قطغاً به دنبال خواهند داشت.

 

جناب آقای بطحایی!

ما همواره از جناب آقای گودرزی به عنوان منتخب مردم انتظار داشتیم و داریم که در این شرایط خاص اقتصادی وفرهنگی، طبق وعده هایی که به حوزه انتخابیه خود دادند و سوگندی که یاد کردند به دنبال اشتغال جوانان، رفاه شهر باشند و نیز بازوی توانمندی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و یار و همراه مربیان و آموزگاران باشند،لکن مع الاسف ایشان علیرغم این که خود نیز عضوی از خانواده بزرگ فرهنگیان هستند ،از آغاز شروع به کار مدیریت فعلی دائم برطبل افترا ،ناامیدی و درخواست های سطحی کوبیده اند.

نامبرده مکرر اعلام می دارند وظیفه نماینده «نظارت» است اما برای جابه جایی و عزل و نصب ها و حقنه ی اطرفیان خودشان در امور داخلی این اداره (فقط این اداره!) همواره «دخالت» می نمایند.

کاش یک بار حدود و ثغور دخالت و نظارت را برای ما شرح و توضیح فرمایند! تا برادبیات ایشان دربه کارگیری از این واژگان آگاه شویم!

دخالت عباس گودرزی و نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش بروجرد

 

آقای وزیر!

آموزش و پرورش بروجرد در دوازده سال گذشته شوربختانه جولانگاه سیاسی عده ای سود جو بوده است. به روایت تاریخ از سال 1297 در بروجرد آموزش وپرورش به وجود آمده است. چند دهه این شهر، با غنای منحصر به فردش نگین شهرهای غرب ایران بوده است.صدها دانشمند و مولد علم از این شهر در اقصی نقاط جهان ستارگان بلامنازع سپهر دانش و فرهنگ بوده اند لیکن در سال های اخیر به دلیل دخالت عوامل غیرمسئول به ویژه نمایندگان و ازیک سو مدیران بی کفایت و گوش به فرمان، به وضعیت اسفناکی رسیده است.سال هاست رتبه نازلی را دربین شهرهای استان که اغلب شهرهای کوچک و نابرخورداری هستند،کسب می کند.بسیاری ازمدیران بیش از دود هه است به در مسند خود جا خوش کرده اند و از کمترین خلاقیت رشد آموزشی، برخوردار نیستند.

اکنون جناب آقای روزبهانی با این که به تعداد انگشتان یک دست از این مدیران را لغو ابلاغ نکرده اند، بسیاری از گوشه و کنار مدام به ایشان فشار می آورند و در کارها و وظایف ذاتی ایشان دخالت بی جا می کنند.

دخالت عباس گودرزی و نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش بروجرد

آقای بطحایی!

نیک می دانید که امنیت شغلی، نخستین مطالبه هرمقام مسئول است.متاسفانه ما می بینیم افرادی که جز منافع شخصی هدفی را دنبال نمی کنند ،کسانی را تحریک می کنند که درپیشبرد کارها ی این اداره ،سنگ اندازی می کنند و گاهی نیزنسبت به معاونین اداره فحاشی می کنند که به هیچ روی ،شایسته شغل حرفه ای نیست. جناب آقای روزبهانی با هدف بهبود آموزش و در راستای ایجاد تعادل با مشورت و مصوبه ی شورای برنامه ریزی شهرستان و استان تصمیم به برخی از جابه جایی ها گرفته اند که موجب رضایت مندی بسیاری نیز بوده است لیکن برخی درصدد سیاه نمایی این فرآیند هستند.

 

سخن آخر

جناب وزیر ؛ در پایان ازحضرت عالی استدعا داریم یک تیم مجرب و بیطرف را با انتخاب شخص خودتان به این شهرستان اعزام فرمایید تابه صورت حرفه ای گزارشی از رویکردهای و فعل و انفعالات آموزش وپرورش رابرای حضرت عالی، تهیه و تنظیم نمایند و قضاوت پایانی را براساس آن به شما و سایر کارشناسان امر آموزش و پرورش واگذار می کنیم.

مستدام باشید

جمعی از فرهنگیان ایثارگر شهرستان بروجرد


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 23:37 خوانده شده: 689 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +21 0 --
اشرفی زاده 1396/07/05 - 08:53
همکاران عزیز
متاسفانه این مشکل در اغلب شهرستان ها دیده می شود .
نمایندگان در حوزه انتخابی خود ، مدیریت های دولتی را - نه فقط در آموزش و پرورش - به منسوبین خود می دهند در بسیاری از مواقع این مدیران انتصابی ، توانایی لازم را برای چنین مسئولیت هایی ندارند .

در بعضی شهرستان ها ، افرادی در کادر اداری آموزش و پرورش مدیریت های انتصابی گرفته اند که نه تنها توانمندی این کار را ندارند بلکه حتی ادبیات کلامی در شان یک مدیر را هم نمی دانند !
ظاهرا به قانونی نیاز داریم که مانع دخالت نمایندگان در عزل و نصب های حوزه انتخابی شان شود .
پاسخ + +17 0 --
معلم ... 1396/07/05 - 12:56
اولا کاملا موافقم که وزیر باید صلابت و قاطعیت و شجاعت و...داشته باشه
اما همکاران عزیز فکر میکنید جناب بطحایی این خصوصیات مدیر ارشد را داره؟؟!!
اگر داشت اولا وزارت را به هر شرطی قبول نمیکرد و دوما به معلمان ودبیران دروغ نمیگفت!!
کجا رفت وعده پرداخت مطالبات بیمه تکمیلی طلایی و رتبه بندی عادلانه تشکیل سازمان نظام معلمی انجمن صنفی فراگیر معلمان و...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/!!!!! !!!!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیرم 1396/07/06 - 14:56
موافقم
پاسخ + +19 0 --
معلم ایرانی 1396/07/05 - 14:25
وقتی فردی خودش بازدوبند وفشار پستی راتصاحب کند چگونه میشود انتظار داشت جلوی اینگونه اعمال را بتواند بگیردالتماس تفکر
پاسخ + +9 -1 --
بازنشسته فرهنگی 1396/07/05 - 23:47
اولا این افراد که به شورای اصلاح طلبان معروف هستند تعدادشان شاید به تعداد انگشتان دست یک نفر هم نرسد چرا خود را جمعی از فرهنگیان معرفی می نمایند ؟ ثانیا تا جایی که بنده تعدادی از این اشخاص را می شناسم بی اطلاع هستم که آنان به جبهه رفته باشند نمی دانم چرا خود را ایثارگر نامیده اند ای کاش وزیر از آنان بخواهد که مدرکی دال بر حضور درجبهه اگر دارند ارائه دهندثالثا وظیفه نماینده هم نظارت است وهم دادن تذکر به مسولینی است که وظیفه ی خود را به درستی انجام نمی دهند آقای حاج عباس گودرزی وآقای علاء الدین بروجردی هر دو به وزیر تذکر داده اند که شهاب روزبهانی به صورت فله ای مدیران را درایام بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید جابه جا نموده اند واین کار ایشان نه عقلانی است ونه علمی است بلکه کاری است به خاطر جناحی .....
پاسخ + 0 0 --
منوچهر 1396/07/23 - 20:04
در بروجرد قحط الرجال است!!!!!این اقای بروجردی از مادر نماینده متولد شده .جای تعجب نه خودش میره نه مردم ؟؟؟خود کرده را پشیمانی ؟؟؟!!!تفکر لازم است!!شاید
پاسخ + +3 0 --
معلم دردمند 1396/07/07 - 12:25
نماینده ای که خودش هم معلم بوده ضربات مهلکی به آموزش وپرورش وبخصوص معلمان وارد میسازد بیشتر از سایر نمایندگان بوده این دسته نمایندگان محافظه کار در چه دوره ای از معیشت نابسامان معلم دفاع نموده اند فقط کارشان کارشکنی است
پاسخ + +2 -2 --
معلم بدهکار 1396/07/08 - 16:06
خدا ریشه تون بکنه حق التدریس شاغلین روبدین
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/07/12 - 21:38
عجله نکن میخان با پولش رتبه بندی کنن
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/07/12 - 21:39
نظرات منفی بایدمال خانومایی باشه که با ماهی200هزارتومان هم کارمیکنن
پاسخ + +3 0 --
معلم 1396/07/10 - 19:08
خواهشن قانون برنامه ششم در خصوص ایثارگران را اجرا کنید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور