صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

بهمن ویسی/معلم نمونه کشوری

به مناسبت " روز تکریم بازنشستگان " : مشکل بازنشستگان با نام گذاری های صوری و بی پشتوانه،برگزاری مراسم نمایشی و اهدای چند شاخه گل و تقدیرنامه حل نخواهد شد!

سال هاست که پیشکسوتان فرهنگی خواستار همترازی حقوق و مزایای بازنشستگان همه نهادهای دولتی،افزایش حمایت های بیمه ای،ترمیم حقوق بر اساس نرخ واقعی تورم،ارتقای سطح حقوق فراتر از خط فقر،اجرای بی کم و کاست قانون مدیریت خدمات کشوری،اعمال افزایش حقوق مطابق با حقوق و مزایای شاغلین،اولویت استخدام فرزندان فرهنگی،برقراری رتبه بندی و پرداخت سریع پاداش معلمان بازنشسته هستند اما به هیچ یک از درخواست های به حق آنان پاسخ مثبت داده نشده است/ سهم بازنشستگان فرهنگی از بودجه سالانه کشور،چند درصد است/ تنها و تنها پذیرش مطالبات،استیفای حقوق و وضع قوانین اصلاحی در این حوزه،نقطه پایان داستان تکراری و ملال آور مصائب و معضلات بازنشستگان آموزش و پرورش خواهدبود...

روز تکریم بازنشستگان و وضعیت معلمان بازنشسته   در میان تقویم شلوغ و پر مناسبت رسمی کشور،روزی هم زیر عنوان "تکریم بازنشستگان" خودنمایی می کند.

در واژه نامه های پارسی،تکریم به گرامی داشتن،گرامی کردن،بزرگوار شمردن و سپاسگزاری شایسته، معنا شده است. به یقین هدف پیشنهاد دهندگان و تصویب کنندگان این نامگذاری،فرهنگ سازی و ترغیب دولتمردان به سپاس شایسته و بایسته از جایگاه و منزلت رفیع بازنشستگان بوده است.

ناگفته پیداست که در فرآیند پاسداشت و جبران زحمات،سهم پیشکسوتان فرهنگی کشور،به دلیل ارتباط موثر با آینده سازان جامعه،نقش آفرینی مستقیم در روند تعلیم و تربیت و مواجهه پرمخاطره با دانش آموزان در اوج حساسیت سنی،باید با سطح تلاش و رنج طاقت  فرسای این قشر همخوان باشد.

تغییر ذائقه های فرهنگی، رشد آسیب های اجتماعی، مشغله های ذهنی خانواده، ظهور الگوهای فرهنگی جدید،استفاده مخرب از وسایل ارتباطی و فقدان برنامه های انگیزش تحصیلی،جامعه معلمان کشور را در بزنگاهی تاریخی با کوهی از مرارت از شیوه تدریس جذاب گرفته تا کنترل رفتارهای پرخاشگرانه و کتاب ستیز دانش آموز،کمبود سرانه،فقدان امکانات و تجهیزات آموزشی و ورزشی، کاهش منزلت اجتماعی معلم و ده ها دشواری دیگر،مواجه ساخته است. اما همین معلم پس از سه دهه فعالیت در این مسیر پرتلاطم،دور دیگری از سختی و نامرادی را تجربه خواهد کرد.

روز تکریم بازنشستگان و وضعیت معلمان بازنشسته

سال هاست که پیشکسوتان فرهنگی خواستار همترازی حقوق و مزایای بازنشستگان همه نهادهای دولتی،افزایش حمایت های بیمه ای،ترمیم حقوق بر اساس نرخ واقعی تورم،ارتقای سطح حقوق فراتر از خط فقر،اجرای بی کم و کاست قانون مدیریت خدمات کشوری،اعمال افزایش حقوق مطابق با حقوق و مزایای شاغلین،اولویت استخدام فرزندان فرهنگی،برقراری رتبه بندی و پرداخت سریع پاداش معلمان بازنشسته هستند اما به هیچ یک از درخواست های به حق آنان پاسخ مثبت داده نشده است.

به هیچ یک از درخواست های به حق آنان پاسخ مثبت داده نشده است اکنون بار دیگر،دولتمردان در برابر این پرسش قرار گرفته اند که سهم بازنشستگان فرهنگی از بودجه سالانه کشور،چند درصد است و فارغ از شعار و وعده،چه گام عملی برای رفع دغدغه های روزافزون حقوقی،معیشتی و منزلتی بازنشستگان آموزش و پرورش برداشته اند.

مشکل بازنشستگان با نام گذاری های صوری و بی پشتوانه،برگزاری مراسم نمایشی و اهدای چند شاخه گل و تقدیرنامه،حل نخواهد شد؛بلکه تنها و تنها پذیرش مطالبات،استیفای حقوق و وضع قوانین اصلاحی در این حوزه،نقطه پایان داستان تکراری و ملال آور مصائب و معضلات بازنشستگان آموزش و پرورش خواهد بود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 26 شهریور 1396 ساعت 09:06 خوانده شده: 671 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
معلم ... 1396/06/26 - 11:16
موافقم
خواهشمندم از مسولین مربوطه و نمایندگان محترم مجلس و صنف فرهنگیان
1تاسیس بانک فرهنگیان و ادغام صندوق ذخیره در ان
2 تغییر موظفی معلمان و دبیران پس از 20سال تدریس از 20 ساعت به 18 ساعت
3 اجرای نظام هماهنگ حقوق یا رتبه بندی عادلانه از اول سال 97
4 تغییر بیمه تکمیلی فرهنگیان از بیمه برنزی اتیه به طلایی ایران یا دانا
5 به رسمیت شناختن نقش اول معلم در مدرسه و حق اخراج دانش اموزنماهای بی ادب و مردودی انها و دانش اموزان بسیار ضعیف و
6...
پاسخ + +4 0 --
معلم ... 1396/06/26 - 11:16
عادلانه و بروز شدن قوانین نقل و انتقال معلمان و دبیران و اعزام به خارج دبیران
7 انتخابی شدن مدیران حداقل در سطح مدارس و در مراحل بعدی در ادارات و...
8 توجه جدی به تاسیس سازمان نظام معلمی و انجمن صنفی فراگیر معلمان
9 توجه جدی به امکان ادامه تحصیل دبیران و معلمان لیسانسه در مقطع ارشد بخصوص در علوم پایه در دانشگاه فرهنگیان
10....
پاسخ + +8 0 --
معلم ... 1396/06/26 - 11:18
هم فرهنگیان شاغل و هم فرهنگیان بازنشسته دغدغه معیشت ومنزلت مناسب دارند و این در اغاز مدارس باعث دلسردی و تاسف است
پاسخ + +15 -1 --
منصور 1396/06/26 - 12:09
روز گذشته اخبار شبکه اول به خاطر همین روز گزارشی را پخش کرد پس از درد دل بازنشستگان از مشکلاتشان خبر نگار در پایان گفت مسئولین باید برای مشکلات بازنشستگان فکری بکنند چون روزی خود نیز بازنشست می شوند در این موقع همسر تیز بین بنده مطلب مهمی را گفت : مگر مسئولین رده بالا و تصمیم ساز در کشور ما بازنشست می شوند که درد بازنشستگان را بفهمند ایشان تا زنده هستند روی صندلی جاخوش کرده اند!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1396/06/27 - 01:18
متاسفانه هرچه مسولان ما برای یک امر ارزش قایل شدند آن را هم پیش چشم مردم وخود افراد بی ارزش تر نمودند مثل معلم وبازنشسته که هر روز ارزش واعتبار آن را پایین تر می آورند و مثل اینکه به عمد واز روی قصد وغرض این کارها انجام می گیرد و می خواهند در این بین با چنین برنامه های (تکریم وروز بزرگداشت) چیزی به جیب های گرسنه خود اضافه کنند .
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی بازنشسته 1396/06/28 - 12:25
سال گذشته وقتی بازنشسته شدم دریکی از مناطق اصفهان مثلا ازما تجلیل کردن روی صندلی پلاستیکی در یک سالن بی درو پیکر درحالی که مجلل ترین سالن درنزدیکی آنجا خالی بود و کیک وبستنی برای پذیرایی را به دستمان دادند و سپس یک پتو ی یکنفره از پتوهای ضایعاتی یک کارخانه مجهول که همسرم می خواس ببره در اتاق رئیس بندازه
پاسخ + 0 0 --
جواد 1396/06/28 - 18:21
شرم بر مسئولان.
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/06/28 - 20:02
ما در همدان چنین برنامه ای نداریم. خوش بحالتون
پاسخ + 0 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/08/08 - 22:32
دوای شاپک
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/18 - 14:40
بسیار ضعیف

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور