صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سیدمجتبی ساداتی/ معلّم بازنشسته

«بازنشستگان ، معلّمان و دولت دوازدهم»

علیرغم وعده های سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، با تداوم بی مهری ها ، عملاً در احکام حقوقی صادره برای بازنشستگان در سال 96 تغییر محسوسی حاصل نشد و شکاف دریافتی های اکثر بازنشستگان با سایر کارمندان، نه تنها ترمیم نشد بلکه عمیق تر شد/ اً آنچه که ترکیب کابینه دولت یازدهم را رقم زد با خواست عمومی ملت فاصله زیادی داشت/ حتی اکثریت حدود هفتاد درصد نمایندگان مخالفِ دولتِ مجلس نهم که در انتخابات 7 اسفند 94 از رسیدن به کرسی مجلس بازمانده بودند در بالاترین پست ها جذب وزارت خانه ها شدند/ کثر ژنرال ها و سرهنگان قوه اجرایی کشور در مبارزات انتخاباتی  یا بی تفاوت بودند و یا حتی به دروازه خودی گل می زدند/ قاطبه فرهنگیان و بازنشستگان به خاطر منافع و مصالح ملّی ، در آستانۂ انتخابات ، طرح مطالبات صنفی را تعلیق نموده و علیرغم تنگناهای معیشتی ، در  مقابل عوام گرایی و پوپولیسم ایستادند و تکلیف تاریخی شان را نسبت به سرنوشت کشور به درستی انجام دادند/ اکثریت استخوان بندی مدیران کالبد اجرایی کشور نیز با او هم دل نبوده و اگر هوشیاری اکثریت ملت ، خصوصاً رأی دهندگان شهرهای بزرگ نبود نهضت سه برابری یارانه ها به اهداف خود رسیده بود/ با استقرار دولت جدید که امید بسیار می رود اعضای آن مطابق خواست اکثریت ملت باشند ، شرایط برای اصلاح قوانین تبعیض آلود و ارائه لایحه دائمی«ق م خ ک»و استیفای حقوق مشروع و قانونی بازنشستگان و فرهنگیان مهیّا گردد

 مطالبات فرهنگیان و معلمان بازنشسته از دولت دوازدهم بخش بزرگی از جامعۂ بزرگ بازنشستگان کشور که در یک دهۂ گذشته به خاطر عدم اجرای قانون و اهمال در پرداخت حقوق مشروع و قانونی شان از نظر حداقل های یک زندگی شرافت مندانه دچار مشکلات عدیده ای گردیده بودند .

در سال 95 تلاش های بی سابقه ای را جهت استیفای مطالبات خود آغاز نموده و در این مسیر با ارسال هزاران نامه و پیام و پیامک و ده ها ملاقات حضوری با مسولین و نمایندگان مجلس و با مراجعات مکرر به سازمان مدیریت و مجلس شورای اسلامی ، صدای محرومیت و مظلومیت خویش را به گوش مسؤلان ذیربط رساندند ، اما علیرغم وعده های سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، با تداوم بی مهری ها ، عملاً در احکام حقوقی صادره برای بازنشستگان در سال 96 تغییر محسوسی حاصل نشد و شکاف دریافتی های اکثر بازنشستگان با سایر کارمندان، نه تنها ترمیم نشد بلکه عمیق تر شد.

این قشر رنجدیده و سرخورده از عدم توجه مسؤلین ، می رفت تا از فروردین ماه سال جاری با استفاده از ابزارهای قانونی بر تحقق مطالبات به حق خود پافشاری نماید که ، در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت ساز 29 اردیبهشت و پرهیز از سوءاستفاده مخالفان دولت ، موجب گردید که موقتاً طرح مطالبات را رها نموده و به موضوع خطیر انتخابات بپردازد و اینک که با رأی قاطع ملت در 29 اردیبهشت بر ادامه ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی مهر تأیید زده شد بی صبرانه به دنبال اقدام و پیگیری حقوق قانونی خویش است و نیز معلمان شریف و خدوم این کشور که در اهمیت رسالت و شغل شان برای توسعۂ کشور تردیدی نیست و به خاطر عدم اجرای «ق م خ ک »*و تبعیض در پرداخت های کارکنان دولت مطالبات جدّی دارند .

مطالبات فرهنگیان و معلمان بازنشسته از دولت دوازدهم

به نظر نگارنده هم بازنشستگان و هم معلمان شریف با توجه به موارد ذیل ، ترجیحاً طرح مطالبات به حق خویش را تا تشکیل دولت جدید به تعویق اندازند و بعد از شکل گیری کابینه و تشکیل دولت دوازدهم نسبت به طرح مطالبات اقدام نمایند.


یک: گرچه ملت شریف در خرداد 92 دکتر حسن روحانی را با توجه به شعارها و وعده هایش به ریاست جمهوری رساند ، اما با توجه به موقعیت آن زمان و وجود مجلس نهم و سهم خواهی افراد ذی نفوذ، مسلماً آنچه که ترکیب کابینه دولت یازدهم را رقم زد با خواست عمومی ملت فاصله زیادی داشت و در بدنه دولت و در سطح استان ها و ادارات کل نیز تغییرات محسوسی اتفاق نیفتاد و غیر از چند وزارت خانه که هم دل و هم زبان با ملت و رئیس جمهور منتخب بودند مابقی بدنه اجرایی کشور ، با همان مدیران سابق با اندک جابه جایی ادامه کار دادند و حتی اکثریت حدود هفتاد درصد نمایندگان مخالفِ دولتِ مجلس نهم که در انتخابات 7 اسفند 94 از رسیدن به کرسی مجلس بازمانده بودند در بالاترین پست ها جذب وزارت خانه ها شدند .

بنابراین علیرغم انجام اقدامات مؤثر و ارزشمند در بخش های سیاست خارجی ، اقتصاد ، بهداشت و درمان و حوزه های دیگر  ، بخش بزرگی از بدنه دستگاه های اجرایی و حتی اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی اراده ای برای حل مشکل بازنشستگان و حقوق بگیران پایین جامعه ، که معلمین بخش عمدۂ آن بودند نداشتند.


دو: در شرایطی که دکتر روحانی در خانۂ خود غریب بود و اکثر ژنرال ها و سرهنگان قوه اجرایی کشور در مبارزات انتخاباتی  یا بی تفاوت بودند و یا حتی به دروازه خودی گل می زدند ، قاطبه فرهنگیان و بازنشستگان به خاطر منافع و مصالح ملّی ، در آستانۂ انتخابات ، طرح مطالبات صنفی را تعلیق نموده و علیرغم تنگناهای معیشتی ، در  مقابل عوام گرایی و پوپولیسم ایستادند و تکلیف تاریخی شان را نسبت به سرنوشت کشور به درستی انجام دادند.


سه : شاید بتوان ادعا کرد که شخص دکتر روحانی مظلوم ترین رئیس جمهور کشورمان بوده زیرا نه تنها هجمه های بیرونی که تا کنون از نظر سطح و قدر سابقه نداشته بلکه اکثریت استخوان بندی مدیران کالبد اجرایی کشور نیز با او هم دل نبوده و اگر هوشیاری اکثریت ملت ، خصوصاً رأی دهندگان شهرهای بزرگ نبود نهضت سه برابری یارانه ها!!!به اهداف خود رسیده بود.


چهار: اینک به نظر می رسد دکتر روحانی به شدت درگیر انتخاب یاران کابینه و نهایتاً پاک سازی مدیران ناراضی تراش و ذوحیاتین!!!! است و نه تنها در حال حاضر فرصت و امکان عملی برای اجابت درخواست بازنشستگان و فرهنگیان وجود ندارد بلکه نیازمند کمک ، صبوری و همراهی است و لازم است فرصت  داشته باشد تا تیم دلخواه و مورد نظر خود و رأی دهندگان را انتخاب نماید.


بنابراین برای رعایت مصالح بزرگتر و حفظ دستاوردها شاید لازم باشد تا تشکیل کابینه و دولت جدید ، به تلاش برای ملاقات ورایزنی با شخص دکتر روحانی و معاون اول ایشان اکتفا نموده ، بدیهی است با استقرار دولت جدید که امید بسیار می رود اعضای آن مطابق خواست اکثریت ملت باشند ، شرایط برای اصلاح قوانین تبعیض آلود و ارائه لایحه دائمی«ق م خ ک»و استیفای حقوق مشروع و قانونی بازنشستگان و فرهنگیان مهیّا گردد.
* قانون مدیریت خدمات کشوری


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 14:31 خوانده شده: 1352 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +18 -1 --
علي 1396/04/01 - 15:06
من يكي هيچ انتظار و توقعي ندارم
فقط خدا را شكر مي كنم و مي گويم اگر ميتواني تبعيض ها را رفع كن و گرنه

اگر نمي تواني خدمتي كني ، برو تا خيانتي نكني !!
هركه هستي ، جان مولا مرد باش ....
پاسخ + +22 -7 --
.... 1396/04/01 - 15:26
سلام
حق ماست که ما معلمین همیشه همینگونه بمانیم
اینگونه تعریف و تمجیدها از یک رئیس جمهور ترسو نمی دانم برای چیست. قطعاً با وجود بزدلانی چون روحانی در دراز مدت ذلتی بدتر از این نصیبمان خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
منوچهر حسین نژآد 1396/04/01 - 16:40
ادب مرد به زدولت اوست بیاد داشته باشیم ما معلم هستیم.انصاف را ما اموزش میدهیم
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1396/04/01 - 18:58
جناب ....
برخی نان به نرخ روزخور همیشه هستند که سرشان زیر برف و فکر که نمیکنند اصلا....
چون اگر فکر میکردند این همه دزدی و اختلاس (ببخشید وام معوق) و حقوق نجومی را عملکرد مثبت برای قهرمان پوشالی خود-که بارها دربرابر رهبرمظلوم ایستاد و لبخند تلخ به ریش خودش زد - نمیدانستند...
سالها به انتخابات سالم ایران اعتماد داشتم ولی این دوره با اجرای دولت یازدهم فقط تاسف خوردم که کسی که نمیخواهد گناه دیگری بیشتر شود چرا خود دست به کاری میزند تا رای بیاورد.
درضمن اصلا طرفدار قالیباف و رئیسی هم نیستم
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/05/12 - 23:12
مرحبا
بزرگترین اشتباه فرهنگیان رای مجدد به روحانی بود که در طول دولت 11م هییییییییییییییییییییییییییییییییچ توجه و اعتنایی به معلمان نکرد و یقینا در دولت 12م همین منوال ادامه خواهد داشت
پاسخ + +6 -4 --
علی شیخی 1396/04/01 - 18:59
خب البته من فقط ماست خودم را تبلیغ میکنم حتی اگر ترش یا زهرآگین باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +2 -3 --
معلم امیدوار 1396/04/02 - 01:41
انشاا... در دولت12 این 2گروه از اولویتها باشند
پاسخ + +6 -9 --
ناشناس 1396/04/02 - 10:49
شما نگارنده با چه مبنایی این مطالب را به عنوان در دل یک فر هنگی بازنشسته بیان نموده اید.زهی خیال باطل . ایا فکر میکنید اقای روحانی از امثال نو بخت ها و....چشم پوشی میکند وبه فکر فرهنگیان وبازنشستگان است.بروید خدا را شکر کنید که همین 5 الی 10 اضافی امسال را قطع نکنند بقیه افازاتشان پیشکش.همان کاری که پس از انتخابات با افراد تحت پوشش کمیته امام وبهزیستی کردند واضافاتشان را قطع نمودند.
پاسخ + 0 0 --
منوچهر حسین نژآد 1396/04/03 - 02:12
شما وقتی ناشناسی حق پاسخگویی نداری از خودت می ترسی یا از نامت
پاسخ + +10 0 --
مختار 1396/04/03 - 01:03
کجاست نوبخت دروغگو و دیگران که در تنور گرم انتخاباتی وعده مرحله دوم همسان سازی کذایی حقوق بازنشستگان را سر می دادند و وعده اجرای آن را آخر اردیبهشت 96 تعیین کرده بودند حالا نگارنده محترم دعوت به صبوری در برابر بد عهدان ودروغگویان می کند ما به نوبخت و دیگر کذاب ها اعتماد وامید نداریم چرا که همین ها هستند از اجرای قانون طفره می روند هدف گرفتن رای بود ولا غیر
پاسخ + +6 -2 --
حسین 1396/04/03 - 17:39
باز هم احکام 96 صادرشد بدون اعمال قول داده شده ، حقوق بنده بازنشسته یک میلیون ونه صد بود شده در 96 دو میلیون وصد ، بفرمائید چگونه افزایش زیر دومیلیونی مصوب بعلاوه اعمال در صد تغییر سال حدود 10 در صد انجام شده که چنین نتیجه ای حاصل شده ، شاید من نمی فهمم محاسبه چگونه است .؟
پاسخ + 0 0 --
ماندانا 1396/04/08 - 21:08
خدا راشکر کن سالمی،حالا سه میلیون بگیری و خدا نکرده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/20 - 17:51
ماندانا خانوم چی داره میگه؟؟!!......
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/04/09 - 00:28
در شرایطی که دکتر روحانی در خانۂ خود غریب بود و اکثر ژنرال ها و سرهنگان قوه اجرایی کشور در مبارزات انتخاباتی یا بی تفاوت بودند و یا حتی به دروازه خودی گل می زدند .نکته خیلی جالبی اشاره کردید. برای نمونه پیشنهاد می کنم آمار جرائم رانندگی روز انتخابات ویک روز قبل از آن را منتشر کنند .نتایج جالبی خواهید رسید. راهنمایی رانندگی بیشترین ثبت جریمه را در این دو روز دارد که فکر نکنم مردم بی نظم شده بودند
پاسخ + +4 0 --
ع 1396/04/11 - 10:17
به حال ما بازنشستگان بایذ ازتمام وجود گریست.هیچ گوش شنوایی نیست.کجا رفت همسان سازی.
پاسخ + 0 0 --
محمود 1396/04/12 - 18:57
همسان سازی؟؟؟؟؟چی گفتی،کی گفته
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/06/11 - 18:08
تا همکارانی از قماش آقای سید مجتبی ساداتی داریم رسیدن به حق و حقوق خود که چه عرض کنم ... روز به روز خوارتر و بی ارزش تر میشویم.
پاسخ + 0 -1 --
۸۶ 1396/04/13 - 17:23
پس بنابرفرمایشات جنابعالی بعد از سی واندی سال خدمت صادقانه باآنهمه تبعیض پذیری درحقوق ودرمان ومعیشت و.....و.....و........و......‌تازه بدهکارهم شدیم تآآنجا کهمیدانم مابازنشستگان به غیر از خانواده وفرزندان مظلوم خود بدهکارومدیون نیستیم که هیچ طلبکارریم مگراینکهمثل بعضیها معلمی نکرده باشیم البته باعرض معذرت ازهمکاران گرامی
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/06/11 - 18:11
آقای نگارنده که طرفدار هزار آتیشه روحانی هستی بدان و آگاه باش که اصلا حقی برای اعتراض نداری و ندارید که با دست خود مجددا این سرنوشت خفت بار 4 سال گذشته را رقم زدید...

لطفا از حقایق موجود هم چاشنی نوشته نه چندان دلنشین خود هم میکردید.

التماس بیداری
پاسخ + 0 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/07/12 - 16:52
معمولا اکثر کارشناسان همه گرفتاریهای بازنشستگان را بطورمناسب برای متولیان گوشزد میکنند ولی متاسفانه هیچوقت بموقع دررفع معضلات خانواده عظیم بازنشستگان عمل نشده زیراانهایی که درراس مراکز تصمیم گیری قراردارند درکی ازبحرانهایی که این خانواده با انها دست به گریبانند ندارند. به نظر من مراکز دولتی باید داستان را جدی بگیرند تا قربانی کمتربدهیم بنده باوجوداینکه بازنشسته هستم هنوزمستاجرم وبا همه بی ابروییها دست بگریبانم بدهکارم در امر دخل وخرج خانوادگی درمانده ام و مبدل به گدایان شهری شدم کسی هم ماراتحویل نمیگیرد باهمه فامیل قطع رابطه کرده ام انهم درجمهوری اسلام یعنی قطع صله ارحام .
پاسخ + 0 0 --
کهنه باز نشسته 1396/08/03 - 06:44
گویند فساد سرطان جامعه است ومتلاشی کنندۀ آن.فساد یک عمل واحد نیست.بلکه دامنۀ بینهایتی دارد. ازساده ترین تاپیچیده ترین آن ازیک تفکر آغاز میگردد وجامعه را فرامیگیرد.شاید از یک دروغ آغاز شود وشاید از یک هوس وشایدهم ازفقر ونیاز که سرچشمۀ آنست و...مانند یک سلول بدخیم سرطانی مرگ آفرین.
پاسخ + 0 0 --
کهنه باز نشسته 1396/08/03 - 07:06
ازنظر مسؤلان دست
اندر کار ،بازنشستگان مرده
اند.اززمان آقای خاتمی تاکنون
بارها نوشتیم وفرستادیم
«بازنشستگان در حال انقراض را
دریابید» تاکنون کسی نگفته است
"خَرَت"به چند؟نوشتیم همواره
فرزندانمان عرق شرم را برپیشانی
مان نظاره گرند وماچهرۀ گلگون به
زردی نشسته شان را نظاره
گر.اما،مسؤلان منتظر مرگ
ما.نوشتیم آنچه ازگذشته بجامانده
داشتیم بفروختیم تامعیشت را دوام
دهیم ،تا دولتها جان گیرندوگوشۀ
چشمی به ما کنند.غافل ازاینکه
دولتیان ومجلسیان دراندیشۀ
خویشند.فقط ازما رأی میخواهند و
حضور درصحنه .به زبان تجلیل در
سرلوحۀ گفتار ها اما درعمل دور
نگهداشته شده ترین سیاهی قافله
ایم. چه کنیم؟ بازنشسته ایم و
اسقاط.باوعده والفاظ سرگرم مان
کرده اند.کاش؛ دلالی پیشه میکردیم!
بازنشسته دهه70

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور