صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مشاور وزیر و رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش :

" حرف اساسی بازنشستگان این است که تبعیض بین آنها و شاغلان زیاد است و باید از طریق همسان‌سازی این تبعیض از بین برود/ بازنشستگان خواستار این هستند که پاداش پایان خدمت آنها به موقع پرداخت شود "

گروه اخبار/ رییس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیش‌بینی کاهش فاصله حقوق بانشستگان و شاغلان در برنامه ششم توسعه بر لزوم رسیدگی به وضعیت اشتغال فرزندان بازنشسته تاکید کرد.

افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته در سال 96 و مطالبات بازنشستگان

احمد صافی، مشاور وزیر و رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه عملکردها درباره فرهنگیان بازنشسته قوی نیست، اظهار داشت: حرف اساسی بازنشستگان این است که تبعیض بین آنها و شاغلان زیاد است و باید از طریق همسان‌سازی این تبعیض از بین برود.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگان خواستار این هستند که پاداش پایان خدمت آنها به موقع پرداخت شود، گفت: سر و سامان دادن به بیمه و پیش بینی بودجه در مجلس برای کمک به سلامت جسم و روان در سنین بازنشستگی از دیگر خواسته‌های این قشر به شمار می رود.

مشاور وزیر دامه داد: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده تا فاصله حقوق شاغلان و بانشستگان کم شود، صندوق بازنشستگی نیز براساس جدولی که پیش بینی کرده، گفته است که بازنشستگان ۱۰ درصد افزایش حقوق در سال ۹۶ داشته باشند که به صورت پلکانی است.

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: فرهنگیان می‌گویند که فرزندان ما با مدرک لیسانس و دکتری بیکار هستند و می‌خواهند که فرزندانشان در استخدام‌ها در اولویت قرار گیرند و از مجلس و دولت گرفته تا سازمان برنامه و سازمان امور اداری می‌خواهند که به این خواسته‌ها توجه جدی داشته باشند.

صافی مهم‌ترین خواسته بازنشستگان فرهنگی کشور را افزایش حقوق عنوان کرد و افزود: خواسته این قشر  کاملا مشروع است، آنها اغلب دارای فرزند هستند و این حقوق کفاف خرج و مخارج زندگی‌شان را نمی‌دهد.

پایان پیام/

دوشنبه, 14 فروردين 1396 ساعت 13:43 خوانده شده: 1475 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
بازنشسته 1396/01/14 - 15:59
من تعحب می کنم از این گفته آقای صافی که صندوق بازنشستگی پیشنهاد افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان را دارد.! یعنی با فرمایش ایشان به فرض بازنشسته ای که یک میلیون حقوق دارد 10درصد افزایش و بعد به روش پلکانی این 10 درصد کمتر شده و در پله آخر که بیشترین حقوق است لابد یک درصد افزایش می شود.!!! در صورتی که از نوبخت شنیدم که این افزایش 20 درصد به روش پلکانی خواهد بود یعنی از 20 درصد شروع و در 10 درصد تمام می شود. غیر از این افزایش سالانه یک افزایش دیگر ناشی از همسان سازی حقوق خواهد بود که مجلس برای این مصوبه خود حدود 3 هزار میلیارد تو مان اختصاص داده است.
پاسخ + +10 0 --
بهنام ع 1396/01/14 - 16:22
آیا کسی از همکاران بازنشسته فرهنگی میدونه این ده درصد افزایش حقوق به صورت پلکانی و طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین چه ارتباطی باهم دارن؟ آیا جدا از همدیگه هستند یا طور دیگه؟ لطفا یکی از همکاران در این مورد توضیح دهد؟
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته سرافراز 1396/01/14 - 21:19
بله کلا یک نوع سرکاری است وفقط از این برنامه به آن برنامه وازاین مجلس به اون مجلس و از این وزیر به اون وزیر واز این رئیس جمهور به اون رئیس جمهور (از این دست به آن دست ) می کنند و ما وشعور مارا سر کار می ذار ند.
پاسخ + +10 -1 --
بازنشسته سرافراز 1396/01/14 - 19:41
باید گفت که آقای صافی شما هم بلحاظ اینکه مسولیتتان خالی از عرایض نباشد. .مقداری از مشکلات بازنشسته گان را بیان نمودید. ولی باید گفت که آقای صافی این مشکلات بازنشسته گان، خواسته نیست. بلکه حق مسلم است (یعنی ما هم مثل یک ایرانی که کارمند یک نظام ومملکت بودیم ) و درکل این سیستم حقوقی را کلا ناعادلانه می دانیم و به آن اعتراض داریم. و با این روش پلکانی نیز ناامید تر هستیم و آن را هم درحق خود اجحاف میدانیم. واگر آقایان وزیر و رئیس الوزراها هم توانستند یک ماه با این حقوق ( حتی با حقوق حداکثر ی یک بازنشسته ) زندگی را بگذرانند ما هم آن وقت هیچ ادعایی نخواهیم داشت. باشد که روزی وجدان ها بیدار و مسولین خود را درمقابل وجدان وخدا مسول بدانند.
پاسخ + +12 0 --
بازنشسته ۹۳ 1396/01/15 - 10:49
بایداحمدصافی راازسمت نمایندگی بازنشستگان آموزش وپرورش برداریم وکسی دیگرراکه خیلی تواناباشدجایگزین اوکنیم تابتواندازحق وحقوق بازنشستگان آموزش وپرورش دفاع کند
پاسخ + +10 0 --
بازنشسته 1396/01/15 - 12:39
آقای صافی بازنشسته فرهنگی نیستن بازنشسته دانشگاهی با حقوق بالا هستند ایشان جزو هیت علمی دانشگاهی بودند و با حقوق و مزایای بالیی بازنشست شدند .نماینده بازنشستگان باید یه معلم بازنشسته باشد که درد و رنج بازنشستگان فرهنگی را بخوبی درک کند واز حقوق مسلم ما دفاع کند .حق فرهنگیان مظلوم سالیان سال است که خورده شده وبه بازنشستگان فرهنگی ظلم بسیار شده است وکسی باید باشد که از حقوق مظلومین بخوبی دفاع کند
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته سرافراز 1396/01/15 - 21:03
برای این آقای صافی را گذاشته اند چون او زیاد مشکل ندارد.و .به همین خاطر از مشکلات اساسی بازنشستگان با خبر نخواهد بود و زیاد مزاحم آقایان مسول نخواهد شد فقط سالی یک بار با یک شیرین کاری کلاهی دوباره سر مابازنشستگان که از هر دری قطع امید کرده ایم می ذار ند و آبی هم از آب تکان نخواهد خورد.
پاسخ + +8 0 --
بازنشسته 1396/01/15 - 20:03
صافی میشه بگی حقوق خودت چقدر است
پاسخ + 0 0 --
معلم بازن نشسته 1396/01/16 - 22:15
احسنت صافی جون خواهشا حقوقت چقدر کفاف زندگید میده
پاسخ + +8 0 --
مختار 1396/01/15 - 21:39
صافی کدام نابغه ای است که سر درآورده ما میگیم نره صافی میگه بدوش مرد حسابی نا سلامتی همنشین وزیری تو چرا ده درصد را پلکانی می کنی نجومی بگیر عوضی اصلأ که ترا برای بازنشسته ها منتسب کرده
پاسخ + +5 0 --
مهران 1396/01/16 - 00:04
اصلأ صاف و پوست کنده بگو تو اگه معنی تبعیض را می فهمیدی از 10درصد پلکانی ضر نمی زدی برو تو خونه ات استراحت کن و به فکر آخرت خود باش مرفه بی درد مشاور گونه ما اگه بخواهیم رئیس کانون بارنشستگان نباشی کی رو باید ببینیم بی فکر ؟؟؟؟ ....
پاسخ + +5 0 --
بازنشسته 1396/01/16 - 21:35
امروز حقوق کل صندوق بازنشستگی کشوری و فرهنگیان بازنشسته را در فضای مجازی دیدم بعضی حقوق6700 می گیرند این حقوقها مال امثال آقای صافی و مسولان رده بالا است .مسلم است کسی که حقوق بالایی می گیره نمی تواند از غالب معلمان بازنشسته که دوربر 2 یا 2/5 می گیرند درست دفاع کند . این نیز خود تبعیً است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/01/16 - 22:26
احسنت
پاسخ + +7 0 --
کریمی 1396/01/16 - 22:30
میخوام صافی توضیح بدهند چه طور با حقوق 2300 خرج پسر دانشجو دختر دم بخت و خودم ناراحتی قلب و دیابت بدهم ،خدا شاهد می گیرم زندگی ما سراسر زجره
پاسخ + +2 0 --
محمد حسین سیف عسکری 1396/01/18 - 11:17
سلام به همکاران با زنشسته فرهنگی.که سال ها جور وسختی درپی تعلیم وتربیت ومعماری علم وادب این مر ز وبوم تحمل نموده اید ومتاسفانه اکنون فراموش شده ایم .و حضرات برای رنگین وپرلعاب کردن محفال ومجالس خود گاهی ناخودآگاه از زبانش پر می گیرد.ببخشید که شاه وشاهزا ده هاقدر شما را نمی دانند.چون خودشان با درآمدهای هنکفت ونجومی وچاه های نفت فکر باز نشسته شدن نیستند...ودر ضمن بنده خدا بازنشسته های قبل از سال ۸۵ مبلغ دریافتی شان یک میلیون ودویست بیشتر نیست .با آن همه نان خور ومهمان شان .اول باید فکری به حال آن بنده خدا ها نمود. البته خود من هم بازنشسته سال ۸۹ هستم .دریافتی من وامثال من هم زیاد نیست .ولی با یه فکر اساسی کرد .به امید گسترده شدن عدل وداد حقیقی در جامعه وجامعه فرهنگی......
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1396/01/19 - 00:20
خوشا به حال مان که فقط با امید زنده ایم. برادر صیف این آقایان مسول هم همین را می خواهند که فقط با امید در نهایت بد بختی زندگی کنیم. وکاری به کارشان نداشته باشیم لذا وظیفه مان است که هم خودرا بیدار کنیم وهم مسولآن را (مسولآن با خبر که خود را به بی خبر ی زده اند )
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1396/01/19 - 21:11
من فکر می کنم در این میان اقای نوبخت با بازنشستگان صادق نیستایشان هیچ اعتقاد ندارن حق بازنشستگان را دولت بده ما زمان اشتغال حق بیمه به صندوق کامل دادیم این درست نیست که هفتاد درصد حق ما سالها پایمال شود
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته 1396/01/24 - 14:52
خداصافی ونوبخت وربیعی رادرماتم عزیزترین عزیزشان بنشاند که مابازنشستگان رادرمانده وحقوق به حق ماراپایمال میکنند این نوبخت عوضی نیامده فرزندش صرافی باز میکنه وصافی بیشرف فقط به فکر جیبش است دزد عوضی ازکجا دردما راخواهد فهمیدمن نخواستم دین هم مال انها ایمان هم.........اقای نوبخت وجدانت بیدار شود مایهودی نیستیم ماهافرزندان این مرزوبوم هستیم وزحمتهای زیادی هم درسنگر علم وهم درجبهه حق علیه باطل.بخاطرجنگ کم گرفتیم بخاطربازسازی ازحقوق کم مان کمک کردیم تا مملکتمان ابادوماهم دربازنشستگی اسوده وباخیال راحت وبدون کم بود زندگی کنیم..ولی شماهاایمان و اعتقاد ماراگرفتید بس ازغضب خدابترسیدشماها ظالمان دوره خودتان رادیدید که اخرشان چه شد خداچنان گرفتارتان میکند که فقط باحسرت به دوربرتان ذل میزنید
پاسخ + +2 0 --
بداغی 1396/01/26 - 22:05
سلام دوستان,صدلی معلم,از اون روزی که از مجلس دانش آموزی بهت جسارت کردند.احساس میکنم زیاد پیگیر حق و حقوق بازنشستگان نیستید.امیدوارم من اشتباه کنم.چون قبلا اخبار پاداش پایان خدمت بازنشستگان۹۵ رو بیشتر پیگیر بودید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور