چاپ کردن این صفحه

" آقای نوبخت ! شما که از سال ۱۳۹۲ بر این مسند نشسته اید ؛ لطفا" بفرمایید این ماده قانونی را در کدام سال متناسب با تورم سالانه اجرا کردید!؟ "

خلاء قانونی در زمینه متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه نداریم !

علیرضا شیوایی اسکویی/ فعال صنفی و معلم بازنشسته - استان آذربایجان شرقی

متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه  جناب نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ در پخش زنده اینستاگرام با بازنشستگان کشوری و لشگری سخن گفت.
خلاصه صحبت های مطرح شده ایشان این بود که فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری شامل بازنشستگان نمی شود و در هیچ قانونی از جمله قانون برنامه ششم توسعه موادی را نداریم که از آنها جهت افزایش حقوق بازنشستگان استفاده کنیم و بنا به احترامی که به بازنشستگان عزیز داریم ! ما خودمان افزایش ها را انجام می دهیم.

حال چند پرسش از جناب نوبخت :
با توجه به فرمایشات جنابعالی قوانین لازم برای افزایش حقوق بازنشستگان وجود ندارد اما برای شاغلین می توانید افزایش ها را جنبه قانونی بدهید ، حال سئوال اینجاست که چرا برای معلم های آموزش و پرورش که در کلاس درس تدریس می کنند و شاغل هم هستند! با استفاده از ظرفیت های  قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه ششم توسعه ، اقدام به افزایش حقوق نمی نمایید ؟
پس لطفا" هر چه سریع تر نسبت به افزایش حقوق معلم های شاغل که در کلاس درس تدریس می نمایند ، اقدام نمایید ؛ اگر مواد لازم در قانون برای افزایش حقوق این عزیزان را نمی دانید می توانیم به شما آدرس بدهیم!
مطلب دیگر اینکه به اذعان اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی برای تصویب قانون برنامه ششم توسعه ،نمایندگان مجلس خیلی تلاش کردند تا موادی را در جهت افزایش حقوق بازنشستگان در این برنامه بگنجانند ، اما دولت ( جناب نوبخت ) مخالف جدّی قضیه بودند که در نهایت به ماده ۳۰ بسنده شد !
حال دلیل مخالفت جنابعالی چه می تواند باشد !؟


جناب نوبخت 

باز هم دیر نشده است ، اگر امروز شما تغییر کرده اید و دغدغه افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق آنان با شاغلین را دارید و خلاء قانونی را احساس می کنید! می توانید با ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی و یا اصلاح مواد و تبصره های قانون مدیریت خدمات کشوری و برنامه ششم توسعه نسبت به افزایش حقوق این عزیزان اقدام نمایید ، قطعا" اگر شما از طرف دولت این کار را انجام بدهید ، نمایندگان مجلس نیز آن را تصویب خواهند کرد و چون این لایحه از طرف دولت ارائه می شود ، شورای نگهبان نیز با قاطعیت آن را قبول خواهد کرد و ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی ( بار مالی )را نخواهد گرفت!

متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه

لطفا" دیگر از محدودیت منابع صحبت نکنید چون کشور ما کشوری غنی و ثروتمند است و ما روی گنج نشسته ایم و علی رغم تحریم ها بدون نفت هم می توان مملکت را به بهترین شکل اداره کرد جهت اطلاع فقط عایدی مالیات ارزش افزوده از کالاها و خدمات را مثال می آورم .
بیانات مقام معظم رهبری را یادآور می شوم که فرمودند:
علی رغم کمبودها و تحریم ها به وضع معیشتی معلمان رسیدگی شود.
نکته دیگر اینکه در صحبت هایتان مُدام به نبود قوانین برای افزایش حقوق اشاره کردید . جهت راهنمایی یاد آور می شوم که لطفا" قوانین فعلی را به خوبی اجرا بکنید ، نمونه آن :
ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری است که در هیچ کدام از این سال ها یعنی از سال ۱۳۸۶ که سال اجرای قانون بود تا کنون ، اجرا نشده است.
در این ماده به متناسب بودن افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه اشاره شده است .
با دولت قبل کار ندارم که آنها هم قانون را اجرا نکردند ! شما که از سال ۱۳۹۲ بر این مسند نشسته اید ؛ لطفا" بفرمایید این ماده قانونی را در کدام سال متناسب با تورم سالانه اجرا کردید!؟
برای مثال : تورم رسمیِ سال گذشته که اخیرا" اعلام کردید ۳۸ درصد است !
حال دولت می خواهد حقوق ها را ۱۵ درصد افزایش بدهد! آیا این اجرای قانون است ! در اینجا که خلاء قانونی ندارید !
موارد مشابه این ماده زیاد است ، اگر حوصله داشته باشید مثل جلسه اینستاگرامی که قانون مدیریت خدمات کشوری را برای بازنشستگان تدریس کردید ؛ ما به عنوان معلم بازنشسته بهتر از هر شخصی می توانیم این قوانین را کالبد شکافی کنیم!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

متناسب سازی افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان متناسب با تورم سالانه

دوشنبه, 11 فروردين 1399 12:14 خوانده شده: 1208 دفعه

در همین زمینه بخوانید: