صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شیرزاد عبداللهی / همکار گروه صدای معلم

یک میلیارد دلار کمک به آموزش و پرورش برای تسویه پاداش بازنشستگان از منابع صندوق توسعه ملی از بودجه 97 حذف شد ؛ اولویت آموزش و پرورش یک تعارف و شعار بیش نیست؛ معلمان در صورتی واقعیت های اقتصادی کشور را باور می کنند که تبعیض نباشد !

 علی اصغر یوسف نژادسخنگوی کمیسیون تلفیق از مجوز مقام معظم رهبری برای برداشت 4 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی خبرداد/رقم پیشنهادی دولت 5 میلیارد و 800 میلیون دلار بود/ کمیسیون تلفیق مبلغ یک میلیارد و 6 میلیون دلار برداشت از منابع صندوق برای کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش را از جدول حذف کرد/ ردیف حمل و نقل ریلی هم از جدول حذف شد/ در کمیسیون تلفیق کمک به صدا و سیما از منابع صندوق توسعه ملی از 100 میلیون دلار پیشنهادی دولت به 150 میلیون دلار افزایش یافت/ در کمیسیون تلفیق مجلس، ردیف بنیه دفاعی از منابع صندوق توسعه ملی از 1میلیارد و 300 هزار دلار پیشنهادی دولت به 2 میلیارد و 500 میلیون دلار افزایش یافت و تقریبا دو برابر شد/ آقای تاجگردون رییس کمیسیون تلفیق و فاطمه سعیدی، محمود نگهبان سلامی و  جبار کوچکی‌نژاد اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در کمیسیون تلفیق جواب بدهند که چرا ردیف آموزش و پرورش حذف شد/ چرا صدایی از حاجی بابایی بلند نمی شود/  مجلس جواب بدهد که چرا ردیف صدا و سیما در تبصره چهار، 50 درصد اضافه شد و سهم آموزش و پرورش صفر شد/ صندوق توسعه ملی یک نهاد حکومتی است که در سال 92 جایگزین صندوق ذخیره ارزی گردید/ 30 درصد از منابع حاصل از فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز می شود/ استفاده دولت از منابع صندوق توسعه برای هزینه های جاری خلاف فلسفه تاسیس این صندوق است/ این تبعیض پذیرفتنی نیست که صدا و سیما از صندوق سهم ببرد و آموزش و پرورش محروم شود/ آموزش و پرورش از تبعیض و فراموشی رنج می برد/  برداشت از صندوق مثل این است که خانواده ای از حساب پس انداز مسکن خانواده برای خرید مواد غذایی و پرداخت فیش آب و برق وگاز، هزینه درمان و... برداشت کنند/ اگر مدیران کشور با همین فرمان پیش بروند تا چندسال دیگر نه تنها پس اندازی  برای آینده از محل درآمدهای نفتی غیرممکن می شود بلکه کارهای عمرانی هم باید تعطیل شود/ هزینه های جاری دولت تا سه سال دیگر  تمام منابع کشور را می بلعد/ همان اتفاقی که برای اقتصاد خانواده پیش آمده گریبان دولت را هم گرفته است/ مخارج خانواده چند برابر درآمد خانواده و هزینه های حقیقی دولت چند برابر درآمدهای آن است/  اگر مشکلی برای درآمدهای نفتی پیش بیاید ، دولت حتی قادر به پرداخت حقوق کارکنان خودش هم نخواهد بود/ کشور با بحران های بزرگی مانند نابودی منابع آب و محیط زیست مواجه است که پیامدهای غیرقابل پیش بینی دارد/ روحانی و علی لاریجانی اداره کشور را به این شکل تقریبا غیرممکن می دانند/ مدیریت کشور نه تنها سهم نسل های آینده را پیش خور می کند حتی قادر به تامین رضایت همین نسل هم نیست

 

حذف تبصره کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی

در جدول تبصره 4 بندهای (الف) ، (و ) و (ز)  لایحه بودجه 97 کل کشور تقدیمی از سوی دولت به مجلس (اینجا)  آمده بود: "به منظور تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه، به دولت اجازه داده می شود براساس جدول زیر، نسبت به برداشت از ورودی سال 97 صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصله را به ردیف درآمد عمومی به شماره طبقه بندی 310705 نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید و اعتبارات موضوع این بند برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود. هر گونه پرداخت در غیر از موارد مشخص شده از جمله حقوق و دستمزد از محل منابع این بند ممنوع است. تبدیل دلار به ریال منابع موضوع این بند زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد."  نسل ما بر اثر سوء مدیریت نه تنها سرمایه نسل های آینده را پیش خور می کند ، قادر به تامین رضایت نسل موجود هم نیست

در تبصره 4، به دولت اجازه  داده شده بود که 5806 میلیون دلار معادل 20 هزار و 320 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای طرح های از قبیل طرح های آب رسانی و آبیاری، سازمان صدا و سیما، تقویت بنیه دفاعی، مقابله با ریزگردها، توسعه مکران، سامان دهی حمل و نقل عمومی، بهبود محیط زیست و پسماندها، حمل و نقل ریلی، کمک به سامان دهی بافت های فرسوده و کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش برداشت کند. سهم آموزش و پرورش 1006 میلیون دلار معادل 3520 میلیون تومان برای کمک به تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بود.

حذف تبصره کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی

صندوق توسعه ملی یک نهاد حکومتی است که جایگزین صندوق ذخیره ارزی شد. صندوق توسعه ملی، پس از خالی شدن حساب ذخیره ارزی در دولت احمدی نژاد ، بر اساس ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه(اینجا) با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و فراورده‌های نفتی به ثروت های ماندگار، مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی و نیز حفظ سهم نسلهای آینده از منابع نفت و گاز و فراورده‌های نفتی تاسیس گردید.حداقل معادل سی درصد (%30) از منابع حاصل از صادرات نفت (نفت خام، ميعانات گازي، گاز و فرآورده‌هاي نفتي) به صندوق واریز می شود.

 

آقای تاجگردون رییس کمیسیون تلفیق و فاطمه سعیدی، محمود نگهبان سلامی و  جبار کوچکی‌نژاد اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در کمیسیون تلفیق جواب بدهند که چرا ردیف آموزش و پرورش حذف شد  استفاده از منابع صندوق توسعه ملی طبق اساسنامه بر اساس سه تبصره زیر صورت می گیرد :

تبصره 1- استفاده از منابع صندوق براي اعتبارات هزينه‌اي و تملك دارائي هاي سرمايه‌اي و بازپرداخت بدهيهاي دولت به هر شكل ممنوع است.

تبصره2ـ اعطاي تسهيلات موضوع اين ماده فقط به صورت ارزي است و سرمايه‌گذاران استفاده‌كننده از اين تسهيلات اجازه تبديل ارز به ريال در بازار داخلي را ندارند. 

تبصره3ـ اعطاي كليه تسهيلات صندوق صرفاً از طريق عامليت بانكهاي دولتي و غيردولتي خواهد بود. به همین دلیل در رسانه های اصولگرا انتقادهای تندی به استناد همین تبصره ها  علیه تبصره 4 لایحه بودجه 97 مطرح کردند.

روشن است که استفاده دولت از منابع صندوق توسعه برای هزینه های جاری خلاف فلسفه تاسیس این صندوق است. این کار مانند این است که خانواده ای تصمیم بگیرند برای خرید یک واحد آپارتمان سالانه مبلغی از درآمد خود را پس انداز کنند. اما هرماه به بهانه مسافرت ، برگزاری مهمانی ، خرید مواد غذایی و پرداخت فیش آب و برق وگاز، هزینه درمان و... از حساب پس انداز مسکن برداشت کنند. در این صورت پولی در حساب پس انداز باقی نمی ماند.

افزایش هزینه های جاری دولت دو پیامد دارد ؛ اول اینکه هزینه های عمرانی در بودجه کاهش می یابد و هرسال سهم هزینه های جاری بیشتر می شود. پیامد دوم برداشت از صندوق توسعه به بهانه های مختلف برای امور جاری و عمرانی است.

اگر با همین روند پیش برویم تا چندسال دیگر نه تنها پس انداز برای آینده از محل درآمدهای نفتی غیرممکن می شود بلکه کارهای عمرانی هم باید تعطیل شود و کل درآمد کشور صرف هزینه های جاری شود و البته منابع موجود یعنی نفت و گاز و مالیات هم کفاف هزینه های جاری کشور را نخواهد کرد. در این حالت اگر مشکلی برای درآمدهای نفتی پیش بیاید ، دولت حتی قادر به پرداخت حقوق کارکنان خودش هم نخواهد بود. تقریبا همه اقتصادددان ها این مساله را گوشزد کرده اند. خود روحانی و علی لاریجانی هم اداره کشور را به این وضعیت تقریبا غیرممکن می دانند. نسل ما بر اثر سوء مدیریت نه تنها سرمایه نسل های آینده را پیش خور می کند ، قادر به تامین رضایت نسل موجود هم نیست. این درحالی است که کشور با بحران های بزرگی مانند نابودی منابع آب و محیط زیست مواجه است که پیامدهای غیرقابل پیش بینی دارد.

حذف تبصره کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی

معلمان مشکلات اقتصادی کشور را می فهمند اما باور نمی کنند ، چرا که احساس می کنند علیه آنها و علیه آموزش و پرورش تبعیض سیستماتیک اعمال می شود. مثلا برداشت از صندوق توسعه ملی برای آموزش و پرورش مجاز نیست اما برای صدا و سیما پسندیده است و کمیسیون تلفیق سهم صدا و سیما  را 50 درصد افزایش می دهد و سهم آموزش و پرورش را صفر می کند. این کار کمیسیون تلفیق اعتماد معلمان را به نمایندگان مجلس و نهاد قانونگذاری کاهش می دهد.  

حذف تبصره کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی

روز سه شنبه 3 بهمن 96 علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت(اینجا) از آخرین مصوبه این کمیسیون خبر داد.علی اصغر یوسف نژاد  با اشاره به آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 97، بیان داشت: جدول تبصره(4) بندهای (الف)،(و) و (ز) لایحه بودجه پس از تایید مقام معظم رهبری در کمیسیون تصویب شد. اصلی ترین ردیفی که در این جدول حذف شده است مبلغ یک میلیارد و 6 میلیون دلار برداشت از صندوق برای کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جدول برداشت از صندوق توسعه ملی به قرار زیر است:

جدول مربوط به مجوز اخذ شده تبصره (4) بندهای (الف)، (و) و (ز)

ردیف

عنوان

مبلغ

1

بنیه دفاعی

2.5 میلیارد دلار

2

صدا و سیما

150 میلیون دلار

3

بازسازی مناطق زلزله زده و سیل زده

100 میلیون دلار

3

واکسن پنوموکوک(سینه پهلو) و روتا ویروس(عفونت کودکان)

100 میلیون دلار

4

تسهیلات سیستان(بندز)

350 میلیون دلار

5

مقابله با ریزگردها

150 میلیون دلار

6

آبرسانی به روستاها

200 میلیون دلار

7

آبیاری تحت فشار

250 میلیون دلار

8

آبخیزداری

200 میلیون دلار

 

 

 

 

 

 

حذف تبصره کمک به تسویه بدهی پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی

چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 14:58 خوانده شده: 1327 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +34 -1 --
معلم 1396/11/04 - 16:02
مثل روز روشن بود چنین کاری میکنند...
چون صدای معلمان در نمی آیید و هیچ اعتراض عملی انجام نمیدهند..
معلمان سر وقت میروند سر کلاس... تمام حماقتهایی که تحت عناوین مختلف طرح و اقدام پژوهی و تصحیح برگه و کارنامه نوشتن و .... انجام میدهند...
... شما به جای نمایندگان مجلس... نه به جای رییس جمهور چنین معلمان معصوم و مطلوم و سربه زیر و گوش به فرمان را ببینی اصلا به مخیله ات میرسد که اینها از بودجه و حقوق و بیمه راضی هستند؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/11/04 - 17:04
فعلا گویا اولویت نظامی و امنیتی است تا ا.پ و فرهنگ و ادب و مشکلات داخلی
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 03:28
بارها گفته ام که آموزش و پرورش، اولویت هیچ دولت اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالی و... نبوده و نیست. 8-9 اولویت مهم تر وجود دارد. امنیت ، دفاع، تامین گندم، فروش نفت ، رفع بیکاری ، آب و برق ،صنعت ، صادرات غیر نفتی، بهداشت و....به گمان دیدگاه دولت و سازمان برنامه این است که بهره وری در آموزش و پرورش زیر 30 درصد است. در یادداشتی با عنوان بودجه ریزی عملیاتی نوشتم که به زعم وزیر و معاونش الهیار ، در آموزش و پرورش ، دولت برای کاری که ارزش آن 8 تومان است 30 تومان هزینه میکند. الهیار در تبریز گفت : "تغییر شکل در نظام بودجه ریزی و بودجه بندی مبتنی به عملکرد، تنها راه برون رفت از شرایط فعلی است....برای حل کسری بودجه بایستی تمامی هزینه های اضافی و غیر مفید حذف شود ." آنهایی که تصور می کنند الهیار برای افزایش بودجه و رفاه معلم به آین وزارتخانه آمده کم کم با سیلی واقعیت از خواب بیدار می شوند. البته قرار است معلمان را آزرده و عصبانی نکنند و گمان می کنند با استفاده از اصطلاحات فنی ، معلمان متوجه واقعیت نمی شوند.
پاسخ + 0 0 --
O 1396/11/05 - 09:03
معلمان خیلی بی عار شده اند.
هر چقدر در حق انها ظلم میشود، صدایشان در نمی اید.
چقدر ننگ و خواری رو قبول میکنید.
بر خیزید و با اعتراضات به این دور باطل ظلم و تبعیض پایان دهید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/11/05 - 11:54
بجز معلمان کاگران قرار دادی و بیکار شده دامداران و کشاورزان و...هم معیشت خوبی ندارند
خوش بحال پولدارها و پزشکان مهندسان و نظامیان و...
پاسخ + +25 0 --
معلم 1396/11/04 - 16:03
از ما است که بر ما است!!!!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 03:44
خودزنی فایده ندارد. ما باید با واقعیت های شغل خود و اقتصاد کشور آشنا شویم. در یک نگاه تاریخی حداقل در 56 سال اخیر یعنی از سال 40 تاکنون به جز مقطع سال 55 و در آستانه انقلاب که دولت جهشی در حقوق کارمندان ایجاد کرد تا کنون معلمان از وضع حقوق و مزایای خود ناراضی بوده اند و در مقایسه با سایرکارکنان دولت احساس غبن و تبعیض کرده اند. در نگاه سوسیالیستی و جامعه گرا دولت مسئول تامین نیازهای ضروری همه آحاد جامعه و اجرای عدالت است. در دهه اول انقلاب با وجود جنگ و کمبود ، دولت موسوی با نگاه چپگرایانه همین سیاست را دنبال می کرد. اما ادامه سیاست های نیمه سوسیالیستی امکان پذیر نبود و دولت به سمت اقتصاد بازار آزاد رفت. اما به جای بخش خصوصی ، یک بخش پنهان شبه دولتی و غیرپاسخگو شکل گرفت که اقتصاد و سیاست را فلج کرد. طبقات ضعیف ایران از معایب هر دو نظام سوسیالیسی و سرمایه داری رنج می برند اما از مزایای آنها بی بهره اند. دولت که زورش به دولت پنهان نمی رسد راهی جز رفتن به سمت انقباض اقتصادی و صرفه جویی ندارد.
پاسخ + +18 0 --
فرهنگ 1396/11/04 - 16:22
به آقای مدیری هم نه تنها کمکی دردرست کردن طنز در مورد معام وآوپ نمیکنیم بلکه با آن برخورد هم میکنیم. بطوری که یکی از مسولین آوپ به خود اجازه میدهد به معاون صدا وسیما نامه اعتراض آمیز بنویسد ،آن هم از طرف همه معلمان. همکاران گرامی صدای‌معلم را فقط میتوان از طریق همین طنز پردازان به جامعه رساند به شرط آنکه اطلاعاتشان در حد سانسور صدا وسیما واطلاعات دانش آموزان نباشد
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 04:02
من طنز مدیری را ندیده ام و در باره آن به صورت مصداقی نظری ندارم. اما واقعیت این است که جامعه ما سال به سال نابردبارتر می شود. قبلا هم دیدیم که معلمان به کارتونیست ها و روزنامه نگاران اعتراض کرده اند و حتی یک فعال صنفی در کرج در حضور دانش آموزان روزنامه آتش زد. البته معلمان تنها نیستند اقوام و صاحبان مشاغل از پزشک تا پرستار و وکیل و... این حساسیت را دارند.مساله فراتر از طنز است. آدم ها معمولا از جای دیگر ناراحتند اما به دلایل مختلف زورشان نمی رسد در نتیجه به بهانه ای جزیی یقه فرد یا جریان ضعیف تری را می گیرندو دِبزن ! گاهی پدر یا مادری از موضوعی در محل کار ناراحتند و با این نارحتی به منزل می آیند . ناگهان کودک بی خبر از ماجرای خانواده مثلا سروصدا می کند یا وسیله ای را خراب می کند یا درخواست نامربوطی طرح می کند . یک دفعه کاسه خشم پدر یا مادر که قبلا از دست رییس پر بوده لبریز می شود و کودک بیگناه تنبیه می شود. جامعه ما بیش از حد اخمو ، بیش از حد سیاسی ، بیش از حد کم تحمل است. البته اینها ذاتی نیست و محصول شرایط اجتماعی و اقتصادی و سیاسی است.
پاسخ + +9 -1 --
شهاب 1396/11/04 - 17:57
کاردرستی انجام دادند شاید برای عده ای که هنوز به این دولت امیددارندروشن شود که این دولت ووزارتخاته ی آوپ دشمن فرهنگیان ودانش آموزان هستند تا سال 1400 همراه شما هستیم با تبعض و دروغ تنها راه موثر تحریم کارهای غیرموظف است که در این زمینه امیدی به همراهی فرهنگیان محترم ندارم
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 04:09
شهاب جان انگار به عرایض بنده و جدولها التفات نکرده ای . جدول پایینی که بیش از یک میلیارد دلار برای پاداش بازنشستگان پیش بینی شده است را دولت داده . جدول دوم که سهم آموزش و پرورش صفر شده و بنیه دفاعی و صدا و سیما دوبرابر شده مصوب کمیسیون تلفیق مجلس است. در این کمیسیون افرادی از هر دو جناح حضور داشته اند. نمایندگان باید توضیح بدهند که درچه فرایندی این اتفاق افتاده است. ما در بررسی هر موضوعی باید بدون پیشداوری و بر اساس واقعیت ها نظر بدهیم. ضمنا از واژه دشمن فرهنگیان و دانش آموزان استفاده نکنید.
پاسخ + +16 0 --
معلم 1396/11/04 - 18:46
اگه کمک به عتبات عالیات مبارکات عراق بود حذف نمی شد.!!
چراغ به خانه ایرانیان حرام است.! فتوا دادند
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 04:24
در بودجه ردیفی برای کمک به عتبات عالیات ندیده ام. بر اساس
"اگر بود حذف می شد یا نمی شد"، هم نمی شود قضاوت کرد. مَثَل چراغی که به خانه روا است به مسجد حرام است مثل درستی است. با این تبصره که هر دولتی منافعی در خارج از مرزهای خود دارد که برای آن منافع باید هزینه هم بدهد و نمی شود دورکشور دیوار کشید. اما به نظرمن هم هزینه کردن دولت و شهرداری ها برای اماکن زیارتی عراق غیر ضروری است. کثیری از ایرانیان عاشق امامان شیعه هستند و حاضرند در این راه هزینه کنند. اصلا اینکه دولت و حکومت باید در هرکاری دخالت کند نگاه معیوبی است چه از جانب ملت و چه از جانب دولتمردان. مراسم افطاری دوره حاجی بابایی یادتان هست؟ تقریبا در همه مدارس به همت اولیا و انجمن و با مشارکت معلمان و دانش آموزان بدون یک ریال هزینه دولتی مراسم افطاری برگزار می شد. حاجی بابایی آن را دولتی کرد... این کار او شاید ناشی از علایق مذهبی او بوده اما دولتها نباید در کارهایی که به آنها مربوط نیست دخالت کنند.
پاسخ + +8 -9 --
منوچهر 1396/11/04 - 19:08
پول مهران مدیری بایداز صندوق توسعه پرداخت شود بخاطر اینکه معلمان را مسخره میکند.و زحمت میکشد برنامه درست میکند!!!!!معلمان راحت بخوابید چون مهران مدیری ها و بطحایی ها نوبخت ها اللهیارهازنده است
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/11/05 - 00:17
ببخشید اتفاقاتنها مهران مدیری بنده خدا توی برنامه هاشون ازمشکلات معلمین خیلی میگه ودفاع میکنه.این یک موردرا باشماموافق نیستم.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 04:38
مشکل صدا و سیما ، برنامه های طنز و برخی سریالها و فوتبال 90 و سایر برنامه های سرگرم کننده آن نیست. مشکل این است که صدا و سیما ، صدا و سیمای بخش کوچکی از جامعه است و 80 درصد جامعه را سانسور می کند و به علایق و نظرات آنها بی توجه است. چنین دستگاهی اگر بودجه اش از بخش خصوصی تامین شود ایرادی ندارد. اما دولت از پول بیت المال که متعلق به همه ملت است به دستگاهی بودجه می دهد که هم ناکارآمد است و هم 80 درصد مردم را سانسور می کند. تازه از صندوق توسعه ملی هم بودجه جداگانه ارزی برایش اختصاص می دهند. مشکل دیگر انحصاری بودن تلویزیون و رادیو در ایران است. یعنی به بخش خصوصی و به گرایش های دیگر سیاسی اجازه نمی دهند با پول خودشان تلویزیون تاسیس کنند. همین انحصاری و حکومتی بودن باعث پرخرج و ناکارامد شدن این دستگاه عظیم شده است. صدا و سیما 50 هزار کارمند دارد و بر اساس نظر برخی کارشناسان این دستگاه اگر متعلق به بخش خصوصی باشد با 10 هزار کارمند و کیفیتی متناسب با رسانه های بزرگ دنیا می توان اداره کرد.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 04:44
برای آشنایی بیشتر با صدا و سیما و مقایسه آن با رسانه های بزرگ جهان این لینک را ببینید:
http://bit.ly/2n8IyuN
پاسخ + +6 -1 --
مدیر مدرسه 1396/11/04 - 19:13
پس در این میان نقش الهیار چه بود؟ بطحایی در مجلس به صراحت وعده داد که ارتباطشدبا نوبخت و قول او سبب افزایش اعتبارات آوپ خواهد شد. پس از آن هم الهیار را به بطحایی انداخت. این عضو سازمان معلمان خوش خیال هم می گفت که این الهیار مذاکره کننده آوپ برای افزایش اعتبارات است و لذا هر قدر دروغ گفت قبول کنید و صدایش را در نیاورید که این زوروی آوپ است و پول را از خزانه سرازیر می کند.پس چطور شد؟
پاسخ + +6 -13 --
ناشناس 1396/11/04 - 20:20
بعد آقای پور سلیمان مینویسه حکومت تکلیف خودش رو با آموزش و پرورش روشن کنه! بفرما برادر این هم روشن شدن تکلیف! امر دیگه ای نیست؟ خودتون و معلم ها رو با این حرف های مطالبه گری و .... اونم با نوشتن ۴تا مطلب تو صدای معلم سر کار گذاشتید. راهش این نیست! مطالبه گری در حکومت... مثل جوک می مونه.. .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/11/04 - 22:09
یکی از خائنین به معلمها پورسلیمان هست شک نکنید این فرد زمان انتخابات این سایت را تبدیل به سایت تبلیغاتی روحانی و اصلاح طلبان کرده بود تمام این افراد به دنبال منافع خود هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/11/04 - 23:10
سالهای قبلتر که این سایت نبود شما ها مشکلی نداشتین؟مطالبات نداشتین؟حرفاتونو راحت می زدین؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
یوسفی 1396/11/04 - 23:24
سلام
واقعا خجالت نمی کشید با مدیر این رسانه این گونه حرف می زنید ؟
البته واقعا آقای پورسلیمان سعه صدر دارند که این گونه نظرات را منتشر می کنند .
همه رسانه ها و مسئولان و به خصوص رسانه میلی یاد بگیرند .
از آقای پورسلیمان تشکر می کنم .
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1396/11/05 - 00:05
درود
من نمی دانم آقای پورسلیمان برای چه در این مملکت ایستاده است و برای این آدم ها کار می کند .
همینه که مغزها و نخبگان ول می کنند و می روند .
این جا جای کار کردن نیست .
آقای پورسلیمان قدر شما را نمی دانند . ول کن برو جایی که قدر تو را می دانند .
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 06:58
ناشناس عزیز! شما از جای دیگرت دلت پر است ، ناراحتی ات را سر پورسلیمان خالی می کنی؟ مثل اون معلمی که به جای اینکه برود یقه وزیر و وکیل و مدیرکل را بگیرد، دق دلیش را سر دانش بینوای روستایی خالی می کند. هرکس کاری را که بلد است و مفید می داند انجام می دهد پورسلیمان و افرادی مثل من به قول شما 4 تا مطلب می نویسیم. کسی را هم سرکار نگذاشته ایم هرکس دلش بخواهد می خواند یا نمی خواند. شما می فرمایید راهش این نیست ! راهش را نشان دهید. طرفدار اعتصاب و تظاهرات خیابانی هستی ؟ طرفدار جنگ مسلحانه ای ؟ بفرمایید کاری را که می پسندی انجام بده . اما من گمان می کنم اندازه ما که 4 تا مطلب می نویسیم هم شجاعت نداری و شعار الکی می دهی . تو که جرات نداری اسمت را پای یک کامنت انتقادی بگذاری مطمئنا جرات برداشتن پروژه های سنگین تر نداری . می گویی : دارم! بسم الله بفرمایید کاری را که دوست داری و لابد خیلی سریع به نتیجه می رسد را انجام دهید . برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
پاسخ + 0 0 --
O 1396/11/05 - 09:01
اگر به اون رئوسیه رای داده بودیم وضع معلمان خوب بود؟!!
اونها که معلمان رو جمعی منحرف میدونستند.
هیچ وقت احازه نخواهیم داد امثال رئوسیه تو این مملکت بر مردم سروری کنند.
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1396/11/05 - 11:17
خائنین کسانی هستند که آموزش و پرورش را پس از 4 دهه به بن بست رسانده اند .
نه صدای معلم و آقای پورسلیمان که صادقانه فعالیت می کند .
از این گونه آدم ها باید تبری جست .
یک جور از دیگران حرف می زند انگار 8 سال سیاه احمدی نژاد را فراموش کرده ایم !
پاسخ + +1 -26 --
کارگر 1396/11/04 - 20:33
کاش من هم یک معلم بودم راحت ترین شغل تو جامعه معلمی هست اونایی که حقوقشان بالاست حساسیت و سختیشون بیشتره به خدا دولت بیشتر از کارتون بهتون حقوق میده
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 07:47
مقایسه مشاغل به شکل کلی عوامانه و غلط است. هر شغلی ویژگی هایی دارد. بحث طبقه بندی مشاغل یکی از بحث های مهم مدیریتی است. صاحبان هر شغلی یا طبقه ای خودشان با ماغل بالادستی مقایسه می کنند . این مقایسه اگر عامل تحرک شغلی و طبقاتی شود مفید است. جامعه ما اما وضعیت ویژه ای دارد. مسئولان سالها بر اساس آموزه های دینی نوعی عدالت را ترویج کرده اند که بسیار نزدیک به سوسیالیسم و یا حداقل دولت رفاه است. اما از پس اجرای آن برنیامده اند. تفکر سوسیالیستی در جامعه ما ریشه دار است. اما مسیر دولت و حکومت به رغم شعارهای سوسیالیستی جناح اصولگرا در مجموع به سمت اقتصاد بازار است . با این حال حکومت اجازه شکل گرفتن بخش خصوصی واقعی را نمی دهد در نتیجه نوعی سیستم اقتصادی شبه دولتی و پنهانکار و رانتی شکل گرفته که عامل اصلی فساد است. واقعیت این است که 6-7 دهک جامعه یعنی 70 درصد جامعه به شمول کارگران و معلمان احساس فقر می کنند و از شرایط معیشتی خود ناراضی اند. تعرض به قشرهای دیگر درست نیست ضرب المثلی هست که اسب های درشکه در سربالایی همدیگر را گاز می گیرند.
پاسخ + +11 -1 --
معلم 1396/11/04 - 21:04
در نظامی که نام اسلام را یدک می کشد آنچه مهم نیست تربیت و آموزش انسان با شرایط مطلوب است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 08:04
شرایط مطلوب مهم نیست. اهداف مطلوب نظام مهم است. از دید نظام جمهوری اسلامی: " تربيت انساني موحد، مؤمن و معتقد به معاد و آشنا ومتعهد به مسئولیتها و وظایف در برابر خدا، خود، ديگران و طبیعت، حقیقت جو و عاقل، عدالت خواه وصلح جو، ظلم ستیز، جهادگر، شجاع و ایثارگر و وطن دوست، مهرورز، جمع گرا و جهاني انديش، ولايت مدار و منتظر و تلاشگر در جهت تحقق حكومت عدل جهاني، با اراده و امیدوار، خودباور و دارای عزت نفس، امانتدار، دانا وتوانا، پاكدامن و با حيا، انتخابگر و آزادمنش، متخلق به اخلاق اسلامی خالق و کارآفرین و مقتصدو ماهر، سالم و بانشاط، قانون مدار و نظم پذیر و آماده ي ورودبه زندگي شايسته فردي، خانوادگي و اجتماعي بر اساس نظام معيار اسلامی" هدف مطلوب است که در سند تحول آمده است.
پاسخ + +9 0 --
کارگر 1396/11/04 - 21:06
نظرها رو آزادانه پخش کنید شاید یکی مسئول باشه تو گروه این جور باعث دفع میشوید مدیر محترم
پاسخ + +7 0 --
عضو هیات علمی 1396/11/04 - 23:04
تردیدی نیست که تعلیم و تربیت در این کشور اولویت ندارد. البته، توجه داریم که در اغلب کشورهای جهان سوم، حکومت ها از نظام عقلانی پیروی نمی کنند بلکه بیشتر مانند سیستم غریزی عمل می کنند. یعنی، از هرجا که فشار وارد شود به آن واکنش نشان می دهند.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 08:18
از نظر تکالیف دستگاه تعلیم و تربیت ، آموزش و پرورش در اولویت است. اما از نظر تکالیف حاکمیت نسبت به این دستگاه در اولویت 7-8 است. در واقع تناسبی بین توقعات حکومت و امکانات آموزش و پرورش برای تحقق این توقعات وجود ندارد. در سند تحول تربیت موجودی آرمانی و شبیه معصومین از آموزش و پرورش خواسته شده است. اما آنچه برای تحقق این هدف اختصاص یافته ، یک سری مدیران ضعیف و منفعت طلب و بله قربانگو در ستاد ، یک اتاق با یک تخته سیاه و تعدادی میز و نیمکت و معلمی که بعضا تعلیم ندیده و ناراحت و گرفتار در مدرسه است. نتیجه ان است که هیچکس از محصول این دستگاه راضی نیست. راه حل مدیران مرعوب هم این است که حجم کتابهای دینی و دز مباحث دینی در همه کتابها را زیاد کنند.
پاسخ + 0 -14 --
عضو هیات علمی 1396/11/04 - 23:06
با این اقدامات، همه معلمان گوش به فرمان رهبر معظم برای تحول بنیادین اهتمام خواهند ورزید!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 08:25
از دورویی مدیران ستادی همین بس که در جلسات خصوصی سند را مسخره می کنند و می گویند این سند چیز هچلهفتی است. اما پشت بلندگو و در حضور مقامات بالاتر سند را درمان همه دردهای آموزش و پرورش می دانند. مدیران پسا ایدئولوژی آموزش و پرورش آدم را یاد آن شعر فردوسی می اندازد :

از ایران وز ترک وز تازیان
نژادی پدید آید اندر میان
نه دهقان نه ترک و نه تازی بود
سخنها به کردار بازی بود
زیان کسان از پی سود خویش
بجویند و دین اندر آرند پیش
پاسخ + +10 0 --
آموزگار 1396/11/04 - 23:08
همگی راحت باشید الهیار با حشم وخدم در آذربایجانشرقی تو باشگاه باصطلاح فرهنگیان با مدیر کل پاشایی عروسی دارند وااای چه میگذره چشمتون بلا نبینه بیاین ببینین چه خبره بریز بپاش
درمقابل سایر دستگاهها تو راه مجلس وتلفیق برای سال 97میدوند
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/11/05 - 08:41
الهیار دنبال یارگیری و تحکیم موقعیت خودش بعد از تنزیل دکتری آلبرتا و فوق لیسانس پاریس به فوق لیسانس روانشناسی آزاد رودهن است. قبل از بازدید تاتر به اتفاق اعضای سازمان معلمان و انتشار عکس با محوریت ترکمن که حمایت سازمان معلمان را تداعی می کرد . الهیار ترکمن به دفتر کمیجانی رفته بودو با اعضای مرکزی مجمع هم دیدار کرده بود. خبر این دیدار تا کنون در رسانه ها منتشر نشده و از محتوای جلسه اطلاعی در دست نیست. در تماس با آقای کمیجانی ، حضور ترکمن در جلسه را تایید کرد و گفت این جلسه يك نشست كاملا تخصصي در خصوص بودجه ٩٧بوده و هیچ حاشیه ای نداشته است. وی در مورد اینکه چرا گزارش این جلسه را اعلام نکرده است گفت : ما جلسات شورای مرکزی را رسانه ای نمی کنیم.... بر اساس برخی گزارشها موقعیت آقای کمیجانی در وزارتخانه روز به روز مستحکم تر می شود. رفتن فولادوند از اداره کل شهرستانها منوط به رضایت کمیجانی شده . کمیجانی شفیع پور را پیشنهاد کرده بود که با مخالفت نمایندگان مجلس مواجه شد. او انتصاب صیدلو را وتو کرده است. آقای بطحایی هم ظاهرا دست برسر مانده است.
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1396/11/05 - 12:51
جناب شیرزاد صداوسیما که دربست دراختیار دولت متبوع شماست و به بلندگوی تبلیغاتی دولت تبدیل شده که نمونه ان را در مصاحبه رشیدپور با دوستتان روحانی را دیدیدشما چرا ازاین سازمان گله مندید؟ درضمن دولت میتونه با ارائه لایحه ای شبکه خصوصی را تاسیس کند ولی اگر شبکه خصوصی تاسیس شد و این شبکه به دست مخالفان و منتقدین دولت افتاد روحانی شما میتونه تحمل کنه؟ دوست شما که به خاطر یه برنامه نیمه انتقادی درثریا انواع و اقسام انتقادهارو به صداو سیما میکنه و شکایت میکنه اگر چنین شبکه ای تاسیس شود قطعا نخواهد توانست تحمل کند
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1396/11/05 - 13:31
نیمه انتقادی

دوست عزیز فضای نقد باعث بیشرفت می شود
نه تخریب
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/11/05 - 15:09
شما طرفداران دولت باید بفمید که اینجا نام تمام نقدها را تخریب میگذراند اگر کسی از دوست عزیز شما روحانی انتقادی در باره برجام ویا سایر موضوعات داشته باشند بلافاصله برچسب تخریب زده و برخورد و بلافاصله شکایت میکنند پرونده شکایات در دادگاهها توسط دولت شما زیاد شده واین به زیان جامعه است
پاسخ + +2 -3 --
جلیل 1396/11/05 - 13:29
سلام
شکر خدا
جناب آقای عبدالهی در این نوشتار کم توجهی به آموزش و پرورش را مطرح نموده .بنابراین زمانیکه آموزش وپرورش که محور توسعه وپیشرفت است نادیده گرفته شود نباید افق روشنی را برای فرهنگ جویا شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/11/05 - 16:24
شما دولتی ها چه قدر رو دارید روتون رو برم همین اموزش و پرورشی که میگی محور توسعه است و نباید کم توجهی بشه در دولت شما اتفاق افتاده دولت بی عرضه شما جرات اینکه به مدارس شیر بده نداشت و همون شیری که سالی دو ماه میداد روهم قطع کرد جناب جلیل دولتی
پاسخ + +7 0 --
معلم 1396/11/05 - 13:32
برادر الهیار ترکمن افزایش پلکانی حقوق معلمان در سال 97 را که نیازمند 1000 میلیارد تومان است بار مالی نامید.!!
راستی بار مالی در اقتصاد چه معنایی دارد،؟ آنهم در حوزه آموزش و پرورش که باید به چشم مولد به آن نگاه کرد نه مصرفی و بار مالی؟!
چرا هر هزینه ای در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران بار مالی است و در دیگر حوزه ها نیاز و سرمایه گذاریست؟!
پاسخ + +11 0 --
معلم 1396/11/05 - 22:14
همکاران شاغل که همه چیزرا به شوخی وجوک میگیرند بازنشستگی شامل همه میشه دیریازود اگه الان کوتاه بیاییم روزینوبت شاغلین میشه وقتی فرهنگی بی بخارشد معلومه پاداشش روحذف میکنن چون میگن وقتی شاغلان بخاری ندارن ازبازنشسته ها کاری ساخته نیست ولی بدانید نوبت شماهم میشه لااقل هشتم همراهی کنید اما کمیسیون تلفیق خدا لعنت کنه شمارا ودولت ووزیررا چراپاداش ۹۴-۹۵بودیککجا پرداخت بشه برای رای گ رفتن حالا نیست تاکی دروغ دغل بازی جامعه ای که فرهنگی آش بی‌خیال وترسوشد فاتحش خوندس
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/11/06 - 10:50
این حرف ها را باید با آب طلا نوشت ودرمعرض دید همگان قرارداد
پاسخ + 0 0 --
معل 1396/11/06 - 17:22
متشکرم اقاشهاب ازسوزدل بود
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1396/11/06 - 21:38
زمانی که مادرس میخوندیم کتابهاانقدسریع مطالبشون تغییرنمی کرد ومااحساس خاطرآسوده بیشتری داشتیم ومعلمهاتسلط به مواددرسی داشتن الان متاسفانه فکر میکنندهراتفاق جدیدی رخ بده بچه هابایدهمه روباتاریخ دقیق روز وماه وسال حفظ کنندونمره بگیرن یا بعضی مطالب مثل ساسانی واشکانی ووووهرسال ازکلاس چهارم میخونن تاالان که یازدهم دارن مگه ما اون موقع که دراگه اشتباه نکنم سه تاپایه چهارم دوم راهنمایی ودوم انسانی خوندیم الان چی یادمون مونده که الان هرسال بایدوقت صرف حفظ کردنشون کنن بیچاره هابچه های الان نمی دونن بازی وشیطونی چیه همش درحال حفظ کردن محفوظاتن که اکثرشون تاپایان همون سال یادشون می مونه مطالب بهتره کم وگزیده باشه تابچه هاهم زده نشن وبه چیزای دیگه مثل تفریح برسن من الان نه به عنوان یک معلم که یک مادرکه درس فرزندش رودنبال میکنه این درددل رونوشتم
پاسخ + +8 0 --
بازنشسته۹۶ 1396/11/07 - 03:54
خدا لعنتت کنه تزویر و تبخیر امید...

علی لعنت الله بر ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور