صدای معلم

سیدمجتبی ساداتی/ معلّم بازنشسته

صریح و بدون تعارف با دکتر نوبخت : به عنوان یک معلم بازنشسته تقاضای اقدام جدی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۷ را دارم

اگر از گذشته ها صرف نظر کنیم طبق ماده ۳۰ قانون برنامه ششم دولت مکلف شد ظرف ۵ سال حقوق بازنشستگان قدیم و جدید و شاغلین را متناسب سازی نماید ، اکنون‌سؤال اینست که در اولین سال اجرای برنامه ، چقدر در جهت اجرای برنامه همت گماشتید/ اگر حتی قانون پیشنهادی خودتان که مصوب مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص بوده ، رعایت می شد باید ۲۰ درصد از کل اختلاف بازنشستگان قدیم و جدید جبران می شد/ بازنشستگان که اکثراً قلماً ، قدماً و درما‍ً برای پیروزی دکتر روحانی و این دولت از خود مایه گذاشته اند از بیان ملال‌آور مشکلات صندوق‌های بازنشستگی ، کسری بودجه ، سرکوفت‌ها ، منت‌ها و ضد و نقیض‌گویی‌های مجموعهٔ شما خسته شده‌اند و کارد بی‌عدالتی ، تبعیض‌ و تنگدستی‌به‌استخوان‌شان رسیده و دیگر تحمل این وضعیت اسفبار را ندارند و اقدامات حق‌طلبانه در دست اقدام آنان عواقب خوشایندی برای شما و دولت محترم‌ نخواهد داشت....


همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۷  قسمت اول
جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت
با سلام و تحیات؛ صرف نظر از دادخواهی و فریادهای بازنشستگان در سالهای قبل که دست‌ کارگشا و گوش شنوایی نیافته ، بیش از یک سال است که گروه کثیری از بازنشستگان به نمایندگی از حدود دومیلیون تن بازنشسته که جوانی‌شان را در حساس‌ترین برههٔ انقلاب و جنگ به میانسالی و سالمندی رسانده و برای آسایش و معیشت دوران بازنشستگی ، بخشی از حقوق هر ماه دوران اشتغال‌شان را به صندوق بازنشستگی داده‌اند ، با توجه به سخت‌تر شدن زندگی و بیشتر شدن فاصلهٔ طبقاتی و عدم اجرای قانون و نظام ناکارآمد و هردمبیل پرداخت‌ها ، با جدیت بیشتری پیگیر حقوق حقه خویش بوده‌اند و جناب‌عالی علیرغم بسط ید در دولت و مجلس ، با اختصاص مبلغ هزارمیلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان ! که بیشتر به یک شوخی شبیه بود بازنشستگان را برای دریافت اعتبار بیشتر روانهٔ مجلس فرمودید و حدود چهار ماه وقت و انرژی بازنشستگان صرف دویدن دنبال نمایندگان شهرها و پرسه زدن در راهروهای مجلس گشت که حاصلش دو هزار و چهارصد میلیارد تومان اعتبار به علاوه مبلغ تخصیصی جناب عالی بود.
اگر از گذشته ها صرف نظر کنیم طبق ماده ۳۰ قانون برنامه ششم دولت مکلف شد ظرف ۵ سال حقوق بازنشستگان قدیم و جدید و شاغلین را متناسب سازی نماید ، اکنون‌سؤال اینست که در اولین سال اجرای برنامه ، چقدر در جهت اجرای برنامه همت گماشتید؟!
اگر حتی قانون پیشنهادی خودتان که مصوب مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص بوده ، رعایت می شد باید ۲۰ درصد از کل اختلاف بازنشستگان قدیم و جدید جبران می شد.

طبق ماده ۳۰ قانون برنامه ششم دولت مکلف شد ظرف ۵ سال حقوق بازنشستگان قدیم و جدید و شاغلین را متناسب سازی نماید ، اکنون‌سؤال اینست که در اولین سال اجرای برنامه ، چقدر در جهت اجرای برنامه همت گماشتید   کو؟!

شما چه کردید؟!
آقای دکتر شاید ژن برتر بعضی‌ها اجازه ندهد که فریاد عدالت خواهی و حق‌طلبی بازنشستگان مظلوم در گوش‌شان طنین افکند و لازم بدانند جاده تنگ و تاریک عدالت همچنان بی‌‌مسافرخاک بخورد.!
آن مناظرهٔ تاریخی جناب‌عالی و دکتر محمد خوش‌ چهره در آستانهٔ دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ هرگز از حافظهٔ تاریخی این ملت پاک‌شدنی نیست که دکترین اقتصادی و دفاع ناصواب شما از آیت‌الله شما چه بلایی سر این ملت و آیت‌الله آورده است.
صادقانه و منصفانه عرض کنم اگر مدعی باشید جناب دکتر روحانی با داشتن افرادی با تفکرات شما به ریاست جمهوری رسیده ، سخت به بیراهه رفته‌اید. دکترین اقتصادی شما چندان سنخیتی با عدالت ندارد و حتی اگر هم درست و در درازمدت به نفع کشور باشد به نظر نمی‌رسد مورد قبول ملت باشد و شاید لازم باشد در آن تجدیدنظر شود .

سخن فاقد دلیل عرض نمی کنم ، اگر از به شکست کشاندن انتخابات ۸۴ که بگذریم انتخابات دور دوم سال ۹۶ نیز علیرغم پیروزی نسبی دکتر روحانی ، رویگردانی معنادار ملت از سیاست های اقتصادی شما بود.

همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۷

قسمت دوم
در انتخابات سال ۸۰ که آقای سیدمحمد خاتمی برای بار دوم رییس جمهور شد از ۲۸ میلیون شرکت کننده حدود ۲۲ میلیون نفر در دور دوم به ایشان  رأی دادند و آقای احمد توکلی اصلی‌ترین رقیب وی از میان ۹ نفر! رقیب تنها ۴/۶میلیون رأی آورده یعنی کمتر از یک پنجم رأی خاتمی ، ولی در انتخابات سال ۹۶ رقیب آقای روحانی‌ که شعار عدالت‌ورزی می داد حدود دوسوم ایشان رأی آورده که بسیار قابل تأمل و معنادار است و این یعنی شکست ایده های اقتصادی شما و اگر آراء سیاسی‌و ایستادگی و پایمردی عده‌ای از مردم زخم خورده و بی‌ادعا نبود ملت ما اکنون سرنوشت دیگری داشت و شما هم در این منصب نبودید.

شما شاید و حتما‍ً بسیاری از مشکلات اقتصادی را به گردن دولت ماقبل بیندازید که البته در مورد مشکلات مردم حق با شماست ولی هر چقدر دولت ماقبل برای مردم نقمت بود برای شما نعمت و موهبت بود.
اینکه دلار ۱۲۰۰ تومانی را در سال آخر صدارتش به ۳۵۰۰ برساند و تحویل شما نماید کم خدمت به شما نبود. بگذریم از پول های بلوکه‌شده که بعد از توافق برجام به شما رسید.

همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۷

بگذریم از عدم افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم به میزان ۶۸ درصد که موهبتی برای شما بود و بار مالی بزرگی را از دوش‌تان برداشت و شما هم بر همان پایه ادامه دادید در صورتی که طلبکاری دولت قبل از خارج و داخل را مطالبه و بسیاریش را وصول کردید و در عوض مطالبات قانونی قبلی بازنشستگان را ندادید که هیچ ، بلکه پایه حقوق آنان را نیز اصلاح نکردید و در این چهار پنج سال گسل تبعیض و بی‌عدالتی را گسترده تر کردید.
بی تعارف عرض کنم بازنشستگان که اکثراً قلماً ، قدماً و درما‍ً برای پیروزی دکتر روحانی و این دولت از خود مایه گذاشته اند از بیان ملال‌آور مشکلات صندوق‌های بازنشستگی ، کسری بودجه ، سرکوفت‌ها ، منت‌ها و ضد و نقیض‌گویی‌های مجموعهٔ شما خسته شده‌اند و کارد بی‌عدالتی ، تبعیض‌ و تنگدستی‌به‌استخوان‌شان رسیده و دیگر تحمل این وضعیت اسفبار را ندارند و اقدامات حق‌طلبانه در دست اقدام آنان عواقب خوشایندی برای شما و
دولت محترم‌ نخواهد داشت.ضمن اینکه امیدوارم این انتقادات صریح بر شما گران نیاید و بر آن خرده نگیرید.
اینجانب به عنوان یک معلم بازنشسته و روزنامه‌نگار ، از سر ارادت و خیرخواهی و به‌عنوان ناقد ناصح این یادداشت را خدمت شما ارسال می کنم و تقاضای اقدام جدی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۷ را دارم و انتظار دارم اگر قابل دانستید جهت اطلاع بازنشستگان و دمیدن نسیم امید بر کالبد خسته‌اشان از پاسخ دریغ نفرمایید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 09 آبان 1396 16:14 خوانده شده: 2057 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +22 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/08/09 - 17:53
اون موقع که غالب همکاران برای حسن روحانی تبلیغ میکردند من که او را شناخته بودم این مقاله را نوشتم:

http://melliun.org/iran/121304
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/08/10 - 01:47
دولت دروغگو
نوبخت.....
پاسخ + +20 0 --
قائمی 1396/08/09 - 19:08
نتیجه رای به روحانی را از جان و دل بچشید!نوش جانتان!
آدم عاقل از یک سوراخ ، دو بار گزیده نمی شود!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگي 1396/08/23 - 09:16
متاسفانه گزيده شديم انشاالله خدا تقاصمان را پس بگيرد.
پاسخ + +21 -2 --
دبیرم 1396/08/09 - 20:30
نوبخت و بطححایی نا محبوبترین چهره ها نزد معلمان و دبیران....
پاسخ + 0 0 --
علی ش 1396/08/10 - 22:26
ایضا جناب روحانی تان !!!
پاسخ + +15 0 --
منصور 1396/08/09 - 23:25
سیستم ناکارامد و معیوب ؛ حتی اگر کارگزارانش تغییر یابند اصلاح نمی گردد لذا اگر امروز طرف مقابل هم در قدرت بود همین وضع البته با چند مسکن برقرار بود دوستان در اوایل انقلاب شعار بهبود وضع معیشت مردم را سر می دادند اما در عمل به بن بست منجر شد چرا که تجربه ای نداشتند و همه چیز را شعار گونه می بینند پس از این افراد بی کفایت آبی برای مردم بیچاره و مستضف که نسبت به 40 سال قبل بیشتر در فقر فرو رفته اند آبی گرم نمی شود پایدار باشید
پاسخ + +18 0 --
کیسان ابو عمره 1396/08/10 - 10:20
نوبخت دشمن سر سخت آموزش وپرورش است او بارها با مقابله در پرداخت ها و اجرای مصوبات قانونی و گروگانگیر قلمداد کردن معلمان در قبال مطالبات به حق خود چهره کذاب خود را آشکار کرده است وچون با روحانی در این زمینه توافق دارند براحتی فرهنگیان را عذاب می دهندونسنت به خواسته ی قانونی در ترمیم وهمسان سازی حقوق ایستادگی می کنند ونداشتن بودجه را بهانه می آورند اما سؤال این است که چرا برای باشگاه های سرخابی پول دارند ولی به ما معلمان مظلوم که می رسد طفره می روند جالب اینکه نوبخت کذاب خودش معلم بوده!!!!! ؟؟؟؟ .........
پاسخ + +13 0 --
کهنه باز نشسته 1396/08/10 - 15:45
مادرتاریخ مان آدمهای خوش رقص فراوان داشته وداریم.خودشیرین، کاسۀ از آش داغ تر ،دایۀ مهربان تر از مادر،متملق و وچند چهره ووو...آدینه و نوبخت بدبخت را نیزدراین جمع قرار دهید.روسیاهی به زغال ماند وبس.
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1396/08/10 - 23:55
میخوای نوبخت رو گروگان بگیری؟!!!
خخخخخ
پاسخ + +8 0 --
معلم 1396/08/11 - 22:26
لطفا پاداش پایان خدمت معلمان را مانند سایر ادارات(مخابرات نفت و...) زودتر وبموقع بدهید چون به اندازه سود دیر کرد مدیون می شوید
باتشکر
پاسخ + +9 -1 --
ز ف 1396/08/11 - 22:31
نمیدانم چرا ما معلمها هیچ وقت عبرت نمیگیریم.؟!؟!
دوبار کلاه گشاد روحانی ونوبخت سرمان رفت!!!!؟؟؟!!
پاسخ + +8 0 --
اسد 1396/08/12 - 04:07
اقازور نزن برای معلمان احترام قائل نمی شن همش شعاره برو به فکر شغل دوم باش وفقط اینو بدون حیف جوانی که در اموزش وپرورش ضایع شد
پاسخ + +12 0 --
بازنشسته ۹۳ 1396/08/12 - 12:15
نوبخت ....
پاسخ + 0 0 --
من هم بازنشسته 93 1396/08/12 - 18:00
پاداش بعد دو سال به ما دادن،و نوبخت و فانی چقدر دروغ گفتند در اون سال،
پاسخ + +3 -1 --
جلال غیور 1396/08/14 - 00:03
به باز نشستگان ظلم مضاعف شده است بدهی دولت به بازنشستگان حق الناس است و باید به صورت ضرب الاجل اقدام نمایند
پاسخ + +8 0 --
من هم بازنشسته ام 1396/08/19 - 17:49
تاجر یونانی 260 میلیارد دلار از صندوق بازنشیتگی دزد ید و فرار کرد در اخبر های تابناک بخوانید،،،ولی حقوق حقه با زنشسته با اکراه و منت با تاخیر میدهند مانند صندوق ذخیره کم کم؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +5 0 --
فرهنگي 1396/08/23 - 09:18
آقاي نوببخت بدبخت برو به فوتباليست هاي ميلياردي برس كه تو نماينده ميلياردرها هستي خاك بر سر ما كه به دولت تو راي داديم.
پاسخ + 0 0 --
بهنام ع 1396/08/28 - 00:11
آقای نوبخت فکر کن این سه سال کرسی نشینی تو تمام شده واز عمرت هم چند سالی بیش نمانده وقتی جناب عزراءیل یقه شما را گرفت و وقت حساب و کتاب شد چه جوابی داری به دومیلیون فرهنگی وبازنشسته که اینهمه حق آنها را پایمال کردی .... ای کاش قیافه شما را در آن دنیا می دیدیم که مثل .... به پای ما افتاده ای وعجز و لابه میکنی حالا هرچه میخواهی بکن با بازنشسته ها ومعلمان
پاسخ + +7 0 --
معلم بازنشسته 1396/08/30 - 20:06
سلام.بااعلام10درصدافزایش حقوق درسال97توسط آقای نوبخت مبلغ این افزایش برای ما بازنشستگان تقریبا150هزارتومان میباشدوبرای آقای نوبخت وهمکاران محترمشان حدود2میلیون تومان.یعنی500هزارتومان بیشترازتمام حقوق مابازنشستگان.لطفاهمسان سازی حقوق بازنشستگان گرامی باشاغلین محترم را درسال97اجرایی فرمایند.الآن که زنده ایم ونفس میکشیم به این افزایش حقوق نیازداریم.ضمنارتبه بندی معلمان راهم درموردبازنشستگان اجرافرمایند.بااحترام معلم بازنشسته سال92
پاسخ + 0 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/09/01 - 22:14
اقای نوبخت اصلا برایت ارزش داریم این مطالبی که درج شده ببینی و بخوانی تا هوشیارشوی بابا دوران تووامثال تو سپری خواهدشد اقلا توشه ای برای خود جهت روزهای بازنشستگی ذخیره کن که توهم به گوشه عزلت وتنهایی میخزی . به این فکرکن دران روزها چه خواهی کشید. فکرکن اعمال بدوخوبت کدام می چربد تا عذاب وجدان تورا ازپا درخواهداورد به ان روزها فکرکن هرچه هم ازمال دنیا پس اندازکرده باشی به دردت نخواهدخورد .
پاسخ + +1 0 --
ایرج 1396/09/05 - 18:24
ازروزی که این نوبخت...سرکار برگشت همه را مملکت را به خاک سیاه نشاند چون فقط به فکر اشرافیگری خود اسلافش هست وقدم در راه نابود کردن اسلام باایجاد نارصایتی در معشیت مردم برمیدارد نوبخت...
پاسخ + +2 0 --
دهواری 1396/09/10 - 21:30
آقای نوبخت به روحانی اقفالگر بازنشسته ها بگو که هر آنچه که از راه کمک به انقلاب توشه آخرتت جمع کردی در راه رسیدن به ریاست جمهوری با دروغها و نیرنگهایت که به خانواده بازنشستگان و سهامداران شرکت پدیده دزدی همه را از دست دادی.ما بازنشسته ها 15سال جنگ و بازسازی جنگ را با جان و دل قبول کردیم دوران گذر از خاتمی و احمدی نژاد را به بد بختی گذراندیم .ظاهرا 8 سال دیگه را هم با دروغ و نیرنگ شماها باید گذر عمر کنیم .انشاالله خدا از نوبخت و رئیس روحانی نگذرد که بار دروغگویان کردند و میکند میخواستی استخدام نشید ......
پاسخ + +1 0 --
دهواری 1396/09/10 - 21:31
کو نظر من
پاسخ + +1 0 --
سیدغریب 1396/10/11 - 19:53
نرود میخ اهنی بر سنگ
زمانی گفتگوها اثر دارد که میلی به حل مشکلات وجود داشته باشد وقتی که نیست هر سعیی بی فایده بنظر میرسد
بنابر این امیدتان را از دولت تدبیر ناامیدی قطع کنید و بفکر راه حل واقعی بگردید
پاسخ + +1 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/10/15 - 17:17
این همه ماده وتبصره درقانون همسان سازی داریم اصلا توجهی به انها شده ویا میشود؟ حضرات فقط زمان می خرند وحرف میزنند وژست سیاسی میگیرند . جای تعجب دارد که اینها زمانی که بازنشستگان مقابل مجلس اجتماع میکنند ومطالبتشان را مطرح میکنندو میشنوندومیبینند اما وقعی به خواسته های بازنشستگان نمیگذارند جای تاسف است که بااین همه گرفتاری بی تفاوت هستند. اگربازنشسته ای مشکلات را مطرح میکند بخدا داستان نیست حقیقت تلخ است . به باورتان قسم همه کم اوردیم . درپیشگاه خانواده ابرویی نداریم چه برسدبه خدا . حرفهایمان راباورکنمید اگرخودخانواده دارید. بس است نشود روزی به قهروغضب خداگرفتارشوید.
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/10/29 - 12:49
نارضایتی های اخیر عاملش آقای نوبخت دروغگوی دولت و آقای ربیعی وزیر بی کفایت دولت روحانی است که به خواسته ها ی به حق مردم و بازنشستگان توجهی نمی کنند و مسئولی هم نیست که به آنها جواب بگویدآقای نوبخت بدبخت این ریاست و منیت هم روزی از دست شما خواهد رفت زیاد مغرور نباش تو چیزی نیستی
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/02/20 - 10:37
حق شماس باید ازاین هم بدترکنن باید حقوق شماراهم قطع کنن باید یارانه هتون هم قطع بشه گداهستید باید بدترشوید زن بچه دختر توچهارراههاکاسه بدست بشینید گدایی کنید
حالاچرا
روزانتخابات خودتون میکشید فقط برای سرصندق
شماهابودید
تا۴۰۰پول خبری نیس

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور