صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

منوچهر حسین نژاد :

خلاص کردن بازنشستگان از صندوق ذخیره فرهنگیان ؟ خدمت است یا سیاست !

sandougjspecial2 منوچهر حسین نژاد :

واریز ٩٢٠ میلیارد ریال به حساب بازنشستگان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان

 این حرف ها آیا واقعا خدمت به بازنشستگان است یا ضایع کردن حق آنها ، چرا؟
به این علت ها  ضایع کردن حق آن ها است :
1- چرا عضویت برای صندوق یک وقت اجباری می شود ولی هیچ می دانید خروج از صندوق به طور پنهانی اجباری است  ؛ بعضی وقت ها با درخواست فرد هم ادامه عضویت ایشان پذیرفته نمی شود  ؟
2- چرا آقای غندالی  از ارزش مالکانه بازنشستگان حرفی به میان نمی آورند ؟ ایشان گفته بودند موقع خروج اعضا ارزش مالکانه پرداخت خواهد شد.
3- آیا این بازنشسته ها طعم شیرین مدیریت این آقایان را چشیدند و از صندوق خداحافظی کردند یا در آخرت طعم شیرین آن را خواهند چشید؟
4- آیا جناب غندالی به این سوال به طور واضح می توانند پاسخ دهند " ارزش مالکانه بازنشستکان خارج شده از صندوق کی پرداخت خواهد شد  " ؟
5-و یک سوال خارج از این موضوع ؛  آیا غندالی می توانند اعلام کنند صندوق ذخیره چقدر کارمند واقعی دارد و چقدر نیروی معطل از همه جا وامانده و در صندوق پست گرفته که فقط نام عضو هیئت مدیره را یدک می کشند ؟
6- فصل زمستان شروع شد  .مهلت داده شده توسط غندالی رو به اتمام است . آیا حسابرسی صندوق به پایان خواهد رسید و اعضا  به حق واقعی خودشان  خواهند رسید ؟

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام خبر واریز سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق گفت: ٩٢٠ میلیارد ریال به حساب فرهنگیانی که مهرماه ١٣٩٣ به افتخار بازنشستگی نائل آمده و تمایل به خروج از صندوق داشته اند، واریز شد که این بیشترین رقم پرداختی به اعضای خروجی در طول فعالیت موسسه است.

شهاب الدین غندالی، در مصاحبه با بخش خبر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، تصریح کرد: در مهرماه ١٣٩٣ حدود ١٢ هزار نفر از فرهنگیان عزیز بازنشسته شدند و طبق روال معمول باید در هنگام خروج از موسسه، سهم الشرکه خود را دریافت کنند.

وی از افزایش ٦٦ درصدی دریافتی اعضا نسبت به مهرماه گذشته خبر داد و گفت: در حالی امسال حدود ٩٢٠ میلیارد ریال به حساب اعضای بازنشسته موسسه واریز شده که سال گذشته این مبلغ حدود ٥٦٠ میلیارد ریال برای حدود ١٢ هزار نفر بوده است. این موضوع نشان دهنده افزایش ٦٦ درصدی دریافتی اعضا نسبت به مهر ماه ٩٢ است.

میانگین دریافتی اعضا بیش از ٧٦ میلیون ریال است

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین میانگین دریافتی اعضای بازنشسته مهرماه ٩٢ را کمتر از ٥٠ میلیون ریال عنوان کرد و تصریح نمود: میانگین دریافتی بازنشستگان مهرماه ٩٣ بیش از ٧٦ میلیون ریال است که این افزایش چشم گیر حاصل سود فعالیت های اقتصادی موسسه است.

وی افزود: این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مهرماه نیست ؛ چراکه سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ١٣٩٣ نیز پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود بین اعضا، حداکثر تا پایان سال ٩٣ به حساب این عزیزان واریز می شود. در همین حال افرادی که در مهرماه ٩٣ بازنشسته شده اند تا زمان تسویه حساب در سیستم سپرده گذاری موسسه به صورت روزشمار سود سرمایه خود را دریافت می کنند.

فرهنگیان بازنشسته حساب بانکی خود را فعال نگه دارند

دکتر غندالی تاکید کرد: لازم به ذکر است که سهم الشرکه بازنشستگان در طول سال، پس از بازنشستگی به حساب ایشان واریز می گردد اما در مهرماه به دلیل تعداد بسیار زیاد بازنشستگان در این ماه، روند تسویه حساب با آنها به زمان بیشتری نیاز داشت.

دکتر غندالی همچنین از فرهنگیان بازنشسته خواست تا حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود در مرحله بعد فعال نگه دارند.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به پای بندی این موسسه به تعهدات خود در قبال فرهنگیان، تاکید کرد: به رغم اینکه دولت سهم خود را به موقع پرداخت نکرده، اما فرهنگیان بازنشسته سهم خود، سهم دولت و سود حاصل فعالیت های اقتصادی را به طور کامل از موسسه دریافت می کنند.

روند سودآوری چشم گیر صندوق ذخیره فرهنگیان باعث شده تا هر ساله فرهنگیان بیشتری به عضویت آن درآمده به طوری که در حال حاضر قریب به اتفاق فرهنگیان کشور عضو صندوق هستند.

 

سه شنبه, 02 دی 1393 ساعت 18:12 خوانده شده: 2329 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
حسینی 1393/10/03 - 10:11
اینجا ایرانه ها............
هیچ چیز عجیب نیست.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1394/01/19 - 22:24
شما را به خدا اگر یک ذره غیرت ومردانگی دارید این قدر دروغ نگویید اقای غندالی مگر نگفتی حساب مربوط به صندوق را فعال نگه داری تا پایان سال یعنی افند ماه سود م منتهی به شهریور ماه نوذ وسه را می ریزیم به حساب کی دیگه سال تمام شد خبری نشد فروردین نود وچهار هم رو به اتمام است ولی خبری نیست
پاسخ + 0 -1 --
بازنشته 1394/12/12 - 11:35
حقاناس مردم رابه حسابشان بریزید اذیت نکنید
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1394/12/19 - 01:30
سلام احتمالا اگرمثل پینوکیو بادروغ گفتن دماغ خیلی ازاین مسولین ازجمله مسولین صندوغ ذخیره درازمیشد دیگه ازشهرهم بیرون نمی تونستین برین قراربود نیمه بهمن ماه. سودسهام واریز بشه به حساب بازنشسته ها سال هم تموم شد خبری نشد اگه گفتن دروغ باعث درد خناق میشد چقدر مردم مشکلاتشون حل میشدس
پاسخ + +1 0 --
شغال بازنشسته فرننگی 1395/08/05 - 15:04
فقط خدا ذلیلتان کنذ که نه حقز ق حسابی به مادادی نه پاداش لاقل پول خودمان در ص ذخیره را بدهی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور