صدای معلم

« در کنتیکت ، کاردونا اصرار دارد که مدارس باز باشند ، زیرا اتحادیه ها به دلایل ایمنی اعتراض می کنند. او استدلال می کند که مدرسه می تواند در یک جلسه با کارکنان مناسب ایمن بماند. تعطیل نگه داشتن مدارس دولتی مورد توجه ویژه کاردونا بود ، که بیشتر کار خود را صرف توانمندسازی کودکان در جوامع کم درآمد و حاشیه نشین مانند خانه خود کرده است »

بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا ، یک " معلم مهاجر " و " محصول و قهرمان دیرینه مدارس دولتی " را برای وزارت آموزش برگزید !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

میگل کاردونا کاردونا فعالیت خود را به عنوان یک معلم کلاس چهارم آغاز کرد و تجربه دو دهه تدریس در مدارس دولتی را دارد .

 کاردونا یکی از هواداران سرسخت بازگشت دانش‌آموزان به مدارس است. وی معتقد است که آموزش مجازی و از راه دور باعث عقب افتادن دانش‌آموزان از روند یادگیری شده است.

 

جو بایدن چه کسی را برای وزارت آموزش آمریکا برگزید

« جو بایدن قرار است میگل کاردونا، رئیس آموزش و پرورش ایالت کنتیکت را به عنوان وزیر آموزش و پرورش خود انتخاب کند که سومین عضو لاتین کابینه پیشنهادی او خواهد بود. 

رئیس جمهور منتخب وعده داده است که مدارس را در صد روز آغازین دولت خود و بعد از مراسم تحلیف در ۲۰ ژانویه باز کند. آقای کاردونا هم به عنوان رئیس آموزش کنتیکت بعد از تعطیلی مدارس و محدود شدن کلاس‌های تدریس طی شیوع عالم‌گیر ویروس کرونا، خواستار تدریس حضوری به دانش‌آموزان شده است. 

با حمایت ائتلاف نمایندگان لاتین در مجلس، آقای کاردونا جانشین بتسی دیواس، وزیر آموزش دونالد ترامپ خواهد شد که یکی از افرادی بود که برای مدتی طولانی در کابینه رئیس جمهور حضور داشت و به خاطر خصومت خود با مدارس دولتی و لغو محافظت‌های قانون مدنی برای دانش‌آموزان مورد انتقاد قرار گرفته است. 

آقای بایدن وعده داده خانم دیواس را با «معلمی» جایگزین کند که تفاوت شدیدی با خانم دیواس میلیاردر داشته باشد. آقای کاردونا فعالیت خود را به عنوان یک معلم کلاس چهارم آغاز کرد و تجربه دو دهه تدریس در مدارس دولتی دارد. دو فرزند او هم به مدارس دولتی می‌روند. 

جو بایدن چه کسی را برای وزارت آموزش آمریکا برگزید

سناتور ریچارد بلومنتال پیش‌تر و در ماه جاری میلادی به نشریه هارتفورد کورانت کانتیکت گفت: «خانم دیواس در چهار سال گذشته آسیب زیادی وارد کرده است. قلب و روح میگل کاردونا با آموزش دولتی گره خورده است، او فردی واقعا حرفه‌ای است ولی در عین حال خیلی هم دلسوز است و به خوبی به کشور خدمت خواهد کرد.» 

او سال گذشته برای ریاست نظام آموزشی ایالت کانتیکت منصوب شد و پیش از آن معاون مدیر یک حوزه کوچک در همین ایالت بود که وظیفه اداره تنها ۹ هزار دانش‌آموز را بر عهده داشت. 

لزلی فنویک، مدیر سابق دانشکده آموزش دانشگاه هاروارد نیز از دیگر رقبا برای این نقش در کابینه آقای بایدن بود. ظاهرا تیم انتقالی رئیس جمهور منتخب قرار است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ این تصمیم را رسما اعلام کند. 

اگر آقای کاردونا به این منصب انتخاب شود، نقشی حیاتی در اصلاح نابرابری در دسترسی به آموزش ایفا خواهد کرد که ستاد آقای بایدن وعده رسیدگی به آن‌ را داده بود، از جمله پیشنهاد افزایش چند میلیاردی بودجه فدرال، چرا که آقای ترامپ بودجه فدرال آموزش را به شدت کاهش داده بود و اعتباری مالیاتی به ارزش میلیاردها دلار به مدارس خصوصی داد تا شهریه خود را کاهش دهند که باعث تضعیف مدارس دولتی شد که در همین زمینه با آن‌ها رقابت داشتند. 

آقای کاردونا هنگام خدمت به عنوان رئیس آموزش کنتیکت به موضوع برابری اشاره و تاکید کرد چگونه بحران جاری برای سلامت عمومی باعث افزایش نابرابری علیه دانش‌آموزانی شده است که امکان دسترسی به تدریس حضوری ندارند. 

او همچنین از عوامل کلیدی طرح لغو وام‌های دانشجویی خواهد بود، به ویژه اکنون که دموکرات‌ها به گونه‌ای روزافزون از آقای بایدن می‌خواهند با فرمانی اجرایی بلافاصله هزاران دلار از وام‌های دانشجویی فدرال دانشجویان را لغو کند. دانشجویان ایالات متحده بیش از ۱.۶ تریلیون دلار وام دارند که باید برای خرج شهریه تحصیلات عالی خود پرداخت کنند و این شامل پولی که از طرف والدین برای تحصیل فرزندان وام گرفته شده است نیست. 

آقای بایدن می‌گوید که از طریق اقدامات قانون‌گذاری، از لغو تا ۱۰ هزار دلار وام دانشجویی برای هر نفر حمایت خواهد کرد ولی جمع روزافزونی از قانون‌گذاران دموکرات و کنشگران مدنی به او فشار آورده‌اند تا با صدور فرمانی اجرایی به وزیر آموزش و خزانه‌داری ایالات متحده، حداقل ۵۰ هزار دلار وام را برای هر دانشجو لغو کند. » ( 1 )

«  سناتور کریستوفر اس. مورفی ، کنتیکت ، با انتشار توئیتی نوشت: “دوست من میگوئل کاردونا همان چیزی است که شما از وزیر آموزش می خواهید”. معلم کلاس ، مبارز عدالت آموزش و پرورش ، اجماع ساز. او بنا به دلایلی سریعاً به صفوف صعود کرد. “ ( 2 )

«  کاردونا در دنیای آموزش و پرورش به دلیل توانایی خود در هدایت سیاست های جنجالی خود ، که توسط جنگ های طولانی و طولانی برای منابع ، آزمایش ، خصوصی سازی و اخیراً انتظارات از مدارس دولتی در میان یک بیماری همه گیر تعیین می شود ، برجسته است.

جو بایدن چه کسی را برای وزارت آموزش آمریکا برگزید

 “آموزش عمومی هنوز بهترین تساوی است.” او احترام گروه های معلمان و سازمان های مرکز را که همیشه با آنها مطابقت ندارند ، به دست آورده است. تجربه زندگی و شغل کاردونا که یک محصول و قهرمان دیرینه مدارس دولتی است ، به شدت در تضاد با وزیر فعلی آموزش و پرورش بتسی دوووس ، میلیاردر منفور اتحادیه های آموزش و پرورش است که دوره خود را صرف تلاش برای خصوصی سازی مدارس کرد.

حرفه کاردونا منعکس کننده بسیاری از نامزدهای دیگر بایدن است که مستعد مرکزگرایی هستند. بیوگرافی و رویکرد وی در زمینه حکمرانی شبیه بی سرا است.

مانند بایدن ، کاردونا و بکرا از خانواده های متواضع و والدی هستند که به اعتقاد آنها از شأن شغل و چشم انداز تحرک بالاتر قدردانی کرده اند. آنها در شغل خود نه با توافق با سخت گیرترین فعالان ، بلکه اغلب با صبر و حوصله به گوش همه طرفها برتری دادند. آنها خود را به عنوان سازندگان ائتلاف متمایز کردند.

کاردونا در یک پروژه مسکونی در مریدن ، کان ، متولد شد. پدربزرگ او یک کشاورز درجه دو دخانیات بود که خانواده را از پورتوریکو به کنتیکت منتقل کرد. وقتی کاردونا وارد دبستان شد ، انگلیسی صحبت نمی کرد. اما بعداً ظهور وی از طریق سیستم آموزشی چشمگیر بود.

وی در طول تحصیلات حرفه ای ، کاردونا در کلاسهای مقدماتی در کالج شرکت کرد ، جایی که او اغلب تنها آمریکای لاتین در اتاق است. مدرسه در ایالت.

در آغاز سال 2019 ، کاردونا هنوز دستیار مدیر مدرسه در مریدن بود. در اواخر همان سال ، او به عنوان رئیس مدارس دولتی شد.

در کانکتیکت ، همان معلمانی که به دلیل فشار وی برای باز نگه داشتن مدارس در هنگام همه گیری با کاردونا درگیر شدند ، با شور و اشتیاق فرصت هدایت بخش آموزش را پذیرفتند.

در بیانیه ای از ائتلاف 60،000 معلم کنتیکت و سایر مقامات اتحادیه آمده است: “این شوک توسط شوک بی سابقه ای که ناشی از همه گیری است آزمایش شده است.” “در حالی که این چالش دشوار بوده است – و بسیاری از مسائل هنوز حل نشده است – معلمان و کارکنان پشتیبانی مدرسه از صراحت و همکاری وی قدردانی می کنند. در صورت انتخاب وزیر آموزش و پرورش ، دکتر کاردونا نیروی مثبتی برای آموزش عمومی خواهد بود – سالهای نوری قبل از سوابق ناخوشایند بتسی دیووس. “

کاردونا در زمانی سکان هدایت این بخش را به دست می گیرد که ویروس مناطق مدارس را به بحران سوق داده و بایدن از نقش چشمگیر دولت فدرال برای آنها دفاع خواهد کرد.

جو بایدن چه کسی را برای وزارت آموزش آمریکا برگزید

رئیس جمهور منتخب از کلیه مدارس دولتی خواست تا در 100 روز نخست فعالیت خود تحصیلات خود را از سر بگیرند. و او قول داد که بودجه فدرال برای مدارس دولتی آشفته را با پول با هدف افزایش تعداد مددکاران اجتماعی و روانشناسان مدارس ، ایجاد زیرساخت های جدید و بهبود برنامه های آموزش ویژه به طور قابل توجهی افزایش دهد.

در کنتیکت ، کاردونا اصرار دارد که مدارس باز باشند ، زیرا اتحادیه ها به دلایل ایمنی اعتراض می کنند. او استدلال می کند که مدرسه می تواند در یک جلسه با کارکنان مناسب ایمن بماند. تعطیل نگه داشتن مدارس دولتی مورد توجه ویژه کاردونا بود ، که بیشتر کار خود را صرف توانمندسازی کودکان در جوامع کم درآمد و حاشیه نشین مانند خانه خود کرده است.

کاردونا در جلسه دادرسی که در اوایل سال جاری در کنتیکت انجام داد ، به قانونگذاران ایالتی گفت: “آموزش عمومی هنوز بهترین تساوی است.” او فردی واقعا حرفه‌ای است ولی در عین حال خیلی هم دلسوز است و به خوبی به کشور خدمت خواهد کرد .

وی در طول بیماری همه گیر ، نه تنها با باز نگه داشتن درب مدرسه ، بلکه با فراهم آوردن ابزارهای لازم برای دسترسی به چنین کودکانی اصرار داشت که . کانتیکت در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که اولین ایالت در کشور است که برای هر دانش آموز نیازمندی یک دستگاه دیجیتال و یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد در خانه فراهم می کند.

کاردونا در بیانیه ای گفت: “ما در حال حاضر ملت را در رفع موانع فناوری كه مانع از تحصیل كلاسی در هر كودكی شده است ، هدایت می كنیم.”

  نبردهایی که کاردونا در سطح فدرال وارد می کند شدید است. این درگیری ها فراتر از زمان و چگونگی بازگشایی کلیه مدارس دولتی به تنش های دیرینه بر سر نقش نهادهای منشور در مناطق عمومی ، میزان آزمایش دانش آموزان و نیاز به کلاس های باسوادتر فرهنگی است. همچنین یک جنبش ملی – که بایدن از آن پشتیبانی می کند – برای از بین بردن مبالغ زیادی از بدهی دانشجویان و تأمین امنیت کالج عمومی بدون شهریه وجود دارد. آقای کاردونا فعالیت خود را به عنوان یک معلم کلاس چهارم آغاز کرد و تجربه دو دهه تدریس در مدارس دولتی دارد. دو فرزند او هم به مدارس دولتی می‌روند. 

کاردونا با احتیاط سیاست خشن آموزش را طی کرده است. وی به قانونگذاران در کنتیکت گفت كه مدارس منشوري را برای والدینی كه به دنبال انتخاب هستند ، “یك گزینه مناسب” می داند ، اما تمركز او بر روی بهبود مدارس دولتی سنتی خواهد بود. وی ابراز نگرانی کرد که بیش از حد به آزمایش اعتماد کرده است ، موقعیتی که او را به کارهای سازمان یافته جذب می کند. و از دوره های سیاه و لاتین دفاع می کند. در ماه ژوئن ، کانکتیکات اولین ایالتی شد که مدارس متوسطه را ملزم به ارائه آنها کرد.

علاوه بر نبردهای درگیر برای مدارس دولتی ، کار در دفتر بایدن همچنین کاردونا را در میانه نبرد چریکی بر سر چگونگی برخورد کالج ها و دانشگاه ها با گزارش سو sexual استفاده جنسی قرار خواهد داد.

دولت ترامپ با تلاش پرخاشگرانه در حال كاهش برخی اقدامات برای حمایت از حقوق قربانیان عنوان IX است كه در دوران اوباما افزایش یافته بود. بایدن قول داده است تا قوانین تهاجمی عنوان Title IX را احیا کند ، که DeVos آن را لغو کرد ، یک فعالیت سیاسی که به کارداونا مبتلا خواهد شد.

سامیه کمال ، نویسنده ستاد Times ، در این گزارش از لس آنجلس شرکت کرده است. » ( 3 )

منابع :

( 1 ) The IndependentThe Independent

( 2 ) nice-words.ir

( 3 ) play-news.ir


جو بایدن چه کسی را برای وزارت آموزش آمریکا برگزید

چهارشنبه, 08 بهمن 1399 11:57 خوانده شده: 243 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور